Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Грошові надходження підприємств

Грошові надходження підприємств

Назва:
Грошові надходження підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,13 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Грошові надходження підприємств
План
1. Характеристика, склад і класифікація грошових надходжень підприємств
Внутрішні надходження
Зовнішні надходження
2. Доходи (виручка) від реалізації продукції
3. Доходи від фінансово-інвестиційної та іншої діяльності
Характеристика, склад і класифікація грошових надходжень підприємств
Найважливішою стороною діяльності підприємства є забезпечення грошових надходжень, які потрібні для відшкодування витрат виробництва й обігу, своєчасного виконання зобов'язань перед державою, банками та іншими суб'єктами господарювання, формування доходів і прибутку.
Грошові надходження підприємств можна поділити на внутрішні і зовнішні (рис. 3.1).
Внутрішні надходження
У світовій практиці 60—70 % фінансових ресурсів надходить на підприємства за рахунок внутрішніх джерел. Вони включають:—
виручку від реалізації продукції, товарів, робіт і послуг. Вона залежить від основної діяльності підприємства, тому на неї припадає найбільша частка внутрішніх грошових надходжень;—
виручку від іншої реалізації. Підприємства можуть реалізовувати продукцію допоміжного виробництва, підсобного сільського господарства, непотрібну й надлишкову сировину, напівфабрикати та інші матеріали, основні засоби, що вибули з виробництва, та інше майно;—
доходи від позареалізаційних операцій. Вони формуються за рахунок штрафів і пені, прибутку минулих років, виявленому у звітному році, списаної раніше дебіторської заборгованості, що вважалася безнадійною, але яку було погашено у звітному періоді.
Рис. 3.1. Структурно-логічна схема грошових надходжень, формування й використання доходів підприємств до введений П(С)БО 2000 р.
Рис. 3.2. Структурно-логічна схема грошових надходжень, формування й використання доходів підприємств згідно з національними
Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку
Зовнішні надходження
Доходи від фінансових інвестицій — купівлі і продажу цінних паперів, вкладання тимчасово вільних коштів па депозитні рахунки, лізинг, надання майна в оренду, валютних та інших операцій.
За командно-адміністративної економіки, коли ще не було реального фінансового ринку, підприємства майже не мали доходів від цінних паперів, крім державних облігацій, котрі мали зовсім незначну частку в загальних грошових надходженнях. Тому доходи від фінансово-інвестиційної діяльності не відокремлювались від статті "доходи від позареалізаційних операцій". Сьогодні, в умовах переходу до ринкової економіки, коли підприємства активно працюють на фінансовому ринку, доцільно відокремлювати "доходи від фінансово-інвестиційної діяльності" в окрему статтю.
Згідно з національними Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, що введені з 2000 р. в Україні, відбулися зміни в структурі формування і використання доходів підприємств (рис. 3.2).
Разом із цим відбулися деякі зміни й в економічному змісті грошових надходжень (табл. 3.1).
Таблиця 3.1. Грошові надходження підприємств
Грошові надходження підприємств
Згідно з практикою обліку до реформування бухгалтерського обліку й звітності | Згідно з національними Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку й звітності
1 | 2
1. Виручка від реалізації продукції (реалізація основної продукції, товарів, робіт, послуг) | 1. Доходи від основної (операційної) діяльності (реалізація основної продукції, товарів, робіт, послуг)
2. Виручка від іншої реалізації (реалізація продукції допоміжного виробництва, підсобного сільського господарства, непотрібна й надлишкова сировина, напівфабрикати та інші матеріали, основні засоби, що вибули з виробництва та інше майно) | 2. Доходи від іншої операційної діяльності (реалізація оборотних активів, іноземної валюти, від операційної оренди, операційних курсових різниць, одержані пеня, штрафи, неустойки, від списання кредиторської заборгованості, одержані гранти, субсидії)
3. Доходи від позареалізаційних операцій (формуються за рахунок штрафів і пені, прибутку минулих років, виявленому у звітному році, списаної раніше дебіторської заборгованості, що вважалася безнадійною, але яку було погашено у звітному періоді) | 3.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Грошові надходження підприємств

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок