Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Етапи розвитку векселя і вексельних відносин

Етапи розвитку векселя і вексельних відносин

Назва:
Етапи розвитку векселя і вексельних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,43 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Етапи розвитку векселя і вексельних відносин
План
1. Економічні передумови появи прообразів векселя 
2. Італійський етап: зародження основоположних засад вексельного обігу 
3. Французький історичний етап становлення вексельного обігу 
4. Німецький етап: удосконалення вексельного права й практики 
5. Міжнародне співробітництво у справі уніфікації вексельного обігу 
6. Література
Економічні передумови появи прообразів векселя
Вєксель як знаряддя комерційного кредиту і різновид цінного паперу закономірно виник на певному історичному етапі розвитку товарного виробництва і суспільного ринку. Нерівномірність надходжень і видатків так ускладнила укладання торговельних угод, що вони ставали можливими лише за умов продажу товару виробником за певну ціну, але з отриманням платежу з відстрочкою, тобто у встановлений взаємною угодою між покупцем і продавцем період. Тут покупець і продавець мали спільний інтерес, однаково прагнули укласти угоду, а її реалізацію здійснювали шляхом виписування боргового зобов'язання, що згодом стало зватися векселем. При цьому погашення зобов'язання передбачало зустрічні дії: з одного боку — повернення боргу кредиторові, а з іншого — повернення боргової розписки боржникові. Така сукупність відносин обміну згодом, коли вексель став обслуговувати чимало операцій купівлі-продажу, стала називатися вексельним обігом.
Початки появи вексельних зобов'язань сягають у таке далеке минуле, що сучасним дослідникам важко вказати історичний період виникнення векселів та визначити народ, який першим винайшов і запровадив вексельні відносини. Щодо цього існує кілька версій.
По-перше, ідея використання векселя нібито одночасно виникла повсюдно, тому належить усім народам і всім вікам існування людства. Зрозуміло, що таке тлумачення не є науковим, але воно зайвий раз підтверджує надзвичайну важливість векселів для суспільного прогресу.
По-друге, вексель — це витвір давніх римлян. Така думка правомірна, бо спирається на реальні факти застосування переказів грошей, які оформлялися належним документом, ще за часів Римської імперії. Прихильники цієї версії такі перекази намагаються видати за прообраз сучасного векселя. Але сучасні векселі мають набагато складніші властивості, у тому числі, безперечно, виконуючи функцію переказу грошей.
По-третє, вексель винайшли євреї середньовічної Франції. Історія Західної Європи знає період цькування євреїв, що призвело до їхньої втечі з територій осілості. Щоб отримати своє майно і гроші, які вони передали на зберігання своїм прихильникам, євреї Франції, нібито, придумали векселі і стали переказувати їх своїм співвітчизникам, що проживали в інших країнах Заходу.
Майже подібна місія приписувалася гвельфам Флоренції. Ця партія у XII—XV ст. об'єднувала торгово-ремісничі кола населення. Гвельфи боролися проти німецьких імператорів, зазнали поразки від партії гібелінів і змушені були емігрувати до Амстердама та інших тогочасних центрів торгівлі й ремесел. Аби вилучити свої кошти, флорентійці укладали особливі торговельні угоди, в яких необхідно було зберігати певні таємниці, що й стало однією з основоположних засад вексельних угод. Свої вміння й навички стислого викладу суті таких угод гвельфи прищепили амстердамським купцям. Останнім використання векселів дало змогу суттєво спростити торговельні відносини та поширити вексельні принципи на всю Європу. Якраз жителі Ліона, котрі вели жваву торгівлю з Амстердамом та італійськими купцями, першими у Франції почали застосовувати векселі.
По-четверте, пальму першості у винаході й використанні в різні історичні часи векселів почергово намагалися перебрати представники Італії, Франції та Німеччини. Але вже у другій половині XVIII ст. німецькі історики навели цілу низку обгрунтованих доказів того, що вексель з'явився і почав активно діяти внаслідок розвитку обміну і товарно-грошових відносин, тому це слід пов'язувати з відображенням потреб міжнародного обміну і рівня виробництва за часів середньовіччя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Етапи розвитку векселя і вексельних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок