Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Операції на девізних ринках

Операції на девізних ринках

Назва:
Операції на девізних ринках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,41 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Операції на девізних ринках


Одним із найсуттєвіших елементів фінансів є світовий валютний ринок.
Валютні операції у широкому розумінні є конкретною формою прояву валютних відносин у народногосподарській практиці. Валют-ні операції — це операції, пов'язані з переходом права власності на валютні цінності; використанням валютних цінностей як засобу платежу в міжнародному обігу; ввезенням, переказуванням і пере-силанням на територію країни та вивезенням, переказуванням і пересиланням за її межі валютних цінностей. Як правило, виділяють:—
поточні валютні операції (перекази іноземної валюти, отримання і надання фінансових кредитів на строк не більше 180 днів, переказування процентів, дивідендів та інших доходів за вкла-дами, інвестиціями тощо);—
валютні операції, пов'язані з рухом капіталу (прямі інвес-тиції, портфельні інвестиції, придбання цінних паперів, надання і отримання фінансових кредитів та строк понад 180 днів тощо).
У вузькому розумінні валютні операції розглядаються як вид банківської діяльності з купівлі-продажу іноземної валюти.
Переважна більшість валютних операцій у вузькому розумінні (тобто валютні операції з продажу чи купівлі валюти) на світовому валютному ринку (біля 80 %) здійснюється на його міжбанківському сегменті, оскільки валютні біржі існують не в усіх країнах світу.
Міжбанківськии ринок є основою валютного ринку, оскільки на ньому формуються попит і пропозиція валюти, ціни на цей специфіч-ний товар.
На макроекономічному рівні ключовим суб'єктом валютних операцій виступають державні центральні банки: Банк Англії, що є найстарішим. Федеральна резервна система США, Бундесбанк Німеч-чини, Національний банк Франції, Центральний банк Росії, Націо-нальний банк України тощо. Саме вони відповідають за валютні резерви, підтримують курси валют, стабільність грошового обігу.
Якщо ж брати за основу обсяги валютних операцій найрізноманіт-нішого характеру, то тут провідна роль належить комерційним банкам. Деякі з комерційних банків, щоденні обороти яких сягають мільярдних сум, зажили собі заслуженої світової слави. Серед них — американські "Чейз Нешнл", "Чейз Манхеттен", "Сіті-бенк"; три німецькі банки: Німецький, Комерційний, Дрезденський; банки інших країн. Тільки в Росії їх понад 1000, в Україні — понад 200.
Найпоширенішими формами валютних операцій на міжбанківському валютному ринку є операції "спот", "форвард" і "своп", а на біржовому — "ф'ючерс" та "опціон". Дещо особливою формою валют-них операцій виступає "валютний арбітраж".
Валютна операція спот — це купівля-продаж валюти на умовах її поставки протягом двох робочих днів від дня укладання угоди за курсом, зафіксованим в угоді (її ще називають терміновою).
Основними учасниками спот-ринку виступають комерційні бан-ки, які здійснюють валютні операції: напряму з клієнтами-підприєм-ствами приватного і державного секторів; на міжбанківському рин-ку напряму з іншими комерційними банками; через брокерів із бан-ками і клієнтами; із центральними банками країн.
Існують "звичаї" спот-ринку, які не зафіксовані в спеціальних міжнародних конвенціях чи міждержавних угодах, однак їх безза-стережно виконують всі учасники цього ринку. До "звичаїв" спот-ринку належать:*
здійснення платежів протягом двох робочих банківських днів без нарахування відсоткової ставки на суму поставленої валюти;*
операції здійснюються в основному на базі комп'ютерної торгівлі з підтвердженням електронними повідомленнями (авізо) протягом наступного робочого дня;*
існування обов'язкових валютних курсів: якщо дилер вели-кого банку цікавиться котируваннями іншого банку, то повідомлені йому валютні курси є обов'язковими для виконання операції з купівлі-продажу валюти.
Хоча спот-операції належать до "швидких" валютних операцій, все ж і вони підвладні валютному ризику. Це пов'язано перш за все з технічними особливостями клірингових розрахунків, що існують у більшості країн світу, а також із часовими різницями в роботі валют-них ринків. Наприклад, валютні ринки США і Західної Європи розді-лені 5-годинними поясами і тому платежі в доларах можуть направлятися на декілька годин пізніше платежів у західноєвропейських валютах, все ж встигаючи до відведеного терміну валютування за опе-рацією, що може призвести до можливості виникнення ризику збит-ків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Операції на девізних ринках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок