Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Ціноутворення на підприємствах торгівлі

Ціноутворення на підприємствах торгівлі

Назва:
Ціноутворення на підприємствах торгівлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,00 KB
Завантажень:
518
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Ціноутворення на підприємствах торгівлі
План
1. Цінова політика підприємств торгівлі
2. Формування цінової політики торгівельного підприємства
3. Оцінка ефективності комерційних угод торгівельних підприємств
Цінова політика підприємств торгівлі
Цінова політика є найважливішим механізмом, що забезпечує багато пріоритетів економічного розвитку торгівельного підприємства.
Цінова політика впливає:
• на обсяги господарської діяльності торгівельних підприємств;
• на формування іміджу торгівельного підприємства;
• на рівень фінансового стану торгівельного підприємства;
• на конкурентоздатність торгівельного підприємства на споживчому ринку.
Формування цінової політики торгівельного підприємства має свої особливості в порівнянні з ціновою політикою промислових підприємств.
Спроби торгівельних підприємств використовувати цінові орієнтири і методи формування цінової політики іноземних виробничих підприємств приводять на практиці до серйозних помилок, викликаних різними ринковими умовами і недостатнім обліком специфіки торгівельної діяльності. Різниця в ринкових умовах пов'язана з розходженнями в рівні розвитку ринкового середовища і ринкової інфраструктури, із психологією покупця та між принципами ціноутворення.
Розробка цінової політики повинна забезпечити умови досягнення стратегічних цілей торгівельного підприємства і підкреслити цільові орієнтири ціноутворення, методи визначення базового рівня цін, умови і розміри їх диференціації і коректування. Таким чином, цінова політика торгівельного підприємства це система рішень підприємства, пов'язаних з визначенням рівня цін (мал. 7.1.1).
Основні принципи формування цінової політики торгівель- ного підприємства:
1. Забезпечення ув'язування цінової політики підприємства із загальною стратегією торгівельного підприємства і цілями розвитку товарообігу.
2. Забезпечення ув'язування цінової політики підприємства з кон'юнктурою споживчого ринку й особливостями обраної ринкової лінії.
3. З типами пунктів роздрібного продажу товарів.
4. Забезпечення комплексного підходу до встановлення рівня торгівельної надбавки у відповідності з рівнем торгівельного обслуговування.
5. Здійснення активної цінової політики.
6. Здійснення високого динамізму цінової політики.
Підприємство, з огляду на специфіку свого становища, може
реалізувати різні цінові стратегії. З погляду на активність на ініціативи підприємства прийняті розрізняти активну і пасивну стратегії ціноутворення.
Активну стратегію цін використовують торгівельні підприємства, що встановлюють ціни на свої товари, орієнтуючись на умови реалізації.
Пасивна стратегія цін характеризується їх орієнтацією на дії конкурентів (проходження у фарватері).
До групи активних цінових стратегій належать:
1. Стратегія високих цін, що вибирається, якщо попит на товар не еластичний, а конкуренція відсутня. Ця стратегія використовується для нових товарів в умовах дефіциту, а також для іміджевих і модних товарів.
2. Стратегія зниження цін є продовженням стратегії високих цін у випадках ймовірності виникнення імітаторів і несумлінних конкурентів. При цьому обсяги пропозиції даного товару намагаються збільшити, а ціни трохи знизити, тому що витрати з просування товару на ринок уже покриті й отриманий високий початковий прибуток.
3. Стратегія низьких цін використовується в тому випадку, якщо товар має еластичний попит і існує конкуренція. При цьому досить високі обсяги продажів гарантують велику суму валового прибутку.
4. Стратегія проникнення полягає у встановленні низької ціни тільки під час просування товару на ринок, надалі ціна підвищується. Це можливо в тому разі, якщо товар має високу якість та імідж, а споживачі легко звикають до його марки.
5. Стратегія пульсації характеризується систематичними змінами ціни, тобто попереднє зниження цін стимулює покупця і враховує обсяг попиту, після чого ціни починають поступово зростати.
Вибір стратегії ціноутворення в торгівлі є досить складною задачею, при якій необхідно враховувати:
• стадію і динаміку життєвого циклу товару;
• можливість збільшення попиту;
• існування й активність конкурентів;
• витрати на реалізацію товару (витрати обігу);
• ціни купівлі товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Ціноутворення на підприємствах торгівлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок