Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Інфляційні очікування та їх вплив на залучення інвестицій в економіку України

Інфляційні очікування та їх вплив на залучення інвестицій в економіку України

Назва:
Інфляційні очікування та їх вплив на залучення інвестицій в економіку України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,17 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інфляційні очікування та їх вплив на залучення інвестицій в економіку України


Дослідження невирішених проблем у сфері інвестиційної діяльності має для України принципово важливе значення, адже: по-перше, за рахунок інвестиційних ресурсів забезпечується модернізація та оновлення основних фондів підприємств, пришвидшується реалізація інноваційних проектів, що позитивно вливає на підвищення ефективності виробництва та конкурентоспроможність вітчизняної продукції; по-друге, відбуваються прогресивні структурні зрушення в суспільному виробництві. Отже, за допомогою інвестицій забезпечується не тільки ефективне функціонування і розвиток окремих підприємств, а й загальне економічне зростання країни [1-3].
Питання, що пов’язані з залученням інвестицій в економіку України, широко висвітлено у наукових працях. Проте, саме аналізу впливу інфляційних процесів на інвестиційну діяльність не приділено достатньо уваги. Мало того, темпи зростання інфляції з кожним роком набирають все більших обертів, створюючи нові проблеми.
Основним чинником залучення інвестицій в економіку України на даному етапі розвитку є рівень її економічної стабільності. Одним з найвагоміших факторів впливу на економічну стабільність, є інфляційні процеси.
Ще кілька років тому пришвидшення темпів зростання інфляції розглядалось суспільством як тимчасове явище і не викликало серйозних хвилювань. Втім, поточний рік може замкнути п’ятирічний цикл, за якого показник інфляції перевищує 10% (13,1% за січень-квітень 2008 року). Очевидно, що високі темпи зростання споживчих цін на сьогодні можуть трактуватися як такі, що набули характеру закономірної тенденції, на розвиток якої інфляційні очікування справляють неабиякий вплив. А враховуючи те, що очікуваний темп інфляції обернено пропорційно пов’язаний з обсягом залучених інвестицій, то розв’язання даної проблеми потребує негайних спільних та погоджених дій уряду та Національного банку України.
Інфляційні очікування – передбачені, прогнозовані, очікувані рівні інфляції, з урахуванням яких виробники і споживачі, продавці і покупці формують свою майбутню грошову та цінову політику, оцінюють доходи, витрати, прибуток [1, с. 395]. Високі інфляційні очікування зменшують частку нагромаджень у структурі доходів населення та прибутків підприємств.
Станом на кінець 2007 року інфляція споживчих цін в Україні становила 16,6%, перевищивши більш ніж удвічі орієнтований бюджетний показник 7,8% [4]. Хоча, стрімке зниження темпів економічного зростання внаслідок такого рівня інфляції може і не спостерігатися. Це підтверджують і цілком прийнятні для економіки темпи зростання реального ВВП (7,6% станом на кінець 2007 року) [6]. Проте такі умови можуть суттєво вплинути на ймовірність значного прискорення інфляційної динаміки і досягнення нею такого рівня, за якого відновлення економічної стабільності у країні та відновлення довіри населення до політики держави вимагатиме неабияких зусиль. Саме тому промислово розвинуті країни світу приділяють достатньо уваги проблемам, пов’язаним з інфляцією та її зростанням, намагаються підтримувати її на безпечному рівні, знижуючи тим самим інфляційні очікування [10].
Можливості суб’єктів економічних відносин щодо ефективності прийняття рішень, зокрема про інвестування на довгострокову перспективу, значно зменшуються внаслідок нестабільності та зростаючого характеру інфляції. Наслідком цього, звичайно, є скорочення темпів залучення інвестицій у реальний сектор економіки, а така ситуація є негативною внаслідок того, що структура інвестицій в основний капітал за джерелами фінансування в Україні, порівняно з промислово розвинутими країнами, потребує вдосконалення, яке без вжиття радикальних заходів з боку держави може розтягнутися на багато років [5].
Аналіз показує, що інвестиції здійснюються переважно за рахунок власних коштів підприємств (56,5% у 2007 році), однак їх можливості щодо самофінансування зменшуються. Підприємства використовують значну частину власних коштів на ремонт або заміну зношеного та застарілого устаткування, а також на забезпечення виробництва сировиною та матеріалами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інфляційні очікування та їх вплив на залучення інвестицій в економіку України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок