Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Інвестиції як вид майнових та інтелектуальних цінностей 

Інвестиції як вид майнових та інтелектуальних цінностей 

Назва:
Інвестиції як вид майнових та інтелектуальних цінностей 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,69 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Інвестиції як вид майнових та інтелектуальних цінностей 


Вступ. В сучасних умовах економічних відносин діяльність кожного господарюючого суб’єкта являється предметом уваги широкого кола учасників ринкових відносин ( організацій і осіб), які зацікавлені в результатах його функціонування. На основі доступної їм звітно – облікової інформації вказані особи намагаються оцінити фінансове положення підприємства.
Інвестиції в об’єкти підприємницької діяльності здійснюються в різних формах. З метою обліку, аналізу та планування інвестиції класифікуються за різними ознаками. Під інвестиціями звичайно розуміються довгострокові вкладення капіталу в підприємства різних галузей народного господарства, в інфраструктуру, в соціальні програми, в охорону навколишнього середовища. Інвестиції виражають усі види майнових та інтелектуальних цінностей, які вкладаються в об’єкти підприємницької та інших видів діяльності, у результаті якої формується доход або досягається соціальний ефект.
Основними цінностями інвестицій є: рухоме та нерухоме майно (будівлі, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності); кошти, цільові банківські внески, кредити, акції та інші цінні папери; майнові права, авторські права, досвід та інші інтелектуальні цінності; право користування землею та іншими природними ресурсами.
Інвестиційна діяльність являє собою сукупність практичних дій юридичних осіб, держави та громадян щодо реалізації інвестицій. Нинішня правова система України складається з більше ніж 100 законів та інших нормативних актів , що регулюють інвестиційну діяльність.
Серед них слід насамперед визначити Закон України „Про інвестиційну
діяльність”, Закон України „Про іноземні інвестиції”, Закон України „Про державну програму заохочення іноземних інвестицій в Україні”, Закон України „Про цінні папери та фондову біржу”, які створюють правову основу інвестиційної діяльності.
Постановка задач . Основною метою інвестиційної діяльності є забезпечення найбільш ефективних шляхів реалізації інвестиційної стратегії компанії (фірми), підприємства на окремих етапах розвитку.
У процесі реалізації цієї основної мети інвестиційна діяльність спрямована на вирішення таких найважливіших завдань розвитку економіки:
1. Визначення шляхів прискорення реалізації інвестиційних програм та проектів.
2. Забезпечення високих темпів економічного розвитку підприємства.
3. Забезпечення максимізації доходів від інвестиційної діяльності.
4. Забезпечення мінімізації інвестиційних ризиків.
5. Забезпечення фінансової стійкості та платоспроможності підприємства у процесі здійснення інвестиційної діяльності.
Усі перелічені завдання інвестиційної діяльності тісно взаємопов’язані та взаємозумовлені. Забезпечення високих темпів розвитку підприємства може бути досягнуте за рахунок добору високоприбуткових інвестиційних проектів, та за рахунок прискорення реалізації інвестиційних програм, передбачених на тому чи іншому етапі розвитку.
Основна частина. Інвестиція – це вид майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладають в об’єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті якої створюють прибуток (доход) або досягають соціального ефекту.
Необхідно також пам’ятати, що інвестиції розподіляються на фінансові інвестиції, довгострокові фінансові інвестиції і поточні фінансові інвестиції.
Фінансові інвестиції – це активи, які підприємство утримує з метою збільшення прибутку (відсотків, дивідендів тощо), зростання вартості капіталу або інших вигод для інвестора.
Довгострокові фінансові інвестиції – це інвестиції на період більше одного року, а також усі інвестиції, які не можна вільно реалізувати в будь – який момент.
Поточні фінансові інвестиції – інвестиції на строк, що не перевищує один рік, які можна вільно реалізувати в будь – який момент (крім інвестицій, які є еквівалентом грошових коштів). 
Рис.1 Класифікація інвестицій 
Залежно від впливу інвесторів, інвестиції можуть розподілятись в асоційовані підприємства, в дочірні підприємства, а також у спільну діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Інвестиції як вид майнових та інтелектуальних цінностей 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок