Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Критерії оцінки реальних інвестицій

Критерії оцінки реальних інвестицій

Назва:
Критерії оцінки реальних інвестицій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,59 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
.
Реферат на тему:
Критерії оцінки реальних інвестицій
 


1.Фінансово-математичні основи інвестиційного проектування.
2. Загальна характеристика критеріїв та методів оцінки реальних інвестиційних проектів.
3. Період окупності проекту. Облікова норма дохідності.
4.Чиста теперішня вартість. Внутрішня норма рентабельності. Індекс прибутковості.
Ключеві слова:
Інфляція, ризик, схильність до ліквідності, складний процент, компаундування, дисконт, множник дисконтування, контрактна норма прибутковості, облікова дохідність, чиста дисконтна вартість, внутрішня ставка дохідності, індекс прибутковості, джерела фінансування інвестицій, страхова премія, ставка дисконту, період окупності інвестиційного проекту, дисконтний період окупності, облікова норма дохідності, чиста теперішня вартість, дисконтна цінність інвестиційного проекту, абсолютна ефективність інвестицій, внутрішня норма рентабельності, модифікована внутрішня норма рентабельності.
В інвестиційній практиці, як правило, необхідно порівнювати суму грошей, що вкладається в проект з сумою грошей, які інвестор сподівається отримати після завершення інвестиційного періоду. Для порівняння суми грошових коштів під час їх вкладання з сумою грошей, яка буде одержана використовують поняття майбутня та теперішня вартість грошей.
Майбутня вартість грошей – це та сума, в яку повинні перетворитись через визначений час, вкладені сьогодні під процент гроші.
Розрахунок майбутньої вартості грошей пов’язаний з процесом нарощування (компаундування) початкової суми.
Нарощування – це збільшення початкової суми грошей шляхом приєднання до неї суми процентних платежів.
Для розрахунку майбутньої вартості грошей використовується формула складних процентів:
FV = P(1+r)n ,
де: FV (Future value) – майбутня вартість грошей ; Р (present value)– початкова вкладена сума; r- ставка %, або ставка дохідності; n – кількість періодів, за якими нараховуються проценти; (1+r)n - множник нарощування (компаундування).
Складний процент – це сума доходу, яку отримає інвестор в результаті інвестування певної суми грошей за умов, що простий процент не сплачується наприкінці кожного періоду, а додається до суми основного вкладу і в наступному періоді також приносить доход.
Процентна ставка використовується не тільки як інструмент нарощування вартості грошових коштів, але і як норма дохідності інвестиційних операцій.
Множник нарощування (компаундування) - майбутня вартість 1 долара, залишеного на рахунку на період під відсоткову ставку на даний період.
Приклад:
Банк сплачує 5% річних по депозитному вкладу. У відповідності з формулою майбутньої вартості грошей $100, що Ви поклали на депозит сьогодні через рік дорівнюватиме:
FV1= $100 (1+0,05) = $105
Якщо Ви вирішили залишити цю суму на депозиті ще на один рік, то наприкінці другого року розмір вкладу становитиме:
FV2= $105(1+0,05) = $110,25,
або за формулою:
FV2 = P (1+r)2 = $100(1+0,05)2 = $ 110,25
Теперішня (сучасна) вартість грошей – це сума майбутніх грошових надходжень, приведених до сучасного моменту з врахуванням процентної ставки, або норми дохідності.
Теперішня вартість грошей розраховується за формулою:
PV = ,
де: PV (present value)- теперішня вартість грошей.
Приклад:
Припустимо інвестор хоче отримати $200 через 2 роки. Яку суму він повинен покласти на депозит сьогодні, якщо ставка проценту становить 5%? Це можна визначити за допомогою формули:
PV2 = = $181,4
Розрахунок теперішньої вартості грошей називається процесом дисконтування майбутньої вартості грошей. З формули випливає, що дисконтування – процес зворотній нарощуванню. Величина r називається ставкою дисконту, або просто дисконтом, а величина (1+r)n – множником дисконтування.
Дисконт – це процентна ставка, яка застосовується до грошових сум, які інвестор планує отримати в майбутньому для того, щоб визначити розмір інвестицій в теперішній час.
Нарощування та дисконтування нерівномірних грошових потоків
В процесі інвестування фінансові менеджери, як правило, розраховують не окремі суми, а грошові потоки (Cash- Flow).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Критерії оцінки реальних інвестицій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок