Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Сутність та специфіка діяльності інвестиційних банків у сучасних умовах і потенціал їх створення в Україні

Сутність та специфіка діяльності інвестиційних банків у сучасних умовах і потенціал їх створення в Україні

Назва:
Сутність та специфіка діяльності інвестиційних банків у сучасних умовах і потенціал їх створення в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,57 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Сутність та специфіка діяльності інвестиційних банків у сучасних умовах і потенціал їх створення в Україні


Відповідно до Закону України “Про банки і банківську діяльність” від 7 грудня 2000 р. в Україні можуть функціонувати банки як універсальні або як спеціалізовані. За спеці-алізацією банки поділяють на ощадні, інвестиційні, іпотечні та розрахункові (клірингові). Появу в українському законодавстві інвестиційних банків можна вважати якісним моментом у банківській практиці, оскільки раніше цю нішу займали інші структури.
Інвестиційний банк – це фінансово-кредитний інститут, який спеціа-лізується на опера-ціях із цінними паперами (їх випуск та розміщення) з метою залучення додаткових грошо-вих коштів, а також на довгостроковому кредитуванні своїх клієнтів, серед яких може бути і держава.
Інвестиційні банки мають тривалу історію. У 1902 р. “Банківський довідник Ренд-Макнеллі” вперше відніс до інвестиційних банків нью-йоркський Сіті-Банк. Спочатку функції цих банків виконували акціонерні банки та інвестиційні компанії, які приймали депозити, проводили операції з акредитивами, купували та розповсюджували цінні папери. Багато банків на той час активно користувалися грошима вкладників, розміщу-ючи їх на ринку у спекулятивні цінні папери та гарантуючи спекулятивні випуски. Коли у 1929 р. відбувся великий біржовий крах, більша частина банків збанкрутувала саме внаслідок зазначених причин, а вкладники банків втратили свої заощадження. З метою посилення контрою за ринком цінних паперів у 1933 р. у США були прийняті закони при банки і цінні папери (Закон Гласса-Стігала і Закон про цінні папери), призначенням яких був захист інтересів суспільства та інвесторів від фінансових ризиків.
Закон Гласса-Стігала відокремив комерційні банки від філій, які займалися інвестицій-ною діяльністю, у результаті чого банки вже не мали змоги використовувати гроші вклад-ників з спекулятивною метою на фондовому ринку. Він заборонив федеральними банкам гарантувати розміщення цінних паперів, крім зобов’язань казначейства США та деяких урядових, і вести операції з цінними паперами за власний рахунок.
Діяльність інвестиційних банків має свою специфіку у різних країнах. Залежно від ролі банків на ринку цінних паперів виділяють три моделі ринку: небанківську (американ-ську), банківську (європейську) і змішану.
Для США типовими є інвестиційні корпорації, які розміщують власні кошти та кошти кредитних інститутів у цінні папери. Вони стали основними фінансовими посередниками між фірмами, які відчувають нестачу коштів для довгострокових вкладень, і вкладника-ми капіталу на тривалий строк.
У таблиці 1 подано інформацію про десятку найбільших американських інвестиційних банків за розмірами розміщених ними цінних паперів у 1998 році.
Японія має свої закони у галузі цінних паперів, які дуже нагадують американські. У цій країні роль інвестиційних банків виконують траст-банки та міські банки. У 1982 р. бан-ків-ський закон дозволив комерційним банкам додатково займатися торгівлею цінними паперами і разом з цим отримати доступ для торгівлі на Токійській фондовій біржі. Ра-ні-ше це була монополія брокерських фірм.
Таблиця 1
Десять найбільших інвестиційних банків США (1998 р.)
Щодо банківської моделі організації ринку цінних паперів (для неї не створено подіб-ного законодавства), то вона дає можливість комерційним банкам надавати інвестиційні послуги у певних межах.
Найбільш завершений вигляд ця модель має у Німеччині. Тут створюються інвестицій-ні товариства, які спрямовують гроші вкладників в акції, боргові цінні папери та земельні ділянки. Для прямого фінансування промисловості зазначені товариства широко залуча-ють заощадження населення. Щодо комерційних банків, то вони контролюють великі паке-ти акцій підприємств, активно впливають на їх господарську діяльність, тобто є стратегічними інвесторами.
У Великобританії діють інвестиційні компанії різного профілю та торгові банки. Такі банки, крім традиційних банківських операцій, займаються управлінням портфелями цінних паперів акціонерних товариств, пенсійних фондів, страхових компаній тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Сутність та специфіка діяльності інвестиційних банків у сучасних умовах і потенціал їх створення в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок