Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Концептуальні та організаційні основи фінансової безпеки в умовах глобалізації

Концептуальні та організаційні основи фінансової безпеки в умовах глобалізації

Назва:
Концептуальні та організаційні основи фінансової безпеки в умовах глобалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,22 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему
Концептуальні та організаційні основи фінансової безпеки в умовах глобалізації


Економічна безпека як багаторівнева система: поняття та базові елементи
Донедавна такі поняття як „економічна безпека” та „фінансова безпека” практично не використовувалися в економічній науці, а тим паче не привертали уваги вітчизняних науковців і практиків. Дослідження, що проводилися, характеризувалися безсистемністю, вибірковим і незваже-ним підходом до розкриття окремих аспектів цієї проблематики.
Історично і логічно проблема економічної безпеки пов’язана із станов-лен-ням і розвитком державності, усвідомленням нацією своїх економічних інтересів. Проблема ця у різних країнах і в різні періоди поставала більш або менш актуально, однак ніколи не зникала з поля зору громадськості та лідерів держав. У дослідженні проблеми економічної безпеки певний інтерес становить досвід США. Як відомо, становлення і розвиток північноамери-ка-н-ської держави відбувалися у виняткових історичних умовах, сприятливих для досягнення найкращих результатів і в економіці, і в інших сферах. Однак уже на ранніх етапах свого існування федеральна влада США заявила про відстоювання національних інтересів і активний захист американських виробників. Так, перший міністр фінансів США О. Гамільтон у своїй доповіді Конгресу „Про заохочення мануфактур” в 1791 р. закликав провести широкомасштабні заходи щодо державної підтримки молодої американської промисловості в її боротьбі за зовнішні ринки.
Згодом проблема економічної безпеки знайшла своє практичне втілен-ня у політиці президента США Ф. Рузвельта в період після економічної кризи 1929 –1933 рр. 29 червня 1934 р. рішенням президента Ф. Рузвельта був створений федеральний Комітет з економічної безпеки, який очолив міністр праці Френсіс Перкінс. До складу Комітету входили міністри юстиції, фінансів, торгівлі і голова федеральної служби з надзвичайної допомоги. Було розроблено „новий курс”, який продемонстрував відхід від класичної теорії і практики невтручання держави в економічне життя. Нова економічна політика фактично ознаменувала переломний рубіж і перехід від принципу „чим менше держави, тим краще” до принципу „безпека суспільства – турбота держави”.
Майже до середини ХХ ст. проблема економічної безпеки як явища в науковій теорії не піднімалася. Не зустрічалося і самого поняття „економічна безпека”, хоча проблеми безпеки, що розглядалися переважно у зв’язку із зовнішньою загрозою, особливо військовою, існували завжди. Пік інтересу до проблеми наукового осмислення економічної безпеки на Заході припадає на кінець 80-х – початок 90-х років минулого століття. Це поясню-ється валютною і структурною кризою 70-х років; борговою кризою 80-х років, і зрештою, розпадом РЕВ і СРСР на початку 90-х років ХХ ст., що призвели до більшої відкритості національних економік, економічної інтеграції, що супровод-жу-вали-ся зростанням не просто залежності, а взаємоза--лежності між державами, посиленням глобалізації світової економіки. В таких умовах одним із ключових завдань багатьох країн світу стало забезпечення національної економічної безпеки.
На сучасному етапі, що характеризується вченими як епоха глобалізації, питання економічної безпеки не втратило своєї гостроти, а навпаки, ще більше актуалізувалося. Це зумовлено діалектичною суперечніс-тю, яка проявляється, з одного боку, у стрімкому розвитку процесів лібералі-за-ції та інтеграції, що призводять до відкритості та взаємозалежності національних економік, розвитку глобального ринку, в умовах якого політична замкнутість та економічний ізоляціонізм окремих держав не мають змісту; а з іншого – постає проблема самозбереження та розвитку окремих суверенних держав, їх політичного та економічного самоутвер-джен-ня на міжнародній арені. На початку ХХІ ст. глобалізація фінан-со-вої сфери, що проявляється у розвитку ринку євровалют, системі транс-на-ціо-наль-них банків, формуванні розгалуженої мережі офшорів і глобальних ком-п’ю-тер-них мереж, які забезпечують миттєві переміщення капіталів, створює можливість руйнування навіть стійких економічних сис-тем, зумовлюючи адекватні політичні зміни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Концептуальні та організаційні основи фінансової безпеки в умовах глобалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок