Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Інвестиційний проект, його зміст та порядок розробки

Інвестиційний проект, його зміст та порядок розробки

Назва:
Інвестиційний проект, його зміст та порядок розробки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,21 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Інвестиційний проект
План
1. Інвестиційний проект, його зміст та порядок розробки
2. Вимоги до проектних матеріалів

Розвиток економіки будь-якої країни базується на реалізації інвестиційних проектів, які забезпечують процес розширеного відтворення, створюють нові вартості, робочі місця, новий виробничий і споживчий потенціал.
Залежно від конкретної мети існує ряд визначень терміна "проект", у тому числі, це:*
деякий захід із заздалегідь визначеною мстою, досягнення якої означає завершення проекту;*
окремий захід із визначеними цілями, що часто містять вимоги щодо часу, вартості і якості результатів, що досягаються;*
це одноразова сукупність завдань і дій, яка має характерні ознаки:*
чіткі цілі, які повинні бути досягнені з одночасним виконанням ряду технічних, економічних та інших вимог;*
внутрішні та зовнішні взаємозв'язки операцій, завдань і ресурсів, які потребують чіткої координації в процесі виконання проекту;*
визначені строки початку і закінчення проекту;*
обмежені ресурси;*
певна міра унікальності мети проекту, умов здійснення;*
неминучість різних конфліктів.
На практиці поняття проекту найчастіше застосовується в локальному розумінні: технічний та робочий проект, проект організації будівництва та виробництва робіт тощо. Тому, щоб не було плутанини у поняттях, необхідно визначити, що проект, пов'язаний із реалізацією повного циклу інвестицій (від вкладення капіталу до здавання його в експлуатацію та одержання прибутку), краще назвати інвестиційним.
Інвестиційний проект - це системно обмежений і закінчений комплекс заходів, документів і робіт, фінансовим результатом якого є прибуток (дохід), матеріально-речовим результатом - нові або реконструйовані основні фонди (комплекси об'єктів), або придбання та використання фінансових інструментів чи нематеріальних активів з подальшим отриманням доходу чи соціального ефекту.
Тобто, під інвестиційним проектом слід розуміти сферу діяльності з утворення або зміни технічної, економічної або соціальної систем, а також розробку нової структури управління або програми науково-дослідних робіт. Отже, інвестиційні проекти є дійовим фактором розвитку національної економіки.
Найчастіше інвестиційний проект - це об'єкт реального інвестування, який може бути представленим у вигляді інвестицій:
¦ у підвищення ефективності виробництва. Їх метою є, насамперед, створення умов для зниження витрат фірми за рахунок удосконаленішого обладнання, навчання персоналу або переміщення виробничих потужностей у регіони з вигіднішими умовами виробництва.
¦ у розширення виробництва. Завданням такого виду інвестування є розширення можливостей випуску товарів для ринків, що раніше сформувалися, в рамках вже існуючих виробництв.
¦ у створення нових підприємств. Такі інвестиції забезпечують створення зовсім нових підприємств, які будуть випускати товари, що раніше не виготовлялися фірмою, або дозволять фірмі вжити спробу виходу з товарами, що вже раніше випускалися, на нові для неї ринки.
¦ заради задоволення вимог державних органів управління. Цей різновид інвестиції стає необхідним у разі, коли фірма опиняється перед необхідністю задовольнити вимоги влади в частині або екологічних стандартів, або безпеки продукції, або інших умов діяльності, які не можуть бути забезпечені лише за рахунок вдосконалення менеджменту.
Зважаючи на таку класифікацію, інвестиційний проект може існувати в формі:
а) нульового проекту - який передбачає утворення нового виробництва;
б) реконструкції - впровадження передових технологій без зміни профілю підприємства;
в) реабілітації (перепрофілювання) діючого підприємства.
Незалежно від виду та форми, змістом реальних інвестиційних проектів є заходи щодо проектування, будівництва, придбання технології та обладнання, підготовку кадрів тощо, направлених на утворення нового або модернізацію діючого виробництва товарів (продукції, робіт, послуг) з мстою одержання економічної вигоди. Це не лише система організаційно-правових та розрахунково-фінансових документів, необхідних для здійснення будь-яких дій, але й заходи (діяльність), які передбачають їх виконання для досягнення конкретних цілей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Інвестиційний проект, його зміст та порядок розробки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок