Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Державні фінанси та їх організаційні форми

Державні фінанси та їх організаційні форми

Назва:
Державні фінанси та їх організаційні форми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,09 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Державні фінанси та їх організаційні форми
План
1. Державні фінанси та їх структура.
2. Державні цільові фонди та їх класифікація.
3. Державні підприємства та їх фінансова діяльність.
Державні фінанси та їх структура
В умовах ринкової економіки держава виконує функції, які не можуть здійснюватися приватним сектором взагалі або проводяться ним неефективно. До таких функцій, зокрема, належать: забезпечення загальних умов розвитку держави; регулювання економічного і соціального розвитку; підтримування підприємницької діяльності; обмеження монополізму та забезпечення конкурентних принципів розвитку економіки; стимулювання інвестиційної діяльності; забезпечення зовнішньоекономічних відносин та ін. Для виконання таких функцій формується система державних фінансів.
Державні фінанси – це один із провідних елементів фінансової системи країни, початок використання якого пов'язують зі становленням державності. Зростання функцій держави супроводжувалося збільшенням обсягів державних фінансових ресурсів. За участю держави створюються державні цільові фонди, засновуються підприємства та установи, проводиться інвестиційна діяльність, здійснюються фінансування зовнішньоекономічного розвитку, перерозподіл доходів, регулювання економічних процесів, фінансування соціальних програм та багатьох інших напрямів діяльності. У промислово розвинутих країнах державні фінанси відіграють важливу роль: з використанням системи державних фінансів перерозподіляється від 40 до 50% ВВП.
До державного сектору належить сектор державного управління, а також нефінансові державні підприємства. Згідно з методологією МВФ розрізняють декілька рівнів органів державного управління:–
центральний уряд;–
органи управління на регіональному рівні;–
місцеві органи;–
наднаціональні органи.
У перехідні періоди навантаження на державні фінанси зростає. Так, в Україні частка доходів зведеного бюджету відносно ВВП становить приблизно 35%. Питання формування і використання фінансових ресурсів держави стосується кожного громадянина. Адже ці ресурси пов'язані зі стягненням податків і зборів, забезпеченням економічних і соціальних програм, наданням соціальних послуг, підтримкою зайнятості, стабілізацією національної валюти та ін.
Державні фінанси відображають фінансові операції, які здійснюють державні органи і установи з метою забезпечення соціально-економічного розвитку країни. Розвиток державних фінансів має об'єктивні основи. Ресурси держави формуються для вирішення задач, що повністю або частково фінансуються без використання ринкових механізмів. До них, зокрема, належать: регулювання економічних та соціальних процесів; проведення структурної перебудови економіки; охорона навколишнього природного середовища; боротьба з монополізмом; захист прав покупців; забезпечення соціального страхування, фінансування освіти, підготовки та перепідготовки кадрів, надання медичних послуг населенню та ін.
Державні фінанси України охоплюють фінансові ресурси, які знаходяться в загальнодержавній власності, у власності АР Крим і комунальній власності. Суб'єктом права загальнодержавної власності є держава в особі Верховної Ради України. Суб'єктами права комунальної власності є адміністративно-територіальні одиниці в особі обласних, районних, міських, селищних і сільських рад народних депутатів. Загальнодержавною власністю є майно, що забезпечує діяльність державних органів, установ і структур, енергетична система, транспорт загального користування, кошти Державного бюджету, центральний банк, державні банки, державні резервні, страхові та інші фонди, майно державних підприємств і установ та інші види майна. Державні фінанси утворюють фундамент суверенітету України і забезпечують її економічний та соціальний розвиток.
Об'єктами права комунальної власності є майно, що забезпечує діяльність відповідних Рад і утворених ними органів. Зокрема, до складу комунальної власності входять: кошти місцевих бюджетів та цільових фондів, майно комунальних підприємств та установ, місцеві енергетичні і транспортні системи, державний житловий фонд та інше майно, необхідне для забезпечення економічного і соціального розвитку відповідної території.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Державні фінанси та їх організаційні форми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок