Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Інвестиційний клімат України та проблеми його формування

Інвестиційний клімат України та проблеми його формування

Назва:
Інвестиційний клімат України та проблеми його формування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,75 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Інвестиційний клімат України та проблеми його формування


В сучасних умовах досягти сталого економічного розвитку можна лише здійснивши структурні зрушен-ня у господарському комплексі України. Враховуючи, що інвестиції виступають дієвим важелем здійснення структурної перебудови економіки, розв'язання соціальних і економічних проблем, то ключовими завданнями державного управління є покращення інвестиційного клімату, активізація інвестиційної активності, накопичен-ня інвестиційних ресурсів та їх концентрація на пріоритетних напрямах розвитку економіки [2].
Інвестиційний клімат держави - це сукупність політичних, правових, економічних та соціальних умов, що забезпечують та сприяють інвестиційній діяльності вітчизняних та закордонних інвесторів.
Інвестиційний клімат безпосеред-ньо впливає на основні показники соціально-економіч-ного розвитку країни. Позитивний інвестиційний клімат сприяє вирішенню соціальних проблем, забезпечує високий рівень зайнятості населення, дозволяє онов-лювати виробництво, проводити модернізацію й наро-щування основних фондів підприємств, впроваджува-ти новітні технології тощо. Отже, в даний час стабілізація інвестиц-ійного клімату є найважливішим завданням для України.
Інве-стиційний клімат в Україні залишається несприятливим незважаючи на те, що владою давно вже задекла-рована інноваційно-інвестиційна модель розвитку. За оцінками Міністерства економіки, загальна потреба в інвестиціях для структурної перебудови економіки України становить від 140 до 200 млрд дол. США, а щорічна потреба - близько 20 млрд дол. США. Обсяг необхідних іноземних інвестицій в економіку України становить 40-60 млрд дол. США. За оцінками експертів Всесвітнього банку, для досягнення рівня розвитку США Україні потрібно загалом 4 трлн. дол. США [2]. Отже, фактичні обсяги інвестицій в Украї-ну є мізерними в порівня-нні з цими цифрами.
Недостатній обсяг інвестицій в українську економі-ку обертається технологічним відставанням виробницт-ва, зростаючою зношеністю основних фондів. В умо-вах збиткової діяльності і низької рентабельності про-мислової сфери, значного податкового тиску та відсутності впродовж багатьох років дієвої підтримки реаль-ного виробництва підприємства не здатні здійснити мо-дернізацію та інноваційне оновлення основних фондів.
Однією із основних  складових формування сприятливого інвестиційного клімату є забезпечення доступності кре-дитів для позичальників шляхом зниження їх вартості. Цього можна досягнути шляхом перегляду існую-чої системи резервування коштів комерційних бланків у напрямі зниження норми резервування. При цьому важливо створити стимулюючу систему обов'язкового резервування для банків, що активно займаються інве-стиційним кредитуванням. В Україні норми резервування в середньому становлять 6-8 відсотків залучених коштів і не враховують індивідуальних показників, діяльності банків: якості кредитного портфеля, напрямів кре-дитних вкладень.
Необхідно створити сприятливий інвестиційний клімат не тільки для іноземних інвесторів, але й для вітчизняних. І мова не про те, щоб дати їм гроші на здійснення інвестицій. Приватному капіталу також потрібні гарантії від примусових вилучень і свавілля влади, система страхування від некомерційних ризиків, а також стабільні умови роботи при здійсненні довгострокових інвестицій.
Не менш важливим є й забезпечення реального дотри-мання міжнародних договорів і виконання рішень іноземних арбітражів. Міжнародна інвестиційна спільнота має бути впевнена в тому, що будь-які угоди відповідають прийня-тим міжнародним нормам і правилам, мають силу в Україні.
Не сприяє створенню позитивного інвестиційного клімату і слабка система правового і економічного за-хисту інвесторів, втручання органів влади у перерозподіл клієнтури між окремими банками а також розвиток земельного законодавства у на-прямку вирівнювання прав вітчизняних і зарубіжних інвесторів. Судові справи розтягуються на роки, часто рішення судів просто ігноруються.
Слід зазначити, що українське законодавство неста-більне, складне для розуміння та непрозоре, що сприяє його довільній інтерпретації та створює передумови для бюрократії та корупції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Інвестиційний клімат України та проблеми його формування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок