Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Цінні папери та їх використання у фінансовій діяльності

Цінні папери та їх використання у фінансовій діяльності

Назва:
Цінні папери та їх використання у фінансовій діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,88 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Цінні папери та їх використання у фінансовій діяльності
План
1. Цінні папери та їх функції.
2. Характеристика основних видів цінних паперів.
3. Форми випуску цінних паперів.
4. Операції з цінними паперами та порядок їх проведення.
Цінні папери та їх функції
В умовах ринкової економіки важливу роль у фінансовій діяльності відіграють цінні папери. З їх використанням вирішуються питання щодо залучення коштів для фінансування програм, проектів, підприємств; забезпечення обігу ресурсів; створення умов для залучення та використання інвестицій; здійснення контролю за формуванням та впровадженням господарських проектів; управління ефективністю використання активів та ін. Проведення операцій з цінними паперами надає додаткові можливості суб'єктам в управлінні фінансовими активами. Такі інструменти застосовують в різних видах та формах, що дає змогу вирішувати різноманітні фінансові проблеми, які виникають за певних обставин.
Цінні папери – це активи, що є свідченням майнових відносин між емітентами і власниками та відтворюють порядок їх реалізації в процесі проведення фінансових операцій. Використання цінних паперів передбачає:–
надання визначених умовами випуску цінних паперів прав емітенту й інвестору;–
виконання визначених умовами емісії зобов'язань (як емітентом, так і власником);–
передавання таких прав (у певних випадках і зобов'язань) іншим особам в порядку, встановленому умовами випуску цінних паперів.
У зарубіжній та вітчизняній фінансовій науці є різні визначення цінних паперів. Наприклад, законодавство США не фіксує чіткого змісту цього поняття. До цінних паперів тут відносять акції, банкноти, казначейські білети, облігації, боргові зобов'язання, сертифікати трастів, інвестиційні контракти, депозитні сертифікати, опціони, будь-які свідоцтва інтересу чи участі, розписки, гарантії та ін. Чи відповідають певні права змісту поняття "цінні папери" визначається судом або Федеральною комісією з цінних паперів та бірж. У законодавстві України є більш точне визначення цінних паперів. За таких умов до задач Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку належить встановлення відповідності цього інструменту вимогам законодавства з метою трактування його як цінного папера.
У Законі України "Про цінні папери та фондовий ринок" (ст. 3) подано таке визначення: "Цінні папери – документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують грошові або інші майнові права, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила (видала), і власника та передбачають виконання зобов'язань згідно з умовами їх розміщення, а також можливість передачі прав, що випливають із цих документів, іншим особам".
Цінні папери виконують важливі функції. їх використання дає можливість вирішувати значну кількість проблем інвестиційного розвитку, забезпечення обігу ресурсів, підприємницької діяльності, залучення інвестиційного капіталу та ін. За допомогою цінних паперів здійснюються:–
мобілізація коштів з метою фінансування цільових державних та місцевих програм;–
забезпечення руху капіталів між галузями, сферами економіки, країнами;–
обслуговування обігу прав власності на фінансові активи;–
регулювання фінансового розвитку країни;–
надання інформації про діяльність емітента, розвиток галузей економіки, країни в цілому та міжнародних операцій;–
проведення державного регулювання розвитку грошово-кредитних відносин;–
фінансування дефіциту державного бюджету;–
проведення операцій емітентів на міжнародних ринках;–
інші операції.
Зокрема, фінансування дефіциту державного бюджету може відбуватися за допомогою різних методів. Одним з них є випуск і розміщення державних боргових цінних паперів. З метою залучення коштів органи державного управління (на загальнодержавному рівні – це Міністерство фінансів) проводять випуск облігацій державної позики. Вони можуть пропонуватися до розміщення як на внутрішньому, так і на зовнішньому фінансовому ринках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Цінні папери та їх використання у фінансовій діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок