Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Основні положення аналізу беззбитковості і цільового планування прибутку

Основні положення аналізу беззбитковості і цільового планування прибутку

Назва:
Основні положення аналізу беззбитковості і цільового планування прибутку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,32 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Основні положення аналізу беззбитковості і цільового планування прибутку
План
1. Початкові допущення аналізу беззбитковості.
2. Розрахунок і аналіз точки беззбитковості.
3. Робочий формат для аналізу беззбитковості і цільового планування прибутку.
4. Використання аналізу беззбитковості для складання бізнес планів підприємств.
Початкові допущення
Аналіз беззбитковості і цільове планування прибутку полягає в можливості правильно оцінить прибутковість окремих видів продукції та визначитись з оптимальним складом портфеля продукції та спланувати такі обсяги реалізації, які зможуть забезпечити бажані обсяги прибутку.
Підприємства можуть завантажувати виробничі потужності до рівня теоретичної потужності, але одночасно бути збитковими. Таке може відбуватись за цілим рядом причин, таких, як наприклад, затримка в реалізації, дефіцит комплектуючих елементів, погана якість сировини, недостатній об'єм ринку, погана якість продукції, цінова система і т. д.
Спочатку підприємство функціонує на більш низькому рівні ужитку виробничих потужностей, випускає продукції істотно менше в порівнянні з теоретичною продуктивністю, при цьому доходи не можуть бути більшими, ніж всі витрати. В подальшому процесі господарювання, коли рівень використання виробничих потужностей зросте, то можна сподіватися, що буде досягнута ситуація, коли загальні доходи будуть дорівнювати загальним витратам. Зрозуміло, що в цій рівновазі немає ні прибутку, ні збитків. Така ситуація називається ситуацією беззбитковості.
Аналіз беззбитковості (СVP-аналіз), як його іноді називають, — це аналітичний підхід до вивчення взаємозв'язку між витратами і доходами при різних рівнях виробництва.
Допущення аналізу беззбитковості
1. Витрати підрозділяються на постійні і змінні.
2. Вся вироблена продукція буде реалізована протягом планового періоду часу.
3. Прибуток до виплати податків приймається як критерій для аналізу, тобто операційний прибуток відповідно до форми 2.
5.2. Розрахунок і аналіз точки беззбитковості
В практиці фінансового менеджменту розрізняють два базиси аналізу і планування:
1) ресурсний;
2) грошовий.
Відповідно до ресурсного базису об'єктом аналізу і планування є виручка, як потік вхідних ресурсів підприємства, і валові витрати, як потік вихідних ресурсів. Різниця між потоком вхідних і вихідних ресурсів розглядається як кінцевий результат аналізу. В рамках CVP-аналізу цей результат вимірюється операційним прибутком.
Нехай р — ціна одиниці продукції, a Q — об'єм виробництва за деякий проміжок часу. Запишемо основне рівняння моделі, що символізує той факт, що прибуток до виплати податків NІ визначається сумарною виручкою за вирахуванням всіх постійних і змінних витрат: 
(5.1)
де F— величина постійних витрат за період часу, a v — величина змінних витрат на одиницю продукції.
Точка беззбитковості (ВЕР) за визначенням відповідає умові NІ= 0, звідки: 
(5.2)
Таким чином, для того, щоб розрахувати точку беззбитковості, необхідно величину постійних витрат розділити на різницю між ціною продажів продукції і величиною змінних витрат на одиницю продукції. Остання носить назву одиничного вкладеного доходу (Unit Contribution Margin).
Якщо задача полягає у визначенні цільового об'єму продажів QT, тобто такого значення об'єму продажів, яке відповідає заданому значенню прибутку NІТ, то використовуємо аналогічне співвідношення:
звідки:
Важливою характеристикою успішної роботи підприємства є величина запасу безпеки (Safety Margin), яка у відносній формі визначається у вигляді різниці між запланованим об'ємом реалізації і точкою беззбитковості:
Чим вищий цей показник, тим безпечніше себе почуває підприємство перед загрозою негативних змін (зменшення виручки або збільшення витрат).
Сутність аналізу беззбитковості повністю розкривається на графіку беззбитковості (рис. 5.1). Цей графік показує об'єм проведеної продукції в натуральному виразі на горизонтальній осі і величину доходу або витрат у вартісному виразі на вертикальній осі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Основні положення аналізу беззбитковості і цільового планування прибутку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок