Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Депозитні операції

Депозитні операції

Назва:
Депозитні операції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,32 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
На тему:
Депозитні операції


1. Визначення
Депозитні валютні операції - це сукупність короткострокових (від 1 дня до 1 року) операцій по розміщенню вільних грошових залишків, а також залученню відсутніх коштів в іноземних валютах на різні строки під певний відсоток, що обслуговують короткострокову ліквідність банків і компаній і службовців цілям одержання прибутку.
В англійській мові прийнятий стійкий термін для позначення цих операцій - операції грошового ринку (Money Market Operations).
Операції грошового ринку підрозділяються на угоди:
по розміщенню коштів - кредитування в іноземній валюті (lending). Йому відповідають кредити (loans);
по залученню коштів - запозичення в іноземній валюті (borrowing). Йому відповідають депозити (deposits).
У реальній міжнародній і вітчизняній практиці для міжбанківських позичкових операцій грошового ринку використається термін "депозити", які підрозділяються на:
депозити притягнуті (deposits taken) і
депозити розміщені (deposits given або deposits lent).
У Росії найбільше вживемо термін «міжбанківські кредити» або МБК. Коротко депозити можуть позначатися як DEPO або DP.
2. Грошові ринки
Відмінності грошових ринків від ринку капіталів по міжнародній термінології укладаються в тім, що операції перших проводяться на строк до одного року, тоді як рух капіталів здійснюється строком більше року (у Росії більше 180 днів).
Розрізняються національні й міжнародні грошові ринки. На національному грошовому ринку країни комерційні банки - власники національної валюти проводять розміщення депозитів у валюті своєї країни: наприклад, у Великобританії банки проводять операції у фунтах стерлінгів, у Росії - розміщають і залучають кошти в рублях і т.д.
На відміну від національних, на міжнародних грошових ринках проводять операції у валютах, відмінних від національних валют. Наприклад, у Європі проводяться операції по розміщенню доларів, що є грошовою одиницею США. Ці кошти звуться євродоларів. Якщо у Великобританії банки проводять депозитні й інші операції в німецьких марках, можна говорити про існування грошового ринку євромарок.
У цей час у світі існує єдиний міжнародний грошовий ринок, де торгують коштами в основних конвертованих валютах - доларах США, німецьких марках, фунтах стерлінгів, японських ієнах, швейцарських франках, французьких франках й ін. Однак головною валютою, у якій відбувається до 90% депозитних операцій на міжнародних грошових ринках, є американський долар.
Наприклад, якщо німецький банк Dresdner Bank у Франкфурті-на-Майні укладає угоду по наданню 1 млн. доларів США англійському банку Midlend Bank, те це депозитна операція на грошовому ринку євродоларів.
На фінансовому ринку Росії також здійснюється торгівля міжбанківськими депозитами в іноземних валютах, головним чином, доларах США й німецьких марках. Однак тут є певна особливість: переважна більшість російських комерційних банків на міжнародних грошових ринках є чистими кредиторами іноземних валют (net lenders). Вони можуть розміщати валютні депозити в іноземних банках за рубежем, але залучати кошти в міжбанківські депозити можуть тільки в Росії.
Дана ситуація пов'язана з тим, що операції по залученню й розміщенню коштів мають різний ступінь ризику: банк, що здійснює розміщення депозиту, ризикують у набагато більшому ступені ніж банк, що залучає кошти. Росія розглядається на міжнародних валютних ринках як країна з підвищеним кредитним ризиком (політична, економічна нестабільність, величезна зовнішня заборгованість), центральні банки розвинених країн нормативно обмежують ступінь участі своїх банків в операціях з російськими комерційними банками, тому для останніх залучити валютні кошти західних банків у чисті депозити (без усякого страхового покриття) практично неможливо. Російські банки можуть залучити міжбанківські валютні депозити тільки друг у друга.
Однак, у міру просування реформ і поліпшення економічної й політичної ситуації в Росії положення міняється, і західні банки починають розміщати валютні депозити в найбільш надійних російських банках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Депозитні операції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок