Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Наднаціональні та суспільні інститути у забезпеченні глобальної та європейської безпеки

Наднаціональні та суспільні інститути у забезпеченні глобальної та європейської безпеки

Назва:
Наднаціональні та суспільні інститути у забезпеченні глобальної та європейської безпеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,19 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему
Наднаціональні та суспільні інститути у забезпеченні глобальної та європейської безпеки


План
1. Наднаціональні інститути у забезпеченні глобальної безпеки
2. Спеціалізовані постійно діючі органи
3. Міжнародні валютно-кредитні інститути
Література


1. Наднаціональні інститути у забезпеченні глобальної безпеки
Нині ще не існує завершеної єдиної системи міжна-род-ної чи європейської безпеки. Глобальна безпека – це, очевидно, справа для порядку денного ХХІ століття.
У той же час характерною рисою сучасного міжнародного простору є його організаційно-структурований характер. Міждержавні стосунки, зіткнення національних інтересів, вирішення існуючих протиріч завжди, рано чи пізно, включають у дію систему міжнародних організацій та міжнародно-правових режимів глобального, регіонального чи субрегіонального рівня (див. рисунок).
Організація Об’єднаних Націй (ООН) є типовою глобальною системою. Вона знаходиться у центрі розгалуженої системи великих та малих міжнародних організацій і протягом майже 50 років після Другої світової війни була найбільш впливовою міжнародною організацією глобального рівня, яка виконувала роль арбітра у міжнародних суперечках, сприяла послабленню напруги та зміцненню міждержавної стабільності і була важливим інститутом попередження воєнних дій та збройних конфліктів. Стаття 1 Статуту ООН говорить про те, що головною метою діяльності Організації є підтримка міжнародного миру та безпеки, і з цією ціллю вона буде здійснювати ефективні колективні дії задля попередження та усунення загрози миру та придушення актів агресії або інших порушень миру і проводити мирними засобами, відповідно до принципів справедливості та міжнародного права, залагодження або вирішення міжнародних суперечок або ситуацій, які можуть призвести до порушення миру.
ООН має шість головних органів: Генеральну Асамблею, Раду Безпеки, Економічну і Соціальну Раду, Раду з Опіки, Міжнародний Суд і Секретаріат.
Рада Безпеки, згідно зі Статутом, несе головну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки. У 1965 році кількість її членів було збільшено з 11 до 15 (перша поправка до Статуту): п’ять постійних членів – Великобританія, Китай, Росія, США, Франція – і десять членів, які обираються Генеральною Асамблеєю на два роки за географічною ознакою. П’ять з десяти членів переобираються щороку. На відміну від інших органів ООН, тільки Рада Безпеки має право приймати рішення, обов’язкові для виконання всіма членами ООН.
Економічна і Соціальна Рада (ЕКОСОР) – головний орган з коор-ди-нації економічної діяльності ООН та спеціалізованих установ, пов’язаних з ООН. Важливість цього органу засвідчує той факт, що на нього припадає майже 70% всіх бюджетних ресурсів, а також персоналу ООН. У 1965 році кількість членів Економічної і соціальної ради було збільшено з 18 до 27 і в 1973 році – до 54 членів (друга і четверта поправки до Статуту). По регіонах представництво розподіляється так: 14 місць – квота Африки, 10 – Латинської Америки, 11 – Азії, 13 – Західної Європи й інших країн і 6 – країн Східної Європи.
Як один із шести головних органів ООН Економічна і Соціальна Рада має такі функції і повноваження:
обговорює міжнародні економічні і соціальні проблеми глобального і міжгалузевого характеру і розробляє рекомендації щодо політики з цих проблем для країн-членів і для системи ООН;
проводить дослідження, складає доповіді, розробляє рекомендації з міжнародних проблем в економічній і соціальній сферах Генеральній Асамблеї, членам Організації та зацікавленим спеціалізованим установам;
заохочує держави до дотримання прав людини і основних свобод для всіх;
скликає міжнародні конференції і розробляє для подання Генеральній Асамблеї проекти конвенцій з питань, що входять до її компетенції;консультує відповідні неурядові організації з питань, які входять до її компетенції та ін.
2. Спеціалізовані постійно діючі органи
ФАТФ (FATF) – Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням „брудних грошей” – впливовий міжурядовий орган, зі штаб-квартирою в Парижі, створений у липні 1989 року на паризькій зустрічі глав держав „Великої сімки”, який об’єднує на сьогодні 31 країну і 2 міжнародні організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Наднаціональні та суспільні інститути у забезпеченні глобальної та європейської безпеки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок