Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Складання проекту кошторису. Розгляд, затвердження і виконання кошторису

Складання проекту кошторису. Розгляд, затвердження і виконання кошторису

Назва:
Складання проекту кошторису. Розгляд, затвердження і виконання кошторису
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,71 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Складання проекту кошторису.
Розгляд, затвердження і виконання кошторису


ПЛАН
Вступ
1. Поняття кошторису
2. Кошторисне фінансування
3. Функції та етапи складання кошторисів
Висновки
Література


Вступ
Основною формою планування витрат підрозділів як центрів відповідальності є складання їх кошторисів.
Кошторис охоплює всі витрати підрозділу на виробництво продукції (надання по-слуг) за плановий період незалежно від ступеня її готовності.
У підрозділах з коротким виробничим циклом виготовлення про-дукції кошторис і виробнича собівартість кінцевої продукції за певний період, як правило, збігаються.
Якщо виробничий цикл тривалий і змінюються залишки незавершеного виробництва на початок і кінець планового періоду, такої відповідності немає.Кошториси підрозділів виконують такі важливі функції, як ор-ганізуюча, контролююча і стимулююча. Організуюча функція ко-шторису полягає в тому, що, маючи встановлену планову величи-ну витрат, працівник, відповідальний за їх рівень, намагається дотримуватись чинного регламенту і норм використання ресурсів.
Кошториси підрозділів дають змогу контролювати роботу праців-ників, відповідальних, за рівень витрат. Це здійснюється порівнян-ням фактичних витрат з плановими, передбаченими в кошторисах. Відхилення аналізуються, що є основою для реалізації стимулюю-чої функції щодо працівників, які впливають на величину витрат і відповідають за неї. Стимулювання здійснюється через відпові-дальність за необгрунтовані витрати і заохочення в їх зниженні.
В даній роботі розглянемо що таке кошторис, як здійснюється його фінансування, особливості складання проектуа кошторису, його затвердження і виконання.
1. Поняття кошторису
Єдиний кошторис доходів і видатків бюджетних установ – це основний документ, що визначає загальний обсяг цільового надходження і поквартальний розподіл коштів Бюджету України.
Формування єдиного кошторису доходів і видатків здійснюється на підставі лімітної довідки асигнувань з бюджету, яку вищестояща організація надсилає всім підпорядкованим установам у 2-х тижневий термін після затвердження бюджету. Лімітна довідка повинна враховувати потреби кожної установи, виходячи з її виробничих показників. Єдиний кошторис доходів і видатків складається всіма установами і затверджується керівниками вищестоящої організації.
Одночасно з кошторисами подається на затвердження штатний розпис.
Єдиний кошторис доходів і видатків складається з трьох розділів:
1) бюджетних асигнувань,
2) інших коштів,
3) видатків за рахунок спеціальних та інших позабюджетних коштів.
Кожен з цих розділів ділиться на дохідну і видаткову частини. Дохідна частина: планові обсяги бюджетних асигнувань, а також надходження з інших доходних джерел. Формування доходної частини бюджету здійснюється на підставі індивідуальних розрахунків, а також платежів і відрахувань до бюджету.
Видаткова частина: загальна сума витрат з розподілом за категоріями видатків економічної класифікації, а також встановлення витрат, які планується профінансувати за рахунок бюджетних асигнувань та за рахунок позабюджетних надходжень .
У бюджетному фінансуванні крім єдиного кошторису доходів і видатків застосовують такі кошториси :
· загальні кошториси, які складаються по однотипних малих установах (клуби, бібліотеки ) з невеликим обсягом фінансування, а також по однотипних великих установах, господарське обслуговування яких здійснюється централізовано,
· зведені кошториси – це злиті в єдині індивідуальні кошториси однотипних установ.
2. Кошторисне фінансування
Кошторисне фінансування - за його допомогою забезпечується фінансування грошовими коштами установ і організацій невиробничої сфери. Ті установи, які фінансуються за кошторисною формою називаються бюджетними установами.
Державне фінансування інвестицій – з бюджету у відповідності з бюджетною класифікацією видатків, фінансування будівництва включає в себе державні інвестиції на основні об’єкти економічного і соціального розвитку. Фінансування капіталовкладень з бюджету в умовах ринку, на відміну від планової системи мають свої особливості :
- вони не носять постійного характеру,
- держава втручається в процес фінансово-кредитного забезпечення капіталовкладень державних підприємств багаторазовими або одноразовими діями,
Позички з бюджету державним підприємствам - фінансова підтримка державних підприємств у майні, яких частка державної власності більше 50% здійснюється з бюджетних асигнувань на поворотній основі, ці позики надає Міністерство Фінансів України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Складання проекту кошторису. Розгляд, затвердження і виконання кошторису

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок