Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Управління фінансами підприємств. Організація фінансової роботи на підприємстві

Управління фінансами підприємств. Організація фінансової роботи на підприємстві

Назва:
Управління фінансами підприємств. Організація фінансової роботи на підприємстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,80 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Управління фінансами підприємств. Організація фінансової роботи на підприємстві
План
1. Управління фінансами підприємств. Організація фінансової роботи на підприємстві
2. Доходи суб'єктів господарювання. Витрати підприємства, їх класифікація
3. Фінансові результати та фінансові показники
Завдання для практичних занять та самостійної роб
Ефективне управління фінансами підприємства передбачає таку організацію роботи фінансових служб, яка дає змогу правильно використовувати власні фінансові ресурси, залучати додаткові фінансові ресурси на най вигідніших умовах, інвестувати їх із найбільшим ефектом, проводити прибуткові операції на фінансовому ринку.
Мобілізуючи тимчасово вільні кошти інших їх власників для покриття необхідних витрат, фінансисти підприємства повинні мати чітке уявлення про мету їх залучення і давати рекомендації керівництву щодо форм такого залучення. Для покриття короткострокової та середньострокової потреби у фінансових ресурсах доцільно використовувати позички банків. Здійснюючи великі капітальні вкладення, можна скористатися додатковою емісією цінних паперів. Однак такі рекомендації можна надати лише тоді, коли фінансисти ґрунтовно дослідили фінансовий ринок, проаналізували попит на різні види цінних паперів.
Управління фінансами підприємств - це управління потоками вхідних і вихідних коштів підприємства для формування, розподілу і використання необхідних фінансових ресурсів, максимізації прибутку підприємства, підвищення рентабельності та платоспроможності.
Перша група функцій фінансової управлінської діяльності на підприємстві передбачає:
1. Розроблення фінансової стратегії діяльності підприємства.
2. Формування ефективних інформаційних систем, які забезпечують чітке відслідковування внутрішньої і зовнішньої фінансової інформації та обґрунтування альтернативних варіантів управлінських рішень.
3. Проведення комплексного аналізу різних аспектів фінансової діяльності підприємства.
4. Здійснення фінансового планування діяльності підприємства за його основним напрямком.
5. Розроблення системи стимулювання реалізації прийнятих управлінських рішень.
6. Здійснення ефективного контролю за реалізацією прийнятих управлінських рішень.
Друга група функцій фінансової управлінської діяльності на підприємстві передбачає:
1. Управління активами (оборотними, необоротними, оптимізація їх складу).
2. Управління капіталом (власним капіталом, залученим капіталом, оптимізація структури капіталу).
3. Управління інвестиціями (реальними та фінансовими інвестиціями).
4. Управління грошовими потоками (грошові потоки від операційної, фінансової та інвестиційної діяльності).
5. Управління фінансовими ризиками (управління складом фінансових ризиків, управління профілактикою фінансових ризиків, управління страхуванням фінансових ризиків).
6. Антикризове фінансове управління (управління відновленням фінансової стійкості, управління забезпеченням фінансової рівноваги, управління санацією підприємства).
Фінансова робота на підприємстві організовується фінансовим відділом, що є самостійним структурним підрозділом. Керівник цього відділу безпосередньо підпорядковується керівникові підприємства і разом з ним несе відповідальність за фінансову дисципліну і фінансовий стан підприємства, представляє підприємство у фінансових, кредитних та інших органах. На невеликих підприємствах, де немає самостійного фінансового відділу, зазначену роботу виконує фінансовий сектор, що створюється, у складі бухгалтерії, фінансово-збутового відділу або іншого підрозділу підприємства, керівник якого несе відповідальність за фінансову роботу підприємства.
Фінансова робота на підприємстві дуже різноманітна і багатогранна, але умовно її можна згрупувати за напрямками: фінансове планування, оперативна фінансова робота, контрольно-аналітична робота. На підприємствах зі значним обсягом зовнішньоекономічних зв'язків створюється група валютних розрахунків і валютного регулювання.
До основних завдань фінансової роботи належать:
- мобілізація фінансових ресурсів, необхідних для підтримки нормального виробничого циклу, передбаченого планом;
- пошук шляхів максимізації прибутку, підвищення рентабельності;
- своєчасне виконання зобов'язань перед фінансово-кредитними установами, бюджетом та державними цільовими фондами, перед постачальниками та працівниками підприємства;
- контроль за ефективним, раціональним та цільовим використанням наявних фінансових ресурсів підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Управління фінансами підприємств. Організація фінансової роботи на підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок