Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Формування позикових коштів за рахунок випуску облігацій

Формування позикових коштів за рахунок випуску облігацій

Назва:
Формування позикових коштів за рахунок випуску облігацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,48 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Формування позикових коштів за рахунок випуску облігацій


План
1. Умови емісії облігацій
2. Класифікація облігацій підприємства
3. Список літературиУмови емісії облігацій
При визначенні об'єму емісії облігацій потрібно виходити з раніше розрахованої загальної потреби підприємств у позичковому капіталі та можливостей його формування з альтернативних джерел. У процесі визначення цього об'єму необхідно мати на увазі, що, згідно з законодавчими нормами, підприємства можуть випускати облігації на суму не більше 25 % від розміру їх установчого фонду.
Визначення умов емісії облігацій. Формування умов емісії є найбільш складним і відповідальним етапом управління облігаційною позикою. Ці умови визначають рівень задоволення цілей залучення позичкових коштів, ступінь інвестиційної привабливості (а, відповідно, і реалізованості) облігацій підприємства на фондовому ринку, вартість залучення облігаційної позики тощо.
Номінал облігації. Він визначається з урахуванням основних категорій майбутніх їх покупців — найбільші номінали облігацій орієнтовані на їх розміщення серед інституціальних інвесторів, а найменші — на їх продаж населенню. З урахуванням емісії і номіналу облігації встановлюється емітована їх кількість.
Вид облігації. Визначення виду облігації пов'язане з цілями залучення облігаційної позики (короткострокові або довгострокові облігації), а також з можливостями їх розміщення на фондовому ринку з урахуванням вимог до інвестиційної привабливості (облігації іменні або на пред'явника; відсоткові або дисконтні облігації), які склалися.
Період обігу облігації. Він конкретизує термін обігу облігацій у рамках вибраного їх виду — короткострокових або довгострокових. Конкретний період емісії визначається цілями залучення позичкового капіталу із цього джерела з урахуванням прогнозованості умов економічного розвитку країни і кон'юнктури фондового ринку.
Класифікація облігацій підприємства
Облігації підприємства класифікують за: особливостями реєстрації та обігу; формами виплати доходів; термінами погашення (рис 6.9).
Середньорічний рівень дохідності облігації (середньорічна ставка відсотка за нею). Цей показник формується, виходячи
Рис. 6.9. Класифікація облігацій підприємства
з кон'юнктури фондового ринку та оцінки рівня власної кредитоспроможності. При формуванні середньорічного рівня дохідності облігації враховуються такі основні фактори:—
середня ефективна відсоткова ставка за аналогічними кредитними інструментами;—
середній рівень дохідності базових облігацій аналогічного виду;—
розмір кредитного спреду, який визначається рівнем кредитоспроможності (кредитного рейтингу) підприємства;—
прогнозований темп інфляції;—
рівень попиту на аналогічні боргові фондові інструменти;—
рівень ліквідності аналогічних боргових цінних паперів на фондовому ринку.
Сформований середньорічний рівень дохідності облігацій дозволяє підприємству визначити конкретні розміри відсотка або дисконту за ним.
Порядок виплати відсоткового доходу. Ця умова емісії характеризує періодичність виплати відсоткового доходу інвесторам
(відповідно до встановленої середньорічної ставки дохідності за облігацією), а також адреси місць, дати початку і закінчення виплати цього доходу. За дисконтними облігаціями дохід виплачується при їх погашенні.
Порядок погашення облігації. Ця умова визначає дату початку і припинення погашення облігації, а також адреси місць, у яких здійснюється це погашення.
Умови дострокового викупу облігацій. Такі умови розробляються тільки за відзивними довгостроковими облігаціями з великим періодом обігу й оформляються спеціальним Положенням про достроковий їх викуп. Можливість дострокового викупу облігацій дозволяє підприємству управляти вартістю облігаційної позики в умовах нестабільної кон'юнктури фінансового ринку, в першу чергу, при суттєвому пониженні рівня позичкового відсотка. У цьому випадку обумовлення умов дострокового викупу облігацій дозволяє придбати їх у інвестора за більш низькою ціною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Формування позикових коштів за рахунок випуску облігацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок