Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Проблеми та вектори розвитку бюджетної системи України

Проблеми та вектори розвитку бюджетної системи України

Назва:
Проблеми та вектори розвитку бюджетної системи України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,39 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 336.14
Пасічник Ю.В., Черкаський державний технологічний університет
Проблеми та вектори розвитку бюджетної системи України
Розглянута роль бюджетної системи в забезпеченні економічного зростання, фінансової стабілізації в державі.
We have demonstrated the role of the budget system in securing of economic development, financial stability in the country.Роль бюджетної системи в трансформації соціально-економічних процесів в Україні є досить важливою, адже бюджет є основою не лише фінансової системи, а й усієї суспільної загалом. Саме бюджет є основним регулятором соціально- економічних процесів, за допомогою якого державою в особі її органів здійснюється виконання відповідних функцій. Рівень бюджету та супутні йому макропоказники є індикатором рівня економічного і соціального розвитку держави.
Негаразди в економіці держави трансформуються через розподільчі механізми, включаючи і бюджетний, і здійснюють вплив на соціальну сферу, тому намагання попередніх урядів вирішити найважливіші соціальні проблеми - по заробітній платі, житловому, молодіжному, медичному, пенсійному тощо напрямках - не давали відчутних результатів. Про це досить чітко висловився Прем'єр-міністр України А. Кінах: "Заробітна плата в травні поточного року (2002 р. - Прим, автора) в Україні складає 65 доларів на людину, в Казахстані - 130 доларів, в Російській Федерації - 137 доларів. Я хочу на цьому прикладі показати, наскільки серйозна ситуація" [1 ].
Практично до початку 2000 р. Україна перебувала в глибокій системній кризі, про що свідчать такі показники: за період з 1990 по 1999 рр. обсяг ВВП скоротився на 59,2%, промислової продукції - на 48,9%, сільського господарства - на 51,5%.
Рівень реальної заробітної плати зменшився в 3,82 раза. В 1993 р. була зафіксована найвища на той час гіперінфляція у світі - 10256% [2; 3].
Відповідно у соціальній сфері продовжували накопичуватись адекватні проблеми. Починаючи з 2000 р., ситуація стабілізувалась і станом на середину 2002 р. досягнуті певні позитивні зрушення. Так, в 2001 р. приріст ВВП склав 9%, шо було одним із найбільших серед країн СНД, споживчі ціни зростали найнижчими темпами, рівень інфляції склав 6,1%, що майже в чотири рази менше, ніж у 2000 році.
Ці позитивні тенденції зберігаються і в першій половині 2002 р. Так, випуск промислової продукції за перше півріччя зріс на 5,8%, виробництво товарів широкого вжитку зросло на 10,5%, продукція машинобудування - на 5,7%, агропромислового комплексу - на 10,6%.
В січні - травні зберігається стабільна цінова ситуація, і за останні 17 місяців загальний рівень інфляції склав 4,3%, роздрібний товарообіг зріс на 18,1%. За цей період середня заробітна плата зросла на 18,3%.
Позитивні зрушення в економіці дозволили за період з травня 2001 по травень 2002 рр. збільшити трудові пенсії в середньому на 58% [1 ].
Отже, чітко прослідковується взаємозв'язок економічного стану держави і її соціальної сфери, відповідно вирішення основних проблем бюджетної системи лежить в площині економічного зростання.
Основні проблеми розвитку України за 19902001 рр. були підсумовані в Посланні Президента України Л.Д. Кучми до Верховної Ради України "Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки", де, зокрема, серед головних проблем визначені такі: завищені сподівання на зовнішню допомогу; відсутність практичного досвіду і теоретичного осмислення шляхів переходу від адміністративно-командної економіки до ринкової; некритичне сприйняття рекомендацій міжнародних фінансових інституцій та зарубіжних експертів, які часто зводились до застосування штучно сконструйованих стандартних стереотипів, були механічною калькою з чужого досвіду, не враховували специфіки нашої держави; відсутність соціальної спрямованості запровадженої моделі ринкової трансформації тощо [4].
Відповідні проблеми мали місце і по відношенню до бюджетної системи. Наведемо їх систематизований перелік:
Функціональна відособленість бюджетної політики від основних завдань розвитку реального сектора економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Проблеми та вектори розвитку бюджетної системи України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок