Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Сутність контролінгу. історичні аспекти його становлення. місце служби контролінгу в структурі підприємства

Сутність контролінгу. історичні аспекти його становлення. місце служби контролінгу в структурі підприємства

Назва:
Сутність контролінгу. історичні аспекти його становлення. місце служби контролінгу в структурі підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,95 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сутність контролінгу. історичні аспекти його становлення. місце служби контролінгу в структурі підприємства
План
1. Контролінг: поняття, мета і задачі.
2. Концепції системи контролінгу.
3. Служба контролінгу.
Контролінг: поняття, мета і задачі
Терміну "контролінг" походить від англійського дієслова to control. В перекладі це дієслово має декілька значень, у тому числі в економічному аспекті означає "управління" і "спостереження". Виходячи з цього, можна зробити висновок, що контролінг покликаний вирішувати комплекс задач, пов'язаних із спостереженням, плануванням і управлінням.
В сучасній економічній літературі приводиться достатньо багато різноманітних дефініцій контролінгу.
Контролінг — керівна концепція ефективного управління фірмою і забезпечення її довгострокового існування.
В. Майер

Контролінг — система управління.
Б. Майер, Р. Манн
Контролінг — функція в підтримку менеджменту.
Р. Герсне
Контролінг — управління прибутком. Контролінг — функція, організована в підтримку керівництву.
П. Хорват
Таким чином, контролінг не можна ототожнювати з функцією контролю, оскільки остання виконує лише незначну приватну функцію контролінгу.
Контролінг виконує найважливу функцію підтримки системи менеджменту і займається:
1) плануванням і постановкою мети (глобальних і локальних стратегій);
2) збором, аналізом внутрішньої і зовнішньої інформації;
3) цілеспрямованим управлінням, координацією і контролем.
Контролінг повинен створювати систему ефективного управління фірмою, направлену на поступовий, ефективний, економічний і рентабельний її розвиток.
Останніми роками посилюється акцент на визначенні контролінгу як системи інформаційного забезпечення для системи ефективного менеджменту фірми.
Така різноманітність підходів пояснюється історичними, економічними і національними особливостями розвитку систем контролінгу.
На сьогодні не виникає суперечок і сумнівів, що контролінг — найважливіша функція управління і підтримки управління.
Формування національної концепції контролінгу неможливе без досвіду світової спільноти. Джерела контролінгу закладені в період формування державного управління в середні віки.
Так, при дворі англійського короля вже в XV ст. існувала посада з назвою countollor. До обов'язків цієї відповідальної особи входили документування і контроль грошових і товарних потоків. Зазвичай, це не зовсім відповідає сучасному розумінню контролінгу.
На підприємствах контролінг став зароджуватися в США в кінці XIX ст. В економічній літературі зафіксовано, що з 1880 р. посада контролера введена в компанії Atchison, а в 1892 р. — в компанії General Electric. У зв'язку з цим можна констатувати, що контролінг як система на підприємстві народжений в кінці XIX ст. Проте, перші пагони контролінгу залишалися непоміченими довгий час і отримали свій розвиток тільки з 20-х pp. XX ст. Як констатує сучасна економічна історія, слово "контролінг" і посада "контролер" на підприємствах США залишалися невідомими аж до великої депресії.
Можна відзначати на сьогодні, що головною причиною народження і формування контролінгу як системи є промислове зростання в США в кінці XIX-початку XX ст., яке викликало ускладнення процесів обліку, планування, контролю і управління.
Ускладнення економічної системи управління привело до того, що ряд специфічних функцій (фінансовий контроль, аналіз та ін.) був переданий у ведення спеціалізованих служб контролінгу.
Аналіз економічної історії дозволяє зробити висновок про те, ЩО у вирішальній мірі на розвиток системи контролінгу зробила вплив світова економічна криза.
Саме в цей період — великої депресії — керівництво багатьох компаній прийшло до розуміння необхідності формування системи внутрішнього планування, обліку і контролю.
В перший період розвитку контролінгу контролери виконували функції ведення обліку і ревізії господарських операцій і договорів, що вже відбулися. Надалі розуміння широких можливостей контролінгу, функції цієї служби ускладнювалися і розширювалися, міняючи орієнтацію на сучасні аспекти управління компанією і її майбутній розвиток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сутність контролінгу. історичні аспекти його становлення. місце служби контролінгу в структурі підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок