Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Зміст управління інвестиційними проектами

Зміст управління інвестиційними проектами

Назва:
Зміст управління інвестиційними проектами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,47 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Зміст управління інвестиційними проектами
Управління проектами (англ. - Project Management) - це мистецтво керівництва та координації людських, матеріальних та фінансових ресурсів протягом всього життєвого циклу проекту шляхом застосування системи сучасних методів та техніки управління для досягнення певних результатів щодо складу та обсягу робіт, вартості та якості з мстою задоволення потреб та вимог усіх учасників проекту.
Управління - це, передусім, процес, спрямований на досягнення визначених цілей. Управління проектом - це управління змінами, що виникають як при координації дій колективів людей, які беруть участь у виборі та обґрунтуванні ідеї, оцінці ефективності прийнятних способів досягнення поставлених цілей та контролю вартості, якості, так і при реалізації проекту. Основними завданнями управління проектами є:
? визначення основної мсти проекту та її обґрунтування;
? структуризація та ранжування цілей проекту;
? визначення необхідних обсягів та джерел фінансування;
? дослідження та врахування всіх ризиків щодо проекту;
? підбір виконавців (учасників) проекту, зокрема, через тендери чи конкурси;
? підготовка та укладання контрактів;
? визначення термінів виконання проекту, складання графіку його реалізації;
? визначення потреби у ресурсах (трудових, матеріальних та фінансових);
? складання кошторису та бюджетування проекту;
? забезпечення контролю та моніторингу проекту.
Таким чином, управління проектом є керівними функціями протягом життєвого циклу проекту в рамках встановленого бюджету та відповідно до технічних специфікацій та вимог.
Об'єктом управління є інвестиційний проект, який розглядається як керована зміна вихідного стану будь-якої системи (наприклад, підприємства), з метою розвитку з розрахунком витрат часу та коштів, дослідження управління впровадження змін, що здійснюються за проектом у рамках бюджету та часових обмежень містить такі основні напрями:
И розробку проектно-кошторисної документації (інвестиційне проектування);
И організацію фінансування інвестиційного проекту;
И впровадження проектів (передбачає їх розробку, організацію тендерів укладання контрактів, матеріально-технічне постачання);
И контроль (моніторинг) на усіх стадіях реалізації проекту, у т. ч. експлуатацію.
Управління проектами зародилося ще у стародавні часи, проте основну свою форму отримало у другій половині XX ст., внаслідок того, що в цей період майже у всіх галузях кількість проектів та їх складність стали стрімко зростати. Ця тенденція з'явилась, насамперед, в аерокосмічних та інших наукомістких та технічно складних виробництвах (енергетиці, електроніці, зв'язку, транспорті, мікробіології та ін.), а також у соціальній сфері та політиці. Крім того, не останню роль зіграли такі фактори, як:
? жорсткішими стали вимоги інвесторів;
? ускладнилися досягнення результатів проектів;
? посилилися взаємозв'язки та взаємозалежності виробників напівфабрикатів кінцевих продуктів та їх споживання;
? прискорилися темпи змінності поколінь техніки та технологій;
? зросла конкуренція;
? збільшилась міра проектного ризику.
Вплив перерахованих вище факторів призвів до збільшення тривалості реалізації та витрат на проекти, зниження якості продукції, зменшення прибутку, що очікувався, та рентабельності майбутніх виробництв тощо.
У сучасному вигляді управління проектами розвивається з 60-х років XX століття і початково було пов'язано з матричними організаційними структурами та сітьовими графіками. В подальшому у процесі свого розвитку воно залучило у свою сферу велику кількість інших інструментів аспектів та методів управління, таких, як вартість, ризик, якість, робота з учасниками проекту та зацікавленими сторонами, організація проектних колективів, прийняття рішень, інформатика щодо вирішення конфліктів тощо. Сьогодні управління проектами є самостійним напрямом діяльності зі своєю методологією, понятійним апаратом та методами.
Засновником теорії Управління проектами вважають німецького економіста Роланда В. Гутча. Його заслуга в тому, що він довів міжнародній спільноті значимість управління проектами, яка підштовхнула до ідеї створення Міжнародної асоціації управління проектами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зміст управління інвестиційними проектами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок