Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Прагматизм бюджетного процесу на локальному рівні

Прагматизм бюджетного процесу на локальному рівні

Назва:
Прагматизм бюджетного процесу на локальному рівні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,92 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Прагматизм бюджетного процесу на локальному рівні. 1. Аналіз діючого порядку складання, розгляду і затвердження бюджетів органів місцевого самоврядування.


Процес складання, розгляду та затвердження місцевих бюджетів передбачає певну послідовність дій. Ця послідовність визначається бюджетним законодавством, що регламентує бюджетний процес в державі.
На початку 90-х рр. було встановлено, що порядок складання, затвердження місцевих бюджетів визначається місцевими радами на підставі повноважень, наданих їм у 1990 р. Законом України “Про бюджетну систему УРСР”. Відповідно до цього Закону місцеві ради отримали право самостійно розробляти, затверджувати свої бюджети. Було також встановлено: втручання рад вищих рівнів та їхніх виконавчих органів у зазначені процеси недопустиме. За Законом правила складання й затвердження місцевих бюджетів визначила тодішня Рада Міністрів УРСР. Протягом 1990-1998 рр. ці правила урядом України затверджено не було, що спричинило багато конфліктів місцевими виконавчими і представницькими органами влада на ґрунті поділу повноважень щодо складання, розгляду й затвердження місцевих бюджетів.
Законодавство України з питань місцевого самоврядування дещо по-іншому визначило компетенцію місцевих органів влади щодо складання, розгляду й затвердження місцевих бюджетів. Стаття 10 Закону України “Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве й регіональне самоврядування” від 27 березня 1992 року надає право сільським, селищним, міським радам народних депутатів у межах їхньої компетенції самостійно, без втручання державних органів розробляти і затверджувати їхні бюджети.
Свої особливості при визначені компетенції місцевих органів влади в бюджетній сфері встановив Закон України “Про бюджетну систему України” в редакції 1995 р. Згідно із ст. 7 до відання виконавчих органів місцевих рад належить складання проекту бюджету відповідно до основних напрямків бюджетної політики, регламентованих Верховною Радою Автономної Республіки Крим та місцевими радами.
Прийнятий у травні 1997 року Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні” деталізував конституційні положення про визначення компетенції місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади у сфері складання, розгляду й затвердження місцевих бюджетів. Зокрема, це стосується положення, що втручання органів у процес складання та затвердження місцевих бюджетів не допускається, за винятком випадків, передбачених законом. У той же час закріплено положення про державний контроль за законним, доцільним, економічним, ефективним витрачанням коштів і належним їх обліком.
Організація складання проектів республіканського бюджету АР крим і відповідних місцевих бюджетів покладена на Раду Міністрів А Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи відповідних рад. Відповідно до статті 75 Бюджетного кодексу Міністерство фінансів України після парламентських слухань з питань бюджетної політики доводить її інформацію про особливість складання розрахунків до проектів бюджетів на наступний бюджетний період. Разом з тим ці органи зобов’язані надавати необхідну інформацію: Міністерству фінансів України – для проведення розрахунків між бюджетних трансфертів та інших показників; Верховній Раді України – для перевірки достовірності цих розрахунків.
Побудова процесу складання бюджету та управління ним є досить складним.
Макроекономічний прогноз є основою для визначення суттєвих аспектів, необхідних для початку бюджетного процесу.
До цих аспектів можна віднести [ ]:
аналіз основних показників економіки;
демографічні тенденції, пов’язані з зайнятістю населення;
інфляція взагалі та в окремих галузях;
тенденції заощаджень та інвестицій;
обсяг державного боргу, структура його планування та управління ним;
основі події, що впливають на економіку;
прогноз заощаджень;
потенційний дефіцит бюджету при різних варіантах бюджету;
розуміння основних фінансових ризиків.
Макроекономічний прогноз повинен складатися на кілька років, так як проголошення урядом основних заяв щодо фінансової та економічної політики проводиться у вигляді середньострокових фінансових і економічних прогнозів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Прагматизм бюджетного процесу на локальному рівні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок