Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Скачати реферат на тему: Фінансовий ринок України

Загрузка...

Фінансовий ринок України / сторінка 10

Назва:
Фінансовий ринок України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
що вела перелік допущених до фондового ринку компаній на базі підписаних листингових угод. У цих угодах передбачалися норми і правила поведінки торговців цінними паперами і порядок інформування власників ЦП. До початку 1995 р. на Лондонській фондовій біржі нараховувалося більш 2 тис. англійських і ірландських компаній, що підписали лістингові угоди. На відміну від бірж європейських країн, тут немає так званих цінних паперів «другого і третього списку». На ПФТС лістинг має три рівні, що відрізняються характером вимог до емітента з погляду розкриття інформації, легкості перереєстрації і ступеня зацікавленості цінними паперами з боку торговців. Так, з 140 корпоративних цінних паперів, якими торгувала система в 1997 р., 84 знаходилися на другому рівні лістингу, а інші — на третьому. У зв'язку з найвищими вимогами першого рівня на ньому у вересні 1997 р. котирувалися акції лише семи емітентів— «Донбасенерго», «Днепроенерго», «Західенерго», «Харківського трубного заводу», черкаського «Азоту», «Укрнафти».
Для першого рівня лістингу на торгах установлена мінімальна вартість лота акцій у 20 тис. грн, а для другого рівня лістингу — 5 тис. грн. Максимальне відхилення від найкращої ціни чи покупки продажу по акціях першого рівня лістингу не повинне перевищувати 20%.
Галузева специфіка Українського фондового ринку.
Український ринок акцій приватизованих підприємств по динаміці і темпам розвитку відстає від відповідних ринків більшості постсоціалістичних держав. Проте він знаходиться під пильною увагою різних реальних і потенційних інвесторів. Ступінь інвестиційної привабливості українських підприємств у їхньому галузевому розрізі на початок 1998 р. виглядала в такий спосіб.
Енергетика. Акції енергетичних компаній стали найбільш привабливими на фондовому ринку України з моменту їхньої приватизації. На початок 1998 р. цей сектор відрізняв наявність самих великих по вартості приватизованих активів; 31 з 35 енергетичних компаній була приватизована; галузь мала високу ліквідність продукції й акцій і великим експортним потенціалом. У число недоліків входив значний знос основних фондів, а також те, що контрольний пакет акцій знаходився в руках держави. До негативних особливостей цього сектора також відносилися непрозорість емітентів, розпорошеність акцій і, що саме складне, державне регулювання цін. На думку потенційних інвесторів, коли на ринку з'являться акції енергорозпридільчих компаній, цей сектор у стані стати лідером на ринку цінних паперів.
Металургія. До числа позитивних рис цього сектора відносяться стабільні темпи виробництва в 1996-97 р., велика ресурсна база, що дозволило цьому сектору української економіки зайняти лідируючі позиції в експорті (частка в українському експорті 25% у 1996 р. і вище 30% у 1997 р.). Серед істотних переваг цього сектора також високий рівень якості продукції, визнана міжнародними партнерами, кваліфікована робоча сила і висока концентрація виробництва. До істотних недоліків сектора відносяться великий знос основних фондів і необхідність технологічного переоснащення підприємств. Гальмуючим фактором є неефективна програма приватизації, не сприятливого росту інвестицій у переоснащенні підприємств, що штовхнуло підприємства на застосування бартерних форм розрахунків і природне зниження надходження наявних засобів при постачаннях продукції на експорт. До числа привабливих елементів цієї галузі відноситься наявність диверсифікованого виробництва в 103 великих компаній, 80 з який були приватизовані до 1998 р. Більш того, держава не була акціонером підприємств галузі і бути відсутнє державне регулювання ринку. При високому експортному потенціалі галузі маються великі можливості по збільшенню потужностей і розширенню обсягів виробництва. Серед серйозних недоліків — залежність галузі від імпортної сировини, депресія на українському ринку хімічних товарів, високий рівень конкуренції на зовнішніх ринках і недостатній рівень інвестицій у модернізацію виробництва. Протягом 1996-97 р. акції підприємство з виробництва мінеральних добрив були одними із самих торгівельних на ринку цінних паперів України.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Фінансовий ринок України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок