Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Безкоштовно реферат на тему: Фінансовий ринок України

Фінансовий ринок України / сторінка 11

Назва:
Фінансовий ринок України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

10. Нафтогазовидобуток.
Позитивні риси нафто- і газовидобутку — порівняно великі розвідані запаси, високий попит на енергоносії в країні і досить розвита інфраструктура збереження і транспортування нафти і газу. До числа недоліків відносяться зниження рентабельності і виснаження раніше експлуатувалися нафтових і газових полів, важкоприступність і висока собівартість знову розвіданих депозитів нафти і газу і відповідно недолік фінансових засобів на геологорозвідувальні роботи. Як іноземні, так і українські інвестори покладають великі надії на акції українських нафтових компаній. Протягом 1996-97 р. вони користалися великим попитом, і, як правило, їх не вистачало для задоволення запитів покупців.
Сектор нафто- і газо переробки. До числа найбільш привабливих сторін цього сектора відносяться великі виробничі потужності, добре розвита мережа трубопроводів, постійно зростаючий попит на продукцію галузі. У числі проблемних і стримуючих факторів — знос основних фондів, що застаріли технологічні схеми, що не дозволяють випускати високоякісну продукцію, гострий недолік інвестицій, а також велика частка бартерних. Акції нафтопереробних підприємств трохи уступали по популярності акціям нафтовидобувних підприємств, однак характеризувалися порівняно стійким попитом, що тримався протягом 1997 р. Специфікою фондового ринку цього сектора є велике розпилення акцій серед інвесторів, що дозволяло брокерам істотно впливати на динаміку курсу.
Цементна промисловість. До особливостей цього сектора економіки відноситься висока концентрація виробництва (82% усієї продукції виробляється 10 підприємствами). Акції надійшли на ринок вже в 1994 р., однак багато привабливих компаній ще пропонували акції в 1997-98 р. за прийнятною ціною. У1997 р. намітився ріст обсягів виробництва в порівнянні з 1996 р. До числа недоліків галузі відносилася, головним чином, її зайво висока енергоємність. Підприємства були орієнтовані на споживання дорогого газу і до того ж використовували вкрай енергозатратну технологію «мокрого» виробництва цементу (крім 2-х підприємств).
Потужність галузі набагато перевищує попит на вітчизняному ринку. Через велику (більш 80%) частки бартерних операцій галузь страждала від недоліку засобів, необхідних для модернізації виробництва.
Капіталізація — ріст ринку цінних паперів. Оскільки цінні папери дуже різноманітні по своєму виді, украй складно дати єдину кількісну оцінку їхнього обсягу. Природно, не представляється можливим підсумовувати дані по торгівлі акціями, облігаціями, векселями, чи чеками ж по торгівлі похідними цінних паперів (опціонів, фьючерсів). В існуючої світовій статистиці динаміки ринку цінних паперів відбиваються тільки угоди, що здійснюються через біржові і позабіржові торгові системи, тобто на облік беруться тільки цінні папери, що мають регулярне котирування. Найбільш важливим показником в оперативному обліку на фондовому ринку є обсяг капіталізації, що представляє собою сумарну курсову вартість випущених регулярно котируються акцій компаній. До числа інших показників, застосовуваних у статистику ринку цінних паперів, відносяться:
¦ частка капіталізації у ВВП;
¦ кількість котируючих на ринку ЦП;
¦ кількість чинених угод із ЦП;
¦ кількість проданих ЦП;
¦ оборот ЦП.
ПФТС, що є основним діючим обличчям на ринку цінних паперів України, протягом 1997 р. продемонструвала великий динамізм і зуміла домогтися разючого росту капіталізації, а також надзвичайної рухливості ринку акцій.
Список літератури:
Гаєць В. „Структура економіки України”, Київ, 1995
Соколенко С.І. „глобальні ринки XXI ст.. Перспективи України”
Оскользький В.В., Германчук П.К. „Концепція функціонування ринку капіталів в Україні”
Лукінов І. „Економіка України”

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Фінансовий ринок України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок