Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> реферат: Фінансовий ринок України

Фінансовий ринок України / сторінка 2

Назва:
Фінансовий ринок України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

2. Інвестори. Роль банків.
Серед інституціональних інвесторів в Україні виділилися дві основні групи. Одну з них утворили інвестиційні компанії і фонди, що націлилися, головним чином, на спекулятивну торгівлю акціями чи на реалізацію замовлень як приватизованих підприємств, так і інших непрофесійних для фондового ринку організацій.
Діяльність цих структур на фондовому ринку України регламентується Положенням «Про інвестиційні фонди й інвестиційні компанії», у якому зафіксоване зобов'язання для них «тримати в цінних паперах не менш 70% активів». Таким чином, ці структури по Положенню і за законом зобов'язані бути активними учасниками фондового ринку. Слід зазначити, що якщо на світовому фінансовому ринку в останні роки інвестиційні фонди впевнено стають головними діючими обличчями, оскільки в сучасних умовах індивідуальний власник капіталу не в змозі керувати своїм надбанням, особисто грати на біржі, відслідковувати коливання валютних курсів і ін., те в Україні ідея інвестиційних фондів на сьогодні виглядає трохи інакше. На жаль, в Україні ця ідея, настільки необхідна для становлення національної економіки, із самого початку була зганьблена діяльністю шахрайських псевдоструктур типу «Олбі» і «Меркурій». Такого роду фонди обдурили чекання не однієї тисячі індивідуальних вкладників, і, природно, буде потрібно ще чимало часу для відновлення довіри до принципу довірчого керування через фонди на українському фондовому ринку.
До другої групи відносяться великі банки, роль яких, однак, не настільки однозначна в розвитку фондового ринку. У відповідності зі ст. 3 Закону «Про банки і банківську діяльність» одним з видів банківських операцій є довірчі операції, що включають у себе формування пакетів ЦП під замовлення клієнтів, керування портфелем ЦП і розміщення засобів у ЦП. Практично володіючи правом здійснення усіх функцій трастових операцій, банки довгий час майже не брали участь у формуванні фондового ринку в зв'язку з дискусією, що не припиняється, по процедурі надання банкам права працювати на фондовому ринку недержавних ЦП.
У кінцевому рахунку, після внесення зміни в закон про банки, з них були зняті обмеження на здійснення інвестиційної діяльності, у тому числі й у формі участі в основних фондах підприємств. На початок 1998 р. існуюче законодавство чітке надає банкам право бути активними операторами ринку ЦП. Не усі користаються з такої можливості, однак до числа найбільш активних відносяться банки «Україна», «Приватбанк», «Аваль».
Реальний розвиток активності банків як суб'єктів фондового ринку почалося лише з 1996 р., тобто з того моменту, коли вони стали виступати в ролі операторів цінних паперів Позабіржової фондової торгової системи (ПФТС). Безумовно, ця активність була викликана високою рентабельністю проведених операцій, а також наявністю сприятливих умов для банків на фондовому ринку України в 1996-97 р. Використовуючи ці можливості, такі банки, як «Аваль», «Промінвест-банк», «Укрінбанк», «Фінанси і кредит» і інші, віддали пріоритет у своїй стратегії інвестуванню засобів в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Висока прибутковість цього виду активів дозволила перенести в даний сегмент ринку значна кількість своїх кредитних ресурсів. За короткий термін перераховані вище банки збільшили капіталовкладення в ОВДП у 5-8 разів, роблячи придбання ОВДП як на первинному, так і на вторинному ринках. Поряд з цими операціями банки постійно приділяють увагу новим емісіям акцій з метою збільшення своїх статутних фондів. У придбанні великих пакетів приватизованих підприємств із метою надання стратегічних інвестицій, крім вищезгаданих українських банків, активно виступають і акредитовані в Україні іноземні банки. Діяльність банків концентрується в більшому ступені в області покупки акцій в інтересах своїх клієнтів чи для формування контрольованих банками фінансово-промислових груп (ФПГ).
Такі групи сьогодні створюються в ряді галузей промисловості України: в агропромисловому комплексі, хімічної, металургійної, машинобудівної промисловості, у нафтопереробці і виробництві будматеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Фінансовий ринок України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок