Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> реферат українською: Фінансовий ринок України

Загрузка...

Фінансовий ринок України / сторінка 5

Назва:
Фінансовий ринок України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

На жаль, до 1998 р. не було організоване звертання в Україні цінних паперів іноземного походження. Звертання таких паперів має важливе значення, оскільки від цього залежить інтеграція українського фондового ринку не тільки в європейський, але й у світовий фондовий ринок. Його треба вирішувати, насамперед, на законодавчому рівні з метою визначення порядку звертання і котирування в Україні іноземних цінних паперів. Одночасно також необхідно визначитися з поруч технічних питань, а саме: з перевезенням (перекладом) цінних паперів через границю, валютою розрахунків і схемою конвертації, механізмом сплати дивідендів. Необхідно також вирішити комплекс питань, зв'язаних з виходом українських компаній на світові ринки цінних паперів. У цій області ще має бути створення законодавчої бази.
З якими ж проблемами зіштовхуються сьогодні учасники українського фондового ринку? Мабуть, головною проблемою динамічного розвитку фондового ринку України є уповільнений і суперечливий розвиток законодавчої бази функціонування фондового ринку, що не встигає за розвитком реальних процесів в економіці.
Крім того, подальший розвиток фондового ринку гальмують:
¦ нерозвиненість первинного ринку;
¦ відсутність гарантій при операціях з цінними паперами;
¦ нестимулююче оподатковування операцій з цінний папір
мі;
¦ психологічна непідготовленість керівників підприємств
до операцій на фондовому ринку;
¦ наявність юридичних протиріч у регулюванні ринку цінних паперів, що до того ж не приведено у відповідність із потребами міжнародних стандартів;
¦ відсутність платоспроможного попиту населення.
Як відомо, основу нормального функціонування фондового ринку, як і будь-якого іншого ринку, складає довіра учасників, у нашому випадку — інвесторів. Від того, наскільки успішно вдається зберегти ця довіра, залежить сама доля цього ринку і, отже, можливість підприємств акумулювати для цих цілей вільний капітал. На жаль, можна затверджувати, що через велике число невиконаних обіцянок, часом необ'єктивної інформації і несумлінної реклами, ступінь довіри інвесторів дуже мала. Безсумнівно, має бути прикласти багато зусиль учасникам і законодавцям фондового ринку до підвищення рівня довіри до всіх механізмів його функціонування. Рішенню цієї проблеми, безумовно, буде сприяти ріст вірогідності інформації про емітент, що намагається здійснити емісію своїх паперів. В умовах же українського фондового ринку часто достовірну інформацію про емітент одержати майже чи неможливо ж нею користається вузьке коло облич у своїх інтересах, що також підриває довіру до фондового ринку в цілому.
6. Регулювання ринку ЦП
Не можна не відзначити нерозвиненість інфраструктури фондового ринку України, що порозумівається труднощами початкового періоду, а також зв'язано з недоліком засобів для розвитку сучасних систем торгівлі цінними паперами, упровадження розрахунково-клірингових систем, раціонального порядку реєстрації, збереження й обліку цінних паперів. На прискорений розвиток інфраструктури українського фондового ринку повинні звернути увагу не тільки законодавці, державні інститути, що регулюють ринок цінних паперів, але і самі його учасники. Адже фондовий ринок — дуже важливий компонент усієї ринкової системи. Для ринкової економіки характерні три види регулювання:
¦ державне;
¦ ринкове;
¦ саморегулювання.
Одну з важливих функцій державного регулювання ринку цінних паперів в Україні виконує Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР). Її головною задачею являється формування нормативної бази в області ринку цінних паперів, правового полючи й інституціональної структури фондового ринку. Комісія має контролюючі функції. Саме вона уповноважена забезпечити створення необхідної інфраструктури фондового ринку, що була б зрозуміла всім учасникам операцій з цінними паперами, включаючи іноземних інвесторів, заклопотаних пошуками по усьому світі сфер вигідних вкладень своїх капіталів.
З іншого боку, об'єктивні обставини вимагають прискорення створення в Україні могутніх саморегулюючих організацій (МСО), утворення яких в ідеалі повинне бути ініційовано самими учасниками ринку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Фінансовий ринок України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок