Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Транспарентність і контроль ефективності

Транспарентність і контроль ефективності

Назва:
Транспарентність і контроль ефективності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,56 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Транспарентність і контроль ефективності


Громадянське суспільство в сучасних демократичних правових державах світу забезпечує для контрольних органів умови транспарентності. Транспарентність — прозорість (гласність, відкритість) для громадськості інформації про результати діяльності, функції і структуру органів державного управління, зміст бюджетної політики і стан бюджету. Під громадськістю розуміються всі особи, організації, засоби масової інформації, яких цікавлять питання бюджету, оподаткування, фінансової політики, функціонування системи державних фінансів загалом. Бюджет і фіск — це насамперед грошові кошти, а гроші торкаються інтересів усіх і кожного.
Суспільні вигоди прозорості очевидні. Вона посилює підзвітність посадових осіб та створює політичні ризики для тих урядовців, які працюють неефективно і/або здійснюють нераціональну політику. Прозорість сприяє зростанню довіри, що, у свою чергу, забезпечує ширшу підтримку уряду. І навпаки, непрозорість знижує ефективність діяльності державних установ, є чинником деморалізації й дестабілізації суспільства.
Міжнародний стандарт вимог до транспарентності був прийнятий Радою керуючих Міжнародного валютного фонду (МВФ) у 1998 р. у формі «Кодексу (декларації принципів) щодо забезпечення прозорості в бюджетно-податковій сфері». Кодекс рекомендовано для застосування, зокрема, в країнах із перехідною економікою, де питання транспарентності є особливо гострими. Необхідність цього документа обумовлена тим значенням, яке має належне державне управління для забезпечення економічного зростання і суспільної стабільності. Ключовою умовою такого управління є забезпечення прозорості в бюджетній сфері.
Згідно зі згаданим Кодексом Транспарентність бюджетної сфери має відповідати чотирьом основоположним принципам.
Принцип визначеності ролі і функцій вимагає чіткого розмежування діяльності органів державного управління між бюджетною, грошово-кредитною сферою, державними підприємствами, державним і приватним секторами в цілому.
Принцип доступності інформації передбачає як наявність повної бюджетної інформації, так і її обов'язкову публікацію у визначені строки. При цьому поняття повноти інформації виходить за межі публікації показників державного чи місцевого бюджету в газетах. Ідеться про більш розширені і детальні матеріали.
Принцип відкритості підготовки і виконання бюджету та бюджетної звітності стосується питань достовірності інформації, її відповідності установленим нормам, міжнародним статистичним і бухгалтерським стандартам.
Принцип незалежних гарантій достовірності забезпечує такі гарантії за допомогою зовнішнього аудиту та незалежних перевірок.
Для країн із перехідною економікою мінімальний стандарт транспарентності в бюджетній сфері зводиться до певних основоположних вимог, що передбачають суспільну доступність фінансової інформації своєчасно і в повному обсязі. Нижче наведемо ці вимоги.
Мінімальний стандарт забезпечення прозорості. Роль і функції—
Визначення і діяльність органів державного управління мають відповідати вимогам системи національних рахунків або вказівкам МВФ щодо статистики державних фінансів.—
Органи державного управління мають розглядати позабюджетну діяльність у рамках бюджетного процесу.—
Необхідно запровадити законодавчу й адміністративну основу бюджету, що охоплює як бюджетну, так і позабюджетну діяльність із конкретизацією функцій управління бюджетною сферою.—
Правила оподаткування мають визначатися силою закону, на адміністративне застосування податкового права повинні поширюватися процедурні гарантії.
Інформування громадськості—
Позабюджетна діяльність має бути відображена в бюджетній документації та матеріалах обліку.—
У бюджетну документацію належить включати початкові й уточнені бюджетні розрахунки за попередні два роки.—
Бюджетна документація має містити інформацію про основні зобов'язання і податкові видатки уряду (суму податкових пільг), а також дані про пов'язану з бюджетними операціями діяльність центрального банку і нефінансових державних організацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Транспарентність і контроль ефективності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок