Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Суть та правові основи системи електронних платежів

Суть та правові основи системи електронних платежів

Назва:
Суть та правові основи системи електронних платежів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,58 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Суть та правові основи системи електронних платежів
План
1. Суть та правові основи системи електронних платежів
2. Моделі обслуговування консолідованого кореспондентського рахунку в СЕП

В Україні, відповідно до Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", можуть створюватися системи міжбанківських розрахунків, що призначені для переказу коштів у межах України між банками для виконання зобов'язань їх клієнтів, а також власних зобов'язань цих банків. Порядок діяльності системи міжбанківських розрахунків визначається її правилами, установленими платіжною організацією цієї системи та узгодженими з Національним банком України.
Міжбанківський переказ здійснюється шляхом:
- проведення суми переказу через кореспондентські рахунки, що відкриваються банками в Національному банку України;
- проведення суми переказу через кореспондентські рахунки, що відкриваються банками в інших банках або в розрахунковому банку.
Внутрішньобанківський переказ здійснюється в порядку, визначеному правилами відповідної внутрішньобанківської платіжної системи.
Система електронних платежів (СБП) Національного банку України — державна банківська платіжна система, що забезпечує проведення міжбанківського переказу через кореспондентські рахунки банків (філій) у НБУ зі застосуванням електронних засобів приймання, оброблення, передавання та захисту інформації у файловому режимі або режимі реального часу.
Обмін файлами через СЕП здійснюється засобами системи ЕП. Оброблення файлів у СЕП виконується в циклічному режимі. Цикл оброблення файлів складається з двох частин:
1) приймання інформації;
2) передавання інформації.
Під час приймання інформації ЦОСЕП отримує від учасника СЕП файл А і перевіряє його на відповідність вимогам СЕП. ЦОСЕП надсилає за результатами оброблення файла А на адресу відправника квитанцію про результати його приймання. ЦОСЕП приймає або не приймає файл А у цілому.
Відправник файла А несе відповідальність за склад міжбанківських електронних розрахункових документів, уключених до цього файла. Під час передавання інформації міжбанківські електронні розрахункові документи, прийняті ЦОСЕП у файловому режимі, групуються за адресами і надсилаються отримувачам (зокрема, файли В). Файл В уважається одержаним і його сума відображається за технічним рахунком отримувача в ЦОСЕП за умови надходження від отримувача квитанції, що підтверджує успішне прийняття файла В. У кінці кожного сеансу оброблення інформації ЦОСЕП надсилає учасникам СЕП підсумкову інформацію за результатами цього циклу та поточне значення їх технічних рахунків. Після отримання файла з підсумковою інформацією, яка підтверджує відображення суми файла В за технічним рахунком у ЦОСЕП, учасник СЕП передає міжбанківські електронні розрахункові документи, що розміщені в успішно прийнятому ним файлі В, для подальшого їх оброблення засобами САБ та/або ВПС та відображення сум за рахунками отримувачів. У кінці банківського дня ЦОСЕП надає учасникам СЕП інформацію про стан їх технічних рахунків на початок і кінець банківського дня, а також перелік усіх міжбанківських електронних розрахункових документів, що оброблялися ними протягом цього дня. Необхідною умовою завершення банківського дня учасником СЕП є:
- надання інформації за підсумками банківського дня до ЦОСЕП, якщо інше не передбачено регламентом роботи СЕП;
- звіряння інформації САБ з даними ЦОСЕП;
- відображення на рахунках у САБ у цей банківський день міжбанківських електронних розрахункових документів, здійснених у режимі реального часу, що надійшли від ЦОСЕП у підсумкових файлах дня.
Суми міжбанківських електронних розрахункових документів, здійснених у файловому режимі, що не були підтверджені отримувачем станом на кінець банківського дня, мають обліковуватися на транзитних рахунках відповідного територіального управління.
Учасник СЕП у режимі реального часу має право:
- виконувати міжбанківські перекази;
- установлювати в ЦОСЕП ліміти технічних рахунків, початкових обігів підпорядкованих йому філій;
- одержувати довідкову Інформацію про: стан власного технічного рахунку і технічних рахунків своїх філій; власні міжбанківські перекази; міжбанківські перекази своїх філій тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Суть та правові основи системи електронних платежів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок