Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Стан і перспективи формування систем ризик-менеджменту в банках України

Стан і перспективи формування систем ризик-менеджменту в банках України

Назва:
Стан і перспективи формування систем ризик-менеджменту в банках України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,73 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Стан і перспективи формування систем ризик-менеджменту в банках України


На сьогодні набуло актуальності формування ефективної системи ризик-менеджменту в банках України. Липнева криза 2004 року банківської системи Росії та криза жовтня-грудня 2004 року в Україні показали, що лише банки з професійною командою ризик-менеджерів, з адекватними умовам сьогодення політиками та процедурами щодо управління ризиками, а також системами ідентифікації, оцінки, моніторингу та контролю за рівнем ризиків, змогли з найменшими втратами вийти з кризових ситуацій.
Подальший розвиток банківської системи вимагає адекватних складності здійснюваних банками операцій систем управління ризиками. Розширення філіальної мережі та асортименту послуг відповідно відбивається на ризиковості банківської діяльності. Активне розширення банківського бізнесу поряд із традиційними ризиками, притаманними банку як посереднику на фінансовому ринку, призводить до виходу на перший план таких ризиків, як операційний та стратегічний. Крім того, стабільний розвиток може підтримуватися лише, якщо разом з нарощуванням операцій відбуваються якісні зміни корпоративної культури та організаційної структури банку.
Проблемам ризик-менеджменту, в комерційних банках зокрема, присвячено достатню кількість публікацій, що підтверджує високу актуальність даного питання. Проблемам ризик-менеджменту в банках значну увагу приділяють Вітлінський В.В., Примостка Л.О., Волошин І.В., Васюренко О., Вожжов А., Рогов М.А. та інші.
На жаль, автори численних публікацій, присвячених різноманітним аспектам управління ризиками в комерційних банках, мало уваги приділяють поточному стану ризик-менеджменту в банках України. Саме оцінка поточного стану дозволяє виявити наявні проблеми організації систем ризик-менеджменту в банках і розробити шляхи їх вирішення.
На даний момент відомі дві спроби комплексної оцінки стану ризик-менеджменту в українських банках: незалежною аудиторською компанією BearingPoint у квітні 2004 року та Національним банком України у січні 2005 року. Обидва дослідження здійснювалися шляхом анкетування.
Метою проведення дослідження Національним банком України є розробка рекомендацій щодо подальшого поліпшення корпоративного управління та удосконалення систем управління ризиками в банках, важливою складовою яких є впровадження сучасних методик аналізу, оцінки та моделювання банківських ризиків [, c. 2]. Дослідження проводилося за такими напрямами: як розуміють сутність ризик-менеджменту фахівці банку, який рівень підпорядкування підрозділів ризик-менеджменту, які системи оцінки ризиків використовують банки, аналіз експертних оцінок банківських фахівців щодо факторів, що впливають на різні види ризиків. На жаль, результати дослідження, проведеного Національним банком України оприлюднені не були.
Навесні 2004 року в ході дослідження консалтинговою фірмою BearingPoint стану ризик менеджменту в банках України було досліджено 78 банків з 153, які на той момент мали банківську ліцензію. Також було досліджено 64 регіональні банки [, c. 107]. Отже, статистична вибірка об’єктів даного дослідження є достатньо репрезентативною, тому є всі підстави поширювати отримані під час даного дослідження висновки на банківську систему в цілому.
Дане дослідження мало на меті вирішити такі завдання [2, c.107]:–
отримання від банків самооцінки рівня ризиків, притаманних банківському сектору України;–
оцінити стан ризик-менеджменту в банках України;–
визначити перспективи розвитку та можливі проблеми.
Дослідження проводилося шляхом анонімного анкетування банків-учасників регіональних круглих столів з обговорення змін до банківського законодавства.
У результаті дослідження було виявлено ряд проблем корпоративного управління та функціонування систем ризик-менеджменту.
При здійсненні оцінки рівня ризиків, що притаманний банківській системі України, ризики було розподілено на фінансові та нефінансові відповідно до їх класифікації у Методичних рекомендаціях щодо організації та функціонування систем ризик-менеджменту в банках України [].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Стан і перспективи формування систем ризик-менеджменту в банках України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок