Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансовий лізинг як джерело фінансування інвестицій

Фінансовий лізинг як джерело фінансування інвестицій

Назва:
Фінансовий лізинг як джерело фінансування інвестицій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,78 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Фінансовий лізинг як джерело фінансування інвестицій


План
1. Кредитні аспекти фінансового лізингу
2. Класифікація видів фінансового лізингу
3. Процес управління фінансовим лізингом
4. Список літератури


Кредитні аспекти фінансового лізингу
Перехід до ринкових відносин у нашій країні викликав активне використання в практиці фінансової діяльності нових для нас кредитних інструментів, які отримали широке використання в країнах з розвинутою ринковою економікою. Одним з таких інструментів є фінансовий лізинг.
Фінансовий лізинг (характеризується в міжнародній практиці як "капітальний лізинг" або "лізинг з повною окупністю активу, що лізингуеться") характеризується складною системою економічних відносин — орендних, торгових, кредитних тощо. Механізм орендних стосунків фінансового лізингу був розглянутий при викладенні питання поновлення позаоборотних активів. У цьому розділі розглядаються особливості фінансового лізингу як однієї з форм фінансового кредиту, тобто кредитні стосунки, які пов'язані з його функціонуванням і специфікою управління.
Кредитні стосунки фінансового лізингу характеризуються багатоаспектністю, яка проявляється в достатньо широкому діапазоні .
1. Фінансовий лізинг задовольняє потребу в найбільш дефіцитному виді позичкового капіталу — довгостроковому кредиті.
На сучасному етапі довгострокове банківське кредитування підприємств зведено до мінімуму. Це серйозне гальмо у здійсненні підприємствами інвестиційної діяльності, що пов'язана з поновленням і розширенням складу їх позаоборотних активів.
Використання фінансового лізингу з цією метою дозволяє задовольнити потреби підприємства в залученні довгострокового кредиту значною мірою.
2. Фінансовий лізинг забезпечує повний об'єм задоволення конкретної цільової потреби підприємства в позичкових коштах. Використання фінансового лізингу з конкретною метою поновлення і розширення складу активної частини операційних позаоборотних активів дозволяє підприємству повністю виключити інші форми фінансування цього процесу за рахунок як власного, так і позичкового капіталу, зменшує залежність підприємства від банківського кредитування.
3. Фінансовий лізинг автоматично формує повне забезпечення кредиту, що зменшує вартість його залучення. Формою такого забезпечення є сам лізинговий актив, який у випадку фінансової неспроможності (банкрутства) підприємства може бути реалізований кредитором з метою відшкодування невиплаченої частини лізингових платежів і суми неустойки по угоді. Додатковою формою такого забезпечення кредиту є обов'язкове страхування лізингового активу лізингоотримувачем (рейтером) на користь лізингодавача (ліссора). Зменшення рівня кредитного ризику (і, відповідно, його премії за ризик) створює передумови для відповідного зменшення вартості залученого підприємством цього виду фінансового кредиту (порівняно з банківським кредитом).
4. Фінансовий лізинг забезпечує покриття "податковим щитом" всього об'єму залученого кредиту. Лізингові платежі, які забезпечують амортизацію всієї суми основного боргу за залученим кредитом, входять у склад витрат підприємства, і відповідним чином зменшують суму його оподатковуваного доходу. За банківським кредитом аналогічний "податковий щит" поширюється лише на платежі з обслуговування кредиту, а не на суму основного боргу за ним. Крім того, певна система податкових пільг поширюється і на лізингодавача.
6. Фінансовий лізинг забезпечує більш широкий діапазон форм платежів, пов'язаних з обслуговуванням боргу. На відміну від банківського кредиту, де обслуговування боргу і повернення основної його суми здійснюється у формі грошових платежів, фінансовий лізинг передбачає можливість здійснення таких платежів у іншій формі, наприклад, у формі постачання продукції, що була вироблена за участю лізингованих активів.
Фінансовий лізинг забезпечує більшу гнучкість у термінах платежів, пов'язаних з обслуговуванням боргу. На відміну від традиційної практики обслуговування і погашення банківського кредиту, фінансовий лізинг надає підприємству можливість здійснення лізингових платежів за значно ширшим діапазоном схем з урахуванням характеру використання лізингованого активу, терміну його використання тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Фінансовий лізинг як джерело фінансування інвестицій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок