Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансова система Аргентини

Фінансова система Аргентини

Назва:
Фінансова система Аргентини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,96 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Фінансова система Аргентини”


ПЛАН
1. Фінансова система Аргентини і “план конвертованості”
2. Наслідки “конвертаційної” політики
у фінансовій системі Аргентини
3. Основні “досягнення” під час реформування фінансової системи Аргентини
4. Вплив реформування фінансової системи на інші соціально-економічні сторони життя Аргентини
Використана література:
1. Фінансова система Аргентини і “план конвертованості”
У 1991 році в Аргентині законодавчо був прийнятий "план конвертованості". Курс песо був жорстко прив'язаний до долара (1:1).
Держава добровільна погодилося на обмеження своїх повноважень в області фінансової політики. Емісія дозволялася лише у випадку приросту золотовалютних резервів, а контроль над дотриманням цього порядку передавався спеціальному валютному комітету, тісно пов'язаному з МВФ. Компенсацією за часткову втрату суверенітету аргентинський уряд вважав обіцянку фінансової підтримки (у формі позик і пільгових кредитів) з боку міжнародних фінансових інститутів.
У банківську сферу Аргентини був відкритий вільний доступ іноземному капіталу: за 6 років іноземні банки збільшили свою частку в банківських активах країни з 17% до 53%. Була свідомо забезпечена велика прибутковість по доларових внесках у порівнянні з депозитами в песо. Незабаром обсяги заощаджень у песо і доларах у банках країни майже зрівнялися. Варто помітити, що одним з результатів лібералізації банківської сфери була її криміналізація – Аргентина стала однією із зон для "відмивання" брудних грошей, а саме близько 15 млрд. дол. у рік, з них 6 млрд. наркодоларів.
До долара стали переходити функції, виконувані звичайно національними валютами: кредитування економіки (більш ніж наполовину), обов'язкове банківське резервування (цілком), грошовий обіг (третина грошової маси) і т.д. Лише дві сфери залишилися за національною валютою: видача зарплати і виплата податків. Відбулася "доларизація" фінансової системи Аргентини. У 2000 році уряд заради одержання чергового кредиту МВФ зобов'язалося акціонувати, а потім і приватизувати державний банк "Banco de la Nacion".
2. Наслідки “конвертаційної” політики
у фінансовій системі Аргентини
Уразливість такої фінансової системи показала криза, яка виникла в кінці 1994 року в Мексиці. Лише за три перших місяці кризи Аргентину залишили понад 4 млрд. дол.; одночасно загальний обсяг депозитів у банківській системі зменшився більш ніж на 8 млрд. дол. Зупинити або хоча б якось перешкодити цій "утечі капіталів" уряд не міг: валютний контроль за умовами реформи був відмінений. Стало ясно, що реальні важелі управління внутрішніми економічними процесами Аргентини перемістилися за її межі. Одночасно уряд приступив до тотальної приватизації держвласності (при істотному заниженні реальної вартості підприємств). Іноземний капітал одержав право на проникнення практично в усі сфери і взяв під контроль ключові галузі економіки Аргентини, включаючи військово-промисловий комплекс.
Передбачалося, що приватизація викликає приплив іноземних інвестицій. Але 80% їх направлялися на скупку вже існуючих підприємств, а не на реалізацію нових проектів на основі сучасних технологій. Це означає, що іноземні власники не поспішали приступати до модернізації виробництва. Найменші коливання кон'юнктури приводили вже не тільки до відтоку капіталів у формі грошей, але і до "утечі підприємств". "Сприятливий" інвестиційний клімат не привів до помітного приросту прямих інвестицій у реальну економіку. Інвестори віддавали перевагу операціям на фінансовому ринку, вкладення короткострокового характеру, що вільно переміщаються по світі в залежності від прибутковості угод.
Іншим пунктом реформи була лібералізація зовнішньої торгівлі. Стверджувалося, що вона приведе до росту торгового сальдо за рахунок нарощування експорту. Що ж відбулося на справді? Хоча експорт трохи виріс, але імпорт збільшувався швидше, так що позитивне сальдо торгового балансу, що мало місце в 1991 році, вже в наступному році перемінилося на негативне, а в 1994 році торговий дефіцит був дорівнює 6 млрд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фінансова система Аргентини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок