Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> реферат: Діяльність фінансових посередників

Загрузка...

Діяльність фінансових посередників / сторінка 2

Назва:
Діяльність фінансових посередників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,16 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Всі установи фінансових посередників можна умовно поділити на універсальні і спеціалізовані Універсальні - надають максимально широкий спектр фінансових послуг суб'єктам господарювання, а спеціальні - спеціалізуються у певній сфері. Прикладом можуть бути банки, які займаються фінансуванням інноваційної діяльності, де ризики дуже великі, але водночас успішно реалізовані проекти дають значно вищі прибутки.
Банківська система: центральний та комерційні банки
Банківська система - це сукупність взаємопов'язаних фінансово-кредитних установ (банків), які функціонують в межах єдиного фінансового механізму певної країни у визначений історичний період. Банківська система є підсистемою фінансової системи конкретної держави.
Загалом у світовій практиці виділяють два основних типи побудови банківської системи:
- однорівнева банківська система;—
дворівнева банківська система.
Однорівнева банківська система притаманна, як правило, економічно слаборозвиненим і тоталітарним країнам. За такої побудови передбачається наявність тільки горизонтальних зв'язків між банками, універсалізація їх операцій і функцій, тобто вся мережа банківських установ держави перебуває на одному ієрархічному рівні, виконуючи при цьому приблизно однакові функції та надаючи однаковий спектр банківських послуг.
Дворівнева банківська система є більш застосовною у світовій практиці фінансового будівництва, вона існує в більшості країн світу, і складається з таких рівнів:
Верхній рівень представлений центральним банком, який є емісійним, кредитним, розрахунковим та касовим центром держави (наприклад, в США - Федеральна резервна система, в Україні - Національний банк України).
Нижній рівень включає систему комерційних банків, які функціонують для здійснення кредитних, депозитних, розрахункових та інших операцій за дорученням своїх клієнтів - фізичних та юридичних осіб.
У дворівневій банківській системі взаємовідносини між банками будуються у вертикальному та горизонтальному напрямку. Вертикаль уособлює відносини між центральним банком, як керівним органом усієї банківської системи, та підпорядкованими йому комерційними банками. Горизонталь, в свою чергу, визначає відносини рівноправного партнерства та конкуренції між комерційними банками.
Регулювання банківської системи країни покладено на центральний банк, який є в більшості випадків державним органом і відповідає за монетарну (грошово-кредитну) та валютну політику держави або спільноти держав (Європейський центральний банк).
На центральний банк покладаються наступні функції:
- формування та здійснення монетарної політики;
- регулювання грошової маси, що передбачає також монопольне право емісії грошей (національної валюти);
- формування та проведення валютної політики;
- формування, зберігання та, при необхідності, використання золотовалютних резервів;
- ведення єдиного казначейського рахунка;
- ведення рахунків для здійснення міжбанківських розрахунків;
- банківський нагляд за стабільністю банківської системи;
- забезпечення функціонуючої системи банківських розрахунків.
Функції Національного банку України, як одного із "стовпів" інституціональної структури фінансової системи України, більш детально описано в розділі про фінансову систему держави.
Комерційні банки є на сьогодні найбільш універсальними фінансовими установами, які виконують основний набір кредитно-фінансових операцій. Через різноманіття можливих структур кредитних установ і банківських професій дати точне і повне визначення поняття "банк" важко.
Зробити аналіз організаційної структури кредитної установи і порівняння з організацією інших суб'єктів підприємницької діяльності можна по-різному, залежно від підходу.
1) Традиційний підхід до аналізу передбачає вичленення основних елементів структури банку. Метою такого дослідження є встановлення важливих аспектів взаємовідносин між найважливішими структурними елементами: керівництвом, відділами, філіалами тощо. Завдяки цьому можна зрозуміти суть ієрархічних зв'язків між різними групами персоналу, які створюють і надають банківські послуги.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Діяльність фінансових посередників

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок