Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Основні тенденції формування видаткової частини місцевих бюджетів

Основні тенденції формування видаткової частини місцевих бюджетів

Назва:
Основні тенденції формування видаткової частини місцевих бюджетів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,78 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Основні тенденції формування видаткової частини місцевих бюджетів


У сучасних умовах реалізація законодавчо закріпленого права кожного адміністративно-територіального утворення на економічну самостійність неможлива без наявності у кожного органу влади власного бюджету і права його складання, затвердження і виконання без втручання ззовні. А це означає, що кожен орган влади повинен володіти своїми фінансовими джерелами, достатніми для організації управління економікою та соціальною сферою на своїй території та відносною самостійністю в їх управлінні. Тому саме місцевим бюджетам як основній фінансовій базі органів місцевого належить особливе місце в бюджетній системі нашої держави.
Сьогодні досить гостро постає проблема вироблення дійового механізму, який би забезпечив підвищення ефективності та раціональності використання видаткової частини місцевих бюджетів, цільове її спрямування. Запорукою цього є удосконалення системи планування видатків місцевих бюджетів та контролю за їх використанням.
Питанням фінансування місцевих бюджетів, аналізу світового досвіду та особливостей фінансових відносин на місцевому рівні в Україні присвячено цілу низку праць вітчизняних та зарубіжних науковців і практиків. Слід зазначити, що над сутністю та проблемами реформування місцевих бюджетів працює доволі широке коло українських вчених, зокрема С.А. Буковинський, О.Д. Василик, С.Ю. Колодій, В.І. Кравченко, І.О. Луніна, К.В. Павлюк, І.В. Розпутенко, С.В. Слухай, І.Я. Чугунов, С.І. Юрій, О.П. Кириленко та інші.
Метою статті є визначення основних тенденцій формування видаткової частини місцевого бюджету м. Вінниці протягом 2004-2007 років, а також виявлення проблем в видатковій частині бюджету та висунуто пропозиції щодо вирішення проблеми.
Планування і фінансування видатків бюджету м. Вінниці здійснюється за кошторисним методом, який передбачає визначення вартості ресурсів, потрібних для діяльності, утримання і функціонування отримувачів бюджетних коштів та їх головних розпорядників. Планові величини доходів і видатків визначаються за результатами проведення аналітичних розрахунків і відображаються у плановому документі – кошторисі. [2]
Активна роль держави в економічному житті суспільства, здійсненні соціальних перетворень зумовлює різноманітність конкретних видів бюджетних видатків, які можуть мати кількісну і якісну характеристики. Якісна характеристика дає змогу встановити економічну природу і суспільне призначення кожного виду бюджетних видатків, кількісна – їх величину.
Проаналізувавши видаткову частину бюджету м. Вінниці за 2004-2007 роки можна виявити такі тенденції:
1. Обсяг видатків місцевого бюджету стабільно зростає. Темп зростання видатків за період 2004-2007рр. становив 61,8%, 2005-2007 – 48,3%, 2006-2007 – 27,1%. Зростання затверджених показників видатків з кожним роком протягом 2004-2007 рр. відбувається в результаті підвищення вартості життя в країні: підвищення мінімальної зарплати декілька разів на рік; зростання цін на продукти харчування, медикаменти, паливо; зростання тарифів на комунальні послуги; зростання кількості мережі бюджетних установ тощо. Зростання уточнених показників видатків відбувається переважно за рахунок надання субвенцій з бюджетів вищих рівнів та за рахунок уточнення надпланових залишків на 1 січня поточного року.
2. Виконання видатків місцевих бюджетів становить 98-100%. Це означає, що планування видатків бюджету м. Вінниці є раціональним і достовірно відображає потреби бюджетних установ міста.
3. Найбільшу питому вагу серед усіх галузей бюджету має освіта – 25,5%, 27,1%, 26,0%, 23,7% від усього уточненого плану відповідно у 2004, 2005, 2006 та 2007 рр. Друге місце за величиною питомої ваги серед усіх галузей бюджету належить видаткам на охорону здоров’я, які становлять 20,5%, 20,1%, 18,8%, 18,1% відповідно у 2004, 2005, 2006, 2007 роках. Третє місце займають видатки на соціальний захист і соціальне забезпечення, які становлять 18,1%, 13,7%, 14,6%, 21,2% відповідно у 2004, 2005, 2006, 2007 роках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Основні тенденції формування видаткової частини місцевих бюджетів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок