Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Діяльність комерційних банків на міжбанківському ринку конверсійних операцій

Діяльність комерційних банків на міжбанківському ринку конверсійних операцій

Назва:
Діяльність комерційних банків на міжбанківському ринку конверсійних операцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,16 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Діяльність комерційних банків на міжбанківському ринку конверсійних операцій


Міжбанківський валютний ринок, на який припадає близько 80 % світового обороту валюти, є основою всієї системи валютних операцій і складається, не дивлячись на свою назву, не тільки з банків. Суб’єктами цього ринку є центральні банки, комерційні, інвестиційні та брокерські фірми і навіть фізичні особи. Характерною технічною деталлю даного сегмента валютного ринку є те, що його учасники знаходяться в постійному контакті між собою. Це досягається роботою спеціальних функціональних підрозділів, оснащених засобами комп’ютерного зв’язку, наприклад RMDS (Reuters Monitor Dealing Service), що дозволяють їм щосекунди слідкувати за курсами валют та негайно здійсню-вати великі (як правило, від 2 до 10 млн. дол. США) угоди на основі телефонної домовле-ності між дилерами за принципом “моє слово – мій вексель”, які згодом оформляються відповідними документами.
Обсяги операцій світового валютного ринку постійно зростають. Це пов’язано з розвитком міжнародної торговлі і скасуванням валютних обмежень у багатьох країнах. За даними Банку міжнародних розрахунків, щоденний обсяг конверсійних операцій у світі становив у 1989 р. 932 млрд. доларів США, у 1993 р. перевищив 1100 млрд. доларів, у 2001 році – 3 трлн. доларів, а, за прогнозами аналітиків, у 2002 році він збільшиться до 8 трлн. доларів. На Лондонський ринок припадає близько 480 млрд. доларів щоденного обороту, Нью-Йорк обмінює близько 220 млрд., Токіо – близько 170 млрд. доларів. Набагато скромніші обсяги торгівлі валютами в менш великих центрах: у Сінгапурі – 90 млрд. доларів, Франкфурті-на-Майні – близько 60 млрд. доларів. У кінцевому результаті валютний ринок являє собою ринок міжбанківських угод, а, говорячи згодом про рух курсів валют і процентних ставок, варто мати на увазі міжбанківський валютний ринок.
Тенденції розвитку цього ринку визначають ті його суб’єкти (як правило, комерційні банки або їх іноземні філіали), які можуть собі дозволити постійну активність, тобто готовність у будь-який момент купити чи продати практично необмежену суму валюти з запропонованих ними курсів. Такі учасники ринку називаються маркет-мейкери, тобто ті, що “роблять ринок”, і курси, запропоновані ними, є основою для власних котирувань інших торговців.
Вони проводять основний обсяг валютних операцій. У банках тримають рахунки інші учасники ринку і здійснюють з ними необхідні конверсійні і депозитно-кредитні операції. Банки ніби акумулюють (через операції з клієнтами) сукупні потреби ринку у валютних конверсіях, а також у залученні/розміщенні засобів, і виходять з ними на інші банки. Крім задоволення заявок клієнтів, банки можуть проводити операції і самостійно за рахунок власних коштів.
На світових валютних ринках найбільший вплив мають великі міжнародні банки, щоденний обсяг операцій яких досягає мільярдів доларів (наприклад, Deutsche Bank, Barclays Bank, Union Bank of Switzerland, CitiGrupbank, Chase Manhattan Bank, Standard Chartered Bank та ін.).
Проведення розрахунків за зовнішньоекономічними операціями, інвестування капі-талу, спекулятивні операції, хеджування – усі ці операції передбачають проведення операцій щодо купівлі-продажу іноземної валюти. Валютні операції, тобто угоди з купівлі та продажу іноземної валюти, як правило, поділяються на “касові” та “строкові”. Проте, відображаючи суть двох різновидів валютних угод, подібна класифікація не дозволяє розглянути низку відмінностей, характерних для конкретних видів угод з іноземною валю-тою, які застосовуються у міжнародній практиці.
Розвиток засобів телекомунікацій, системи електронних міжбанківських переказів спричинив появу конверсійних операцій (угод типу overnight) “тод” та “том”. Розрахунки за угодами “тод” проводяться в день укладання угоди. Вони широко використовуються в операціях гривня/долар, гривня/євро та гривня/російський рубль на внутрішньому валютному ринку України між комерційними банками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Діяльність комерційних банків на міжбанківському ринку конверсійних операцій

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок