Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Податкова дисципліна як фактор фінансової стабілізації держави

Податкова дисципліна як фактор фінансової стабілізації держави

Назва:
Податкова дисципліна як фактор фінансової стабілізації держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,45 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Податкова дисципліна як фактор фінансової стабілізації держави


Державні фінанси – це мистецтво передавати гроші з рук у руки до того часу, поки вони не зникнуть. Але витрачати кошти – це лише півсправи. Країна тільки тоді існує і розвивається стабільно, коли державні гроші витрачаються строго за призначенням, коли за цим процесом налагоджено контроль. Для стабілізації фінансової системи держави велике значення має податкова дисципліна, тобто своєчасне і в належних розмірах внесення фізичними та юридичними особами встановлених обов’язкових платежів і зборів у державний і місцеві бюджети. На жаль, за весь період існування незалежної України жодного разу не було виконано планові показники бюд-жету в його дохідній частині. Фактичні доходи бюджету у 1992–2000 рр. коливалися в межах 54–83 % від затвердженої парламентом величини. Лише у 2000 р. був профіцит Зведеного бюджету, він становив 969,3 млн. грн.(0,6 % до ВВП).
Україна проходить складний етап реформування економіки, наслідком якого повинно стати створення соціально орієнтованої ринкової моделі госпо-дарювання. Внутрішній ринок є її складовою частиною, тож повинен забез-печувати потреби суб’єктів госпо-дарювання всередині країни. Разом із зовнішнім ринком вони створюють національний ринок, який потребує по-стійного та системного дослідження і регулювання на користь національних інтересів. А внутрішній ринок повинен відігравати провідну роль у фор-муванні економічного потенціалу країни. Тому однією з важливих умов подальшого економічного зростання в Україні є стабільність законодавства, помірковане податкове навантаження та надійний захист прав платників податків. Питання реформування податкової політики для сучасної України є надзвичайно актуальним. І це зрозуміло, оскільки податки виконують фіскальну, регулюючу і соціальну функції в економічному розвитку держави та суспільства. У визначенні функцій податків єдиного загального підходу немає. Найважливіша функція податків – фіскальна. Вона спрямована на розв’я-зання такого завдання, як забезпечення стійкої дохідної бази бюджетів усіх рівнів. Основна ідея, яку необхідно реалізувати, – це відповідність обсягів бюджетних видатків податковим надходженням. Доходи Зведеного бюджету за 2000 р. становили 49,1 млрд. грн. (28,4 % до ВВП), а видатки Зведеного бюджету – 48,1 млрд. грн. (27,8 % до ВВП). Бюджет за 2000 р. був бездефіцитним –0,6.
Доходи Зведеного бюджету за 2001р. (за даними Державного каз-начейства) становили 53 993,0 млн. грн. Видатки Зведеного бюджету – 55 ,6 млн. грн.
На практиці виникає своєрідне замкнене коло. З одного боку, бюджет не поповнюється належним чином через неспроможність суб’єктів оподат-кування своєчасно і в повному обсязі сплачувати податки. З іншого – неплатоспроможність суб’єктів оподаткування, у свою чергу, виникає через надзвичайно великі розміри оподаткування, заборгованості з боку держави з соціальних виплат, тобто державного бюджету.
Ефективним шляхом поповнення державного бюджету повинен бути не всезростаючий рівень оподаткування, а налагодження і стабілізація в Україні сфери виробництва та послуг, дотримання податкової та бюджетної дисциплін.
За експертними оцінками фаза економічної стабілізації та зростання, в яку вступила економіка, почала формуватися у першій половині 1997 року. Її розвиток було частково припинено насамперед під впливом світової фінан-сової кризи (1997–1998 рр.) У другій половині 1999 року економічна стабі-лізація та зростання відновилися. Практично за всіма основними параметрами економічної динаміки статистикою зафіксовані позитивні результати. Відчутний вплив на ці процеси справило запровадження на основі указів Президента України системи економічних, у т. ч. податкових, стимулів, спрямованих на виведення з кризового стану металургійної, суднобудівної, переробної та легкої промис-ловості, виробництва сільгосптехніки, приско-рення житлового будівництва, реформуван-ня аграрних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Податкова дисципліна як фактор фінансової стабілізації держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок