Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Страхування вексельного авалю

Страхування вексельного авалю

Назва:
Страхування вексельного авалю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,79 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Страхування вексельного авалю
Незважаючи на механізм саморегулювання, вексельний обіг створює фінансові ризики, негативні наслідки яких можуть бути подолані за активної участі страхових компаній. Ці ризики умовно можна класифікувати так.
По-перше, це фінансові ризики платонеспроможності акцептанта тратти і векселедавця простого векселя. Вексельним правом передбачено занесення неплатників (так званих протестантів) до чорних списків. Комерційні банки або взагалі не кредитують неплатників, або ж надають їм кредити, але на найжорсткіших умовах. У цьому випадку для векселетримачів ліквідність, надійність та інші інвестиційні якості виписаних ними векселів украй малі. їх відмовляються приймати практично всі учасники вексельного обігу. Як наслідок, векселедавець, що допустив опротестування своїх векселів, фактично втрачає джерела кредитування і не може користуватися здобутками системи вексельного обігу.
По-друге, у разі відмови в акцепті чи платежі трасата переказного векселя платниками найчастіше стають ава-лісти. Авалістами, крім відомих банків і стабільних фірм, можуть виступати представники господарської вертикалі, відповідальні працівники адміністрацій державного управління. Крім цього, корпоративні векселі можуть авалюва-тися управліннями фінансів і податкової адміністрації.
Для посилення надійності і своєчасності платежів за корпоративними векселями корисно було б покращити інформованість учасників вексельного ринку і посилити відповідальність усіх учасників вексельного обігу за виконання своїх обов'язків. Серед пропонованих заходів провід" ними е такі:*
видачу векселів до певної міри ототожнювати із процедурою випуску емісійних цінних паперів, шо дасть змогу своєчасно визначити рівень векселездатності задіяних осіб;*
прискорити процедуру стягнення боргів за векселями;*
ввести певну форму складських розписок як запоруку реального забезпечення векселів;*
створити систему клірингових палат, які б безумовно приймали до дисконту належно гарантовані векселі;*
публікувати у засобах масової інформації рейтинги векселів тощо.
По-третє, на останньому місці за чисельністю випадків платежу стоять індосанти, тому гарантії за індосантів для авалістів найменш ризикові. Вони трапляються лише внаслідок грубих помилок індосанта в процесі отримання векселя у розрахунок за поставлений ним товар. Хоч безперервність послідовного ряду індосаментів перевіряє кожний наступний індосат, водночас правильність цього ряду зобов'язаний перевіряти й платник.
Зважаючи на ці та інші ризики, йдеться про необхідність гарантій виконання вексельних зобов'язань, у тому числі про проблеми страхування вексельного авалю. А чи потребує це втручання страхових компаній, які діють поза межами вексельного права? Чи не дублюють вони ті гарантії, котрі вже закладені в нормах цього права?
Зокрема, Українська промислова страхова компанія розробила деякі квоти страхування вексельних операцій. Наприклад, умовою страхування відповідальності векселедавця за забезпечення товарності векселя має бути надання послуг за договорами з підприємствами-кредиторами. Але ж це вже гарантується нормами вексельного права, які передбачають складання і виписування векселя як фінансового документа, що реально відображає договір поставки і проведення розрахунків з відстрочкою платежів. Солідарна відповідальність усіх учасників вексельного зобов'язання настає і без додаткової операції страхування та відповідних додаткових затрат.
Водночас страхова компанія за належну комісійну винагороду могла б стати учасником цих операцій, однак за інших умов — як звичайний посередник, то й передбачено вексельним правом, або стаючи в операціях посередництва авалістом, акцептантом тощо. Тобто вона насамперед повинна стати юридичною особою, яка за дорученням клієнта, на випадок спроб деяких непорядних учасників господарського життя ухилитися від виконання вексельних зобов'язань, брала би їх на себе. Як посередник, що оплатив вексель, вона компенсувала би свої затрати у разі регресу і, як будь-який учасник вексельного зобов'язання, ставала регресантом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Страхування вексельного авалю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок