Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Управліньські рішення в контролінгу

Управліньські рішення в контролінгу

Назва:
Управліньські рішення в контролінгу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,35 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Управліньські рішення в контролінгу
План
1. Процес ухвалення управлінських рішень в контролінгу.
2. Визначення мети і задач.
3. Пошук альтернативних курсів (варіантів) дій.
4. Вибір оптимального курсу дій з альтернативних варіантів.
5. Здійснення вибраного варіанту.
6. Порівняння отриманих і планованих результатів.
7. Приклади ухвалення управлінських рішень.
8. Аналіз "затрати — об'єм — прибуток" в процесі ухвалення рішення.
Процес ухвалення управлінських рішень
Хоча кожне управлінське рішення е унікальним і не може бути представлене як пов'язане з якими-небудь правилами, етапами або тимчасовими обмеженнями, воно підкоряється внутрішній логіці — це цикл ухвалення рішення:
Далі ми розглянемо етапи цього циклу.
Визначення мети і задач
Перш ніж ухвалити правильне рішення, необхідно визначити мету або керуючий напрям, які допоможуть ухвалюючим рішенням оцінити перевагу одного варіанту дій перед іншим.
Зазвичай, згідно з економічною теорією, власники організації переслідують мету отримання максимальних прибутків або, точніше, збільшення багатства утримувачів акцій. Висунення такої мети аргументують по-різному. З юридичної точки зору власники звичайних акцій є власниками організації, яка для отримання ними прибутків повинна управлятися їх довіреними менеджерами. Є й інший аргумент на користь вибору цієї мети: збільшення прибутків веде до зростання загального добробуту, тобто підвищуючи свій добробут, ви тим самим підвищуєте добробут всього суспільства. Більш того, цілком розумна думка про те, що значні прибутки послужать інтересам організації більше, ніж маленькі.
Є певні причини для того, щоб виділити мету максимізації прибутків як переважну для вибору:
1. Маловірогідно, що вибір якоїсь іншої мети дасть можливість з такою ж ефективністю оцінити здатність організації успішно функціонувати в майбутньому.
2. Сумнівно, що максимізація приведеної вартості майбутніх надходжень грошової готівки може бути реалізована на практиці без вироблення принципів, необхідних для досягнення цієї мети, вивчивши які, ви зрозумієте, як збільшити надходження грошової готівки.
3. Реалізація цієї мети допомагає утримувачам акцій, як одній з груп в коаліції учасників операції зрозуміти, в що їм обійдеться вибір іншої мети, оскільки стає відомим розподіл сум готівки між учасниками коаліції.
Пошук альтернативних курсів (варіантів) дій
Другий етап циклу ухвалення рішення полягає в пошуку ряду можливих курсів (варіантів) дій, направлених на досягнення поставленої мети. Якщо увага адміністрації (дирекції) організації цілком поглинена асортиментом продукції і ринком збуту сьогоднішнього дня, і вона випускає з-під контролю тенденцію до звуження ринку збуту своєї продукції і рух грошової готівки, то з'являється небезпека, що в майбутньому вона не зможе генерувати достатньо грошової готівки, щоб витримати конкуренцію. Для максимізації майбутньої притоки грошової готівки істотно, щоб адміністрація (організація) постійно одержувала інформацію про можливі позитивні і негативні для неї тенденції розвитку економічної обстановки і негайно вживала заходів, за допомогою яких можна захистити організацію від несподіванок в майбутньому. Зокрема, організації рекомендується вдатися до одного (двох або трьох) з наступних курсів дій:
1. Випуск нових товарів для збуту на вже існуючих ринках.
2. Випуск нових товарів для збуту на нових ринках.
3. Створення нових ринків для товарів, що вже випускаються.
Пошук альтернативних курсів дій викликає необхідність отримати інформацію про очікувану кон'юнктуру і зміну економічної обстановки. Це найважчий і важливий етап процесу ухвалення рішення. Коли вірогідні сфери діяльності визначені, адміністрація (дирекція) повинна оцінити можливі темпи зростання показників своєї діяльності, здатність організації утримати відповідну частку ринку і здійснити приток грошової готівки для кожного альтернативного курсу дій в різному економічному середовищі. Оскільки проблеми, очікуючи свого рішення, існують в мінливому і не завжди зрозумілому економічному середовищі, необхідно розглянути певні чинники, які знаходяться зовні контролю ухвалюючого рішення і можуть робити вплив на кожний альтернативний курс дій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Управліньські рішення в контролінгу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок