Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності

Назва:
Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,90 KB
Завантажень:
583
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності
План
1. Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності
2. Проблеми соціального страхування в Україні та шляхи їх ирішення

Основні завдання Фонду соціального страхування від не-щасних випадків на виробництві та професійних захворю-вань, які спричинили втрату працездатності (далі — Фонд) такі:
- проведення профілактичних заходів, спрямованих на усу-нення шкідливих і небезпечних виробничих факторів;
- запобігання професійним захворюванням, нещасним ви-падкам на виробництві та іншим випадкам загрози здоров'ю за-страхованих, викликаним умовами праці;
- відновлення здоров'я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків або професійних захворювань;
відшкодування матеріальної та моральної шкоди застрахованим і членам їх сімей.
Суб'єктами страхування від нещасного випадку е застраховані громадяни, а в окремих випадках — члени їх сімей та інші особи, страхувальники та страховик.
Для страхування від нещасного випадку на виробництві не потрібно згоди або заяви працівника. Страхування здійснюєть-ся в безособовій формі. Усі застраховані є членами Фонду.
Фонд провадить збирання та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої систему фінансування.
Працівники не здійснюють будь-яких витрат на страхування від нещасного випадку. Кошти на страхування від нещасного випадку не включаються до складу Державного бюджету України, використовуються виключно за їх призначенням і зараховуються на єдиний централізований рахунок Фонду в установах банків, визначених урядом.
Страхові тарифи, диференційовані за галузями економіки залежно від класу професійного ризику, встановлюються зако-нодавством. Відповідно до Закону України "Про страхові тари-фи на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасно-го випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" для окремих галузей еко-номіки без зміни класів професійного ризику їх виробництва встановлено певні тарифи (від 0,2 до 13,8 % витрат на оплату праці).
Проблеми соціального страхування в Україні та шляхи їх вирішення
Соціальне страхування є важливою складовою соціального захисту населення. Саме в умовах трансформації економічних підвалин суспільства відповідне страхування забезпечує не тільки грошові виплати у разі настання страхових випадків, а й створює правові та економічні умови для стимулювання ефективної праці. Якраз у цьому періоді створюється нова система грошових відносин, необхідність якої об'єктивно випливає з функцій демократичної держави із соціально орієнтованою економікою ринкового типу.
Світовий досвід виразно показує, що життєздатність такої системи базується на наявності певних умов.
По-перше, необхідність фінансових ресурсів, що дають змогу юридичним та фізичним особам узяти на себе витрати зі страхування. Розміри таких витрат значною мірою залежать від суб'єктивних дій політичних сил, що перебувають при владі.
По-друге, реалізація зрілої соціальної політики, яка є однією зі складових економічної політики, одночасно будучи гарантом забезпечення ефективної реалізації цілей інших складових еко-номічної політики, а також забезпечення соціального захисту тих верств населення, індивідів, які потребують захисту, підтримки з боку всього суспільства. Адже багатовікова відсутність власної державності та героїчна боротьба за неї породили не в одному поколінні українців культ держави і готовність жертвувати заради неї, непохитну віру в її всесильність.
По-третє, забезпечення відповідної правової бази, що гаран-тується прийняттям законодавчих актів, інших нормативних документів щодо реалізації соціальної політики, які б у сукуп-ності усували відповідні суперечності.
Поки в Україні діють чотири соціальних фонди. Фонд медич-ного страхування не запроваджено, оскільки не прийнято закон про страхову медицину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок