Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Валюта і валютний курс

Валюта і валютний курс

Назва:
Валюта і валютний курс
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,08 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Валюта і валютний курс


Національні валюти, що обслуговують міжнародні економічні відносини, виконують функцію світових грошей. Форма світових грошей повторює з деяким відставанням шлях розвитку національних грошей — від золотих до кредитних.
Валюта — це грошова одиниця, що використовується як світові гроші. Тобто поняття "світові гроші" і "валюта" — тотожні.
При обігу паперових грошей статус валюти одержує тільки конвертована національна грошова одиниця, тобто така, що обмінюється на інші валюти, що і зумовлює її використання в системі міжнародних розрахунків. Якщо національна грошова одиниця використовується також і у міжнародних розрахунках, то для такої країни поняття внутрішніх і зовнішніх грошей збігаються. Валюта є найуніверсальнішою грошовою одиницею, тому що забезпечує весь спектр обмінних і розрахункових операцій.
У світовій валютній системі використовують такі поняття валюти:*
національна валюта — національна грошова одиниця окремої країни, яка є світовими грішми;*
іноземна валюта — грошова одиниця іншої країни, що перебуває в міжнародному обігу на території окремої країни;*
колективна валюта — спеціальна грошова одиниця, що є як світовими грошима (СДР), так і регіональними (евро). Колективна валюта відрізняється від національної валюти:*
за формою (національна валюта існує в наявній формі, а колективна валюта може бути в безготівковій формі записів на рахунках — СДР);*
за емітентом (випускається не національними банками, а міжнародними валютно-кредитними організаціями чи міжнародними банками);*
за методом визначення курсу (курс колективної валюти визначається за методом кошика валют).
Національна грошова одиниця набуває статусу валюти за умови додержання таких вимог:*
пануюче становище країни у світовому виробництві, торгівлі і вивезенні капіталу;*
розвинена кредитно-банківська система;*
великий національний ринок позикових капіталів;*
лібералізація валютних операцій;*
вільний обіг національної валюти, що забезпечує попит на неї в інших країнах для розрахунків за експортно-імпортними операціями та операціями з капіталом на світовому фінансовому ринку. Різноманітність міжнародних економічних зв'язків, що виявляється в постійному міждержавному русі фінансових ресурсів, потребує широкого обміну валют між собою.
Валютна конвертованість (оборотність) — це можливість конверсії (обміну) валюти даної країни на валюти інших країн.
Характер режиму конвертованості національної валюти залежить від кількості і виду запроваджених у країні валютних обмежень, тобто обмежень на обіг валют на її території.
Види конвертованості. Розрізняють вільно, або цілком, конвертовані (оборотні) валюти, частково конвертовані і неконвертовані (необоротні).
Повна конвертованість або "вільне використання", за термінологією МВФ, характеризує валюти країн, у яких практично відсутні валютні обмеження за всіма видами операцій для всіх власників валюти (резидентів і нерезидентів). Таких країн на сучасному етапі приблизно 20, до них належать, зокрема, США, ФРН, Японія, Великобританія, Канада, Данія, Нідерланди, Австралія, Нова Зеландія, Сінгапур, Малайзія, Гонконг, арабські нафтовидобувні країни.
Часткова конвертованість. Для національної валюти з частковою конвертованістю зберігаються обмеження за окремими видами операцій і/або обмеження для окремих власників валюти (резидентів).
Зовнішня конвертованість — обмежені можливості конверсії в інші валюти для резидентів.
Внутрішня конвертованість — обмежені можливості конверсії в інші валюти для нерезидентів.
Конвертованість за поточними операціями платіжного балансу — це можливість без обмежень здійснювати обмін валют лише для імпорту і експорту товарів. Більшість промислово розвинених країн перейшли до цього типу часткової конвертованості в середині 60-х років XX ст. Ця конвертованість має найбільше значення з точки зору зв'язку внутрішнього ринку зі світовим ринком.
Національна валюта називається неконвертованою, якщо у країні діють практично усі види обмежень і насамперед заборона на купівлю-продаж іноземної валюти, її збереження, вивезення і ввезення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Валюта і валютний курс

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок