Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Економічна суть і функції векселів

Економічна суть і функції векселів

Назва:
Економічна суть і функції векселів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Економічна суть і функції векселів
Проблеми заборгованості, погіршення платіжної дисципліни та нестачі оборотних коштів настільки загострилися в Україні, що стали причиною припинення безперервності відтворювальних процесів у більшості суб'єктів господарського життя, навіть порушення виробничо-технологічних зв'язків між учасниками виробничо-збутової діяльності. Надто повільне повернення економічного життя до саморегулювання на базі ринкових відносин зводить перешкоди як радикальній перебудові суспільного відтворення, так і вдосконаленню структури виробництва. Брак управлінського досвіду, використання системи економічних важелів у виробничо-збутовій діяльності та банківсько-кредитній системі мали наслідком упровадження примусових заліків, адміністративних покарань і обов'язкових передоплат. Але це не змінило ситуацію на краще, а хронічні неплатежі та бартеризація виробничо-збутової діяльності ставали прямою загрозою державі.
Іншу ситуацію можна спостерігати в країнах з ринковою економікою. Там виконання зобов'язань покупцями здійснюється майже в автоматичному режимі, зміцнюється платіжна дисципліна, легко усуваються непорозуміння між постачальниками і боржниками та забезпечується безперервність виробничих і комерційно-збутових процесів. Такі тенденції у відносинах між постачальниками і покупцями формуються, впорядковуються і стабілізуються на основі вексельної форми кредиту.
У багатовіковій практиці функціонування ринкового механізму саморегулювання економіки вексель являє собою елементарний тип кредитних грошей, що необмежено використовується для оплати товарів і послуг, надання короткострокового кредиту, оформлення гарантій за міжбанківські кредити. У багатьох країнах світу вексель став головною формою сучасних розрахунково-платіжних операцій. Це означає, що й нам, в Україні, потрібно якомога швидше усвідомити неефективність адміністративних важелів та широко використати економічні, провідним серед яких є вексель.
Слід зважати й на те, що в умовах розвитку ринкових відносин застосування передоплат, міжбанківських переказів, платежів за допомогою чекових платіжних доручень та інкасування платіжних вимог відволікає на тривалий час обігові кошти учасників господарського життя. До того ж однобічність руху розрахункових коштів суттєво погіршує фінансово-економічне становище постачальників і робить невизначеними терміни отримання платежів навіть в обумовлених договорами звичайних кредитних операціях. Нарешті, слабка платіжна дисципліна і хистке становище постачальників спотворюють сам процес кредитування, а отримання платежів роблять майже непередбачуваним. До того ж судове повернення боргів за наявності недосконалої законодавчої бази в Україні робить цей процес довготривалим. Він дорого обходиться позивачам та й не завжди гарантує захист кредиторів.
Ефективно протистояти несвоєчасності погашення кредитів і сплати процентів за ними цілком здатне застосування вексельного обігу.
Предметом векселя є лише гроші. За його допомогою оформляються економічні відносини, що виникають між учасниками господарського життя у товарних угодах або в процесі залучення ними тимчасово вільних грошових коштів. Будучи універсальним розрахунковим засобом, вексель прискорює виконання ділових угод, забезпечує отримання кредиту і належну взаємоузгоджену відстрочку платежів. Сьогодні в розвинутих країнах, за допомогою векселя здійснюється близько 90% товарних угод. Вексель упорядковує і регламентує ділові відносини між партнерами та зменшує ризик неплатежу.
Як один з найстаріших видів цінних паперів, вексель є різновидом інвестиційної цінності, що самостійно обертається на товарному і фондовому ринках, виражає позичковий характер відносин між учасниками ділових угод, обслуговує рух товарно-матеріальних цінностей та грошових обігових коштів. Вексель набув усіх властивостей кредитних грошей і став високоякісним розрахунковим засобом, що документовано засвідчує надання кредитором фінансових та грошових коштів і цим усуває суперечності між потребами укладання комерційних угод і відсутністю грошового еквіваленту для їх оплати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Економічна суть і функції векселів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок