Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Методи оцінки інвестиційного проекту

Методи оцінки інвестиційного проекту

Назва:
Методи оцінки інвестиційного проекту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
558
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Методи оцінки інвестиційного проекту
План
1. Початкові інвестиційні витрати
2. Статичні методи оцінки інвестиційних проектів
3. Динамічні методи оцінки інвестиційних проектів 

У системі управління реальними інвестиціями оцінка ефективності інвестиційних проектів є одним з найвідповідальніших етапів. Від того, наскільки об'єктивно проведена ця оцінка, залежать строки повернення вкладеного капіталу, варіанти альтернативного його використання, додатковий потік операційного прибутку підприємства в майбутньому періоді тощо.
Взагалі, оцінка - це процес визначення відповідності чогось встановленим критеріям. Отже, для того, щоб провести оцінку інвестиційного проекту, необхідно знати - відповідно до яких критеріїв вона має здійснюватись. Разом із тим, потрібно мати певну методологію здійснення такої оцінки. Ця методологія залежить знову таки від потрібних критеріїв.
Залежно від того, яку спрямованість має інвестиційний проект, ці критерії можуть відрізнятися і конкретизуватися по-різному, див. табл. 6.3.
Таблиця 6.3.
Критерії оцінки та відбору інвестиційних проектів
Соціальні | Юридичні | Фінансово-економічні | Технічні
1. Відповідність проекту стратегії економічного та соціального розвитку та пріоритетних напрямів структурної перебудови.
2. Сприяння створенню нових робочих місць, особливо в регіонах, з напруженим ринком праці.
3. Рівень використання місцевих матеріальних і трудових ресурсів | 1. Відповідність вимогам санітарно-гігієнічних, радіаційних. екологічних, архітектурних та інших норм, установлених законодавством.
2. Наявність відповідних ліцензій із зазначенням виду діяльності | 1. Фінансово-економічні показники ефективності (чиста теперішня вартість, індекс дохідності, внутрішня норма рентабельності, термін окупності).
2. Результати маркетингових досліджень (ємність, динаміка, продуктова структура, конкурентоздатність продукту). Оцінка фінансових ризиків проекту. Показники ліквідності проекту | 1. Виробнича потужність та структура майбутнього виробництва.
2. Асортимент та обсяги ресурсів, що будуть для нього використанні.
3. Технічні основи реалізації майбутнього виробництва (технологія та устаткування)
Оцінка інвестиційних проектів містить:
1) оцінку конкретного проекту;
2) обґрунтування доцільності участі у проекті;
3) порівняння декількох проектів та вибір кращого з них.
Зокрема, оцінка конкретного проекту передбачає:*
оцінку здатності фінансової реалізації проекту;*
оцінку вигідності реалізації проекту чи участі у ньому з точки зору учасників проекту, держави, суспільства (розрахунок абсолютної ефективності);*
виявлення граничних умов ефективної реалізації проекту;*
оцінку ризику, пов'язаного з реалізацією проекту, стійкості проекту за випадкових коливань ринкової кон'юнктури й інших змін зовнішніх умов реалізації. За результатами такої оцінки приймається рішення про реалізацію проекту чи його відхилення.
Обґрунтування доцільності участі в проекті виконується для зовнішніх інвесторів, кредиторів або держави. Зовнішнім інвесторам необхідно обґрунтувати обсяг необхідних інвестицій і за результатами такої оцінки учасники приймають рішення про свою участь у проекті або відмову.
Найчастіше у реалізації інвестиційних проектів беруть участь фінансові установи. Кожна з и их може бути як ініціатором інвестиційного проекту, так і його учасником. Це залежить від того, що це за проект щодо компанії: внутрішній чи зовнішній.
Фінансові установи. Оцінюючи інвестиційний проект в комплексі, оцінюють і фінансовий стан суб'єктів господарювання, з якими вони вступають у фінансові відносини.
Зокрема, банки найчастіше оцінюють інвестиційний проект у процесі його кредитування. Враховуючи те, що кредитування під інвестиційний проект - це довгострокове кредитування інвестиційних проектів під майбутні доходи, яке передбачає як оцінку банком інвестиційного проекту щодо його фінансової самоокупності, так і практичну реалізацію цього проекту (оцінку бізнес-плану реалізації проекту) [4], то під час оцінки реалізації інвестиційного проекту банком визначається:*
здатність позичальника ефективно реалізувати інвестиційний проект та отримати заплановані результати;*
надійність та стабільність бізнесу, яким займається позичальник, протягом часу, потрібного для завершення проекту і повернення кредиту;*
врахування як позичальником, так і банком всіх ризиків, наявних під час кредитування під інвестиційний проект.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Методи оцінки інвестиційного проекту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок