Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Платіж та порядок його здійснення

Платіж та порядок його здійснення

Назва:
Платіж та порядок його здійснення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,49 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Платіж та порядок його здійснення
Загальний порядок здійснення вексельного платежу, погашення і опротестування векселів грунтується на загальноекономічних вимогах щодо підтримання суворої платіжної дисципліни, забезпечення своєчасності, повноти і передбачуваності отримання платежу. Проте основні положення щодо фінансових платежів у системі вексельного права значно спрощено. Внаслідок цього вони набули особливої форми, яка відображена у категоріях "платіж за векселем", "погашення векселя" та ін. Виходячи із функцій, правових засад і нормативних вимог до учасників вексельного обігу розглянемо специфіку кожної із зазначених категорій.
Платіж за векселем — це повне і своєчасне задоволення і вимог, які випливають із тексту векселя.
В умовах ринкової економіки нормальним є явище, коли платіж цілком і в строк здійснюється головним боржником — акцептантом переказного або векселедавцем простого векселя. Які ж головні передумови платежу?
По-перше, платіж реалізується проти документа, що за своїм змістом і формою має силу вексельного права. Це означає, що в ньому відсутні усі ті причини, які роблять його недійсним.
По-друге, пред'явлення векселя до платежу (презентація) відбувається у місці, яке вказане у ньому. Якщо воно не зазначене, то вексель презентується у місці перебування платника.
По-третє, платіж здійснюється законному векселетримачеві, тому факт законності його права на отримання платежу має бути надійно засвідчений. Для виконання цієї вимоги боржник повинен перевірити безперервність і послідовність низки індосаментів і таким чином легітимувати власника як законного векселетримача. Лише він або особа, уповноважена ним, мають право презентувати вексель. Але до обов'язків платника не входить перевірка автентичності підписів індосантів.
По-четверте, пред'явлення векселя до платежу відбувається у точно зазначений у його тексті термін. Якщо вексель видано на конкретну дату або у такий-то час від складання чи пред'явлення, він має презентуватися у вказаний день чи в один із двох наступних робочих днів. Вексель, виписаний терміном "за пред'явленням", оплачується негайно. Сам факт пред'явлення такого векселя має відбутися впродовж одного року від дати складання. Обчислюючи термін погашення, векселетримач не враховує день виписування векселя, а у разі збігу дати платежу зі святковим або неробочим днем вексель оплачується у наступні два робочих дні.
По-п'яте, якщо у тексті векселя платниками призначено кілька осіб, то вексель одночасно презентується усім цим особам. Векселетримач має право вимоги платежу від усіх них і від кожної окремо. Той, хто заплатив усю вексельну суму, отримує змогу вимагати відповідний платіж від решти зобов'язаних. При цьому частка кожного платника не регулюється вексельним правом, а є результатом відповідних угод. Якщо ж таке не визначене, то кожен сплачує рівну частину всієї вексельної суми.
По-шосте, засіб платежу (валюта векселя) має відповідати вексельним умовам і чинному в даній країні законодавству. Якщо вексель виписано валютою, яка у місці платежу відсутня в обігу, тоді вказана сума, скажімо в Україні, сплачується у гривнях за курсом Національного банку на день настання терміну платежу. При цьому як для внутрішніх, так і для міжнародних векселів вибір валюти є прерогативою векселедавця, а доцільність видачі валютних векселів має ліцензуватися НБУ.
По-сьоме, відсутність або неналежне оформлення факту платежу іноді призводять до того, що боржникові, який добросовісно виконав своє зобов'язання, може бути пред'явленим цей же вексель для повторного платежу.
Презентація векселя відбувається у день переказу на дані цілі грошових коштів і оформлюється актом пред'явлення векселів до платежу, в якому зазначені реквізити векселів і, якщо у тексті векселя вказані проценти, то величина встановлених процентів. Акт скріплюється підписами і печатками пред'явника векселів і представника банку.
Залежно від встановлених строків діє такий порядок оплати векселів:*
погашення переказного векселя терміном "за пред'явленням" здійснюється при Його пред'явленні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Платіж та порядок його здійснення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок