Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Предмет фінансової науки як пізнання сутності фінансів

Предмет фінансової науки як пізнання сутності фінансів

Назва:
Предмет фінансової науки як пізнання сутності фінансів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,14 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Предмет фінансової науки як пізнання сутності фінансів
План
1. Соціально-економічна сутність фінансів. Фінанси в системі ринкових відносин
2. Функції фінансів
3. Фінансові категорії
Соціально-економічна сутність фінансів. Фінанси в системі ринкових відносин
Фінанси входять до складу соціально-економічних наук. У 90-ті pp. XX ст. фінансові теорії зазвичай розробляють економісти, які спеціалізуються в галузі фінансів. Доказом є те, що в 1990 і 1997 pp. лауреатами Нобелівської премії з економіки за значний внесок у розвиток теорії фінансів були Т. Марковіц, M. Міллер, В. Шарпе, а також P.K. Мертон і М. Шоуіз.
Фінансова наука успішно відіграє свою роль у суспільстві тільки за умови використання певних методів пізнання. Головні загальнонаукові методичні прийоми дослідження фінансів ґрунтуються на аналізі та синтезі, індукції й дедукції, аналогії, моделюванні та ін.
Фінанси — відносини, що виникають у процесі створення і перерозподілу суспільних благ і багатств, вони пов'язані з розвитком держави і товарно-грошового обігу.
Матеріальною основою існування фінансів є гроші, які виконують різні функції; головною з них вважається функція загального еквівалента — товару, що визначає цінність і вартість інших товарів, робіт і послуг. На відміну від них фінанси — від-посини, що здійснюються, зокрема, за допомогою грошових коштів. Основне їх призначення полягає в тому, щоб шляхом створення грошових доходів і фондів забезпечити потреби держави та суб'єктів господарювання у грошових коштах, а також контролювати процес витрачання фінансових ресурсів. Отже, фінанси — це сукупність грошових відносин, у процесі яких відбувається формування та використання фондів грошових ресурсів; їх метою є відшкодування витрат, пов'язаних із процесом виробництва та виконанням державою функцій. Фінансам властиві одночасно такі ознаки:
1) це завжди грошові відносини;
2) це грошові відносини, що виникають за наявності держави;
3) відносини стосовно перерозподілу розподіленого сукупного продукту.
Основою виконання державою функцій є матеріальна передумова акумуляції та розподілу ресурсів, тобто матеріальне джерело фінансів — валовий внутрішній продукт (ВВП) і національний дохід (НД). Обсяг ВВП на душу населення характеризує ступінь розвитку країни і є одним із основних критеріїв життєвого рівня її населення. За допомогою двох головних компонентів національного доходу — фонди накопичення і фонди споживання — здійснюється акумуляція та розподіл ресурсів суспільства, вирівнювання пропорцій і тенденцій економічного розвитку і контроль за правильністю цих заходів.
Розглядаючи сутність фінансів, розрізняють певні складові таких відносин:—
відносини, спрямовані на створення та використання централізованих фондів держави;—
відносини, що виникають під час розподілу і перерозподілу ресурсів (суспільних благ) шляхом використання державного бюджету, місцевих бюджетів і позабюджетних фондів;—
відносини, спрямовані на створення і перерозподіл фондів суб'єктів господарювання.
На сьогодні в країнах із розвинутою економікою поняття фінанси трактується як категорія економічного життя, що випливає з об'єктивних процесів економіки, є невід'ємною частиною фінансових відносин і використовується з метою поліпшення суспільного добробуту. Головна ознака, що визначає сутність і форму функціонування фінансів, — рух грошових потоків, у якому відображаються такі фінансові відносини, як:—
обмін" зокрема, у вигляді оплати рахунків за товари і послуги;—
розподіл і перерозподіл — у вигляді сплати податків" виплати дивідендів, отримання субсидій, надходження від розміщення акцій, одержання кредиту, надходження оплати за товари, роботи, послуги тощо.
Фінанси — це грошові відносини, що виникають:—
між підприємствами в процесі придбання товарно-матеріальних цінностей;—
підприємствами під час реалізації товарів і послуг;—
державою та підприємствами у процесі сплати податків;—
підприємством і громадянами під час внесення ними податків та добровільних платежів;—
окремими ланками бюджетної системи (державний кредит, місцеві бюджети, державний бюджет та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Предмет фінансової науки як пізнання сутності фінансів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок