Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Економічна сутність реальних інвестицій

Економічна сутність реальних інвестицій

Назва:
Економічна сутність реальних інвестицій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,83 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ
План
1. Економічна сутність реальних інвестицій
2. Кругообіг реальних інвестицій

Економічна сутність реальних інвестицій
Економічні ресурси, які направляються на збільшення реального капіталу суспільства (розширення або модернізацію виробничого процесу) називають реальними інвестиціями.
Реальні інвестиції - це вкладання коштів в реальний (основний та оборотний) капітал, спрямоване на приріст виробничих фондів та матеріально-технічних запасів.
В економічній літературі прийнято розрізняти "чисті реальні інвестиції", які направляються на збільшення основного капіталу та утворення нових основних та частини оборотних фондів як виробничого, так і не виробничого призначення, та "валові реальні інвестиції", які відрізняються від "чистих" на розмір одноразових витрат, які забезпечують просте відтворення. Крім того, реальні інвестиції в формі капітальних вкладень містять такі елементи "валових" інвестицій, як витрати на накопичення та реновацію основних фондів і накопичення оборотних фондів в частині приросту незавершеного будівництва. Отже, поняття "валових інвестицій" за складом ширше капітальних вкладень, які не містять витрат на утворення невстановленого обладнання та капітальний ремонт діючих основних фондів.
Реальні інвестиції можуть мати вигляд нетто-інвестицій, або початкових інвестицій, які здійснюються на основі проекту або при купівлі підприємства (фірми), та реінвестицій (знову вивільнені інвестиційні ресурси, які використовуються на придбання нових засобів виробництва). Нетто-інвестиції разом із реінвестиціями утворюють брутто-інвестиції.
Поділяють реальні інвестиції і на: інвестиції у "зовнішні умови" - найбільш вигідне вкладання вільних коштів в сторонні виробничі та інші структури; та інвестиції у власну діяльність - вкладання капіталу у підвищення конкурентного статусу підприємства як за рахунок внутрішніх, так і за рахунок зовнішніх джерел фінансування. Оскільки останній тип визначається як зовнішніми, так і внутрішніми факторами, то інвестиційна діяльність підприємства повинна бути направлена з одного боку, на посилення позитивного впливу зовнішніх умов на діяльність підприємств, з іншого - на вдосконалення виробничого потенціалу власного підприємства. Інвестиції у "зовнішні умови" здійснюються, зазвичай, у вигляді участі на паях підприємства в спільних проектах.
Інвестиції внутрішнього характеру мають за мсту розвиток стратегічного потенціалу за рахунок приросту тих чи інших ресурсів (технічних, технологічних, інтелектуальних тощо) та утворення необхідних товарно-матеріальних запасів.
Значну частину реальних інвестицій становлять капітальні інвестиції, під якими, відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку
підприємств", слід розуміти господарську операцію, яка передбачає придбання будинків, споруд, інших об'єктів нерухомої власності, основних фондів та нематеріальних активів, які підлягають амортизації [2].
Своєю чергою, за Національним стандартом № 3 "Оцінка цілісних майнових комплексів", капітальні інвестиції - цс інвестиції, що спрямовуються у будівництво, виготовлення, реконструкцію, модернізацію, придбання, створення необоротних активів (у т. ч. необоротні матеріальні активи, призначені для заміни діючих, і устаткування для здійснення монтажу), а також авансові платежі для фінансування капітального будівництва [9].
Отже, до капітальних належать інвестиції, що містять капітальні вкладення; витрати, пов'язані з поліпшенням об'єкта (капітальний ремонт); придбання нематеріальних активів; витрати на формування основного стада та капітальні інвестиції на придбання будівель, споруд, їх окремих частин (в т. ч. квартир) та об'єктів незавершеного будівництва, див. табл. 4.1.
Інвестиції в основний капітал за видами основних засобів поділяють на інвестиції у:
¦ житлові будівлі; S будівлі (крім житлових) і споруди;
¦ машини, обладнання, інструмент, інвентар, у тому числі: електричне та електронне устаткування;
¦ транспортні засоби тощо.
Таблиця 4.1.
Структура капітальних інвестицій
Капітальні інвестиції
у тому числі:
1) інвестиції в основний капітал (капітальні вкладення)
з них у:
v капітальне будівництво, у тому числі витрати на здійснення будівельних та монтажних робіт
v придбання машин та обладнання (без здійснення будівництва)
v придбання машин та обладнання, які були в користуванні в інших організаціях
v здійснення робіт із монтажу обладнання
v інші необоротні матеріальні активи, у тому числі на придбання земельних ділянок
2) витрати, пов'язані з поліпшенням об'єкта (капітальний ремонт)
з них:
v будівель і споруд
v обладнання
3) інвестиції в нематеріальні активи з них:
v витрати на придбання (створення) засобів програмного забезпечення
v витрати, пов'язані з придбанням інших нематеріальних активів
4) витрати на формування основного стада
5) капітальні інвестиції на придбання будівель, споруд, їх окремих частин (в т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Економічна сутність реальних інвестицій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок