Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансова структура підприємства - основа для організації системи бухгалтерського обліку

Фінансова структура підприємства - основа для організації системи бухгалтерського обліку

Назва:
Фінансова структура підприємства - основа для організації системи бухгалтерського обліку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,34 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 657.4
Г.М. Давидов, проф., д-р екон. наук, Ю.Г. Давидов, доц., канд. екон. наук, О.М. Черновол, асистент
Кіровоградський національний технічний університет
Фінансова структура підприємства - основа для організації системи бухгалтерського обліку
У статті розглянута фінансова структура підприємства як основа для побудови організації бухгалтерського обліку. Визначені основні засади її побудови. Значна увага приділяється визначенню типів центрів фінансової відповідальності, шляхам їх утворення, обліковій політиці підприємства, функціям, які виконують центри фінансової відповідальності, забезпеченню фінансової структури інформаційною системою високого рівня інтеграції.
фінансова структура, центри витрат, прямі витрати, організація обліку
Витрати, безпосередньо впливають на кінцевий результат господарської діяльності підприємств, завжди були одним з головних об'єктів теоретичних та прикладних досліджень.
Цими питаннями займались такі видатні зарубіжні і вітчизняні економісти, як: Андерсон X., Антоні P.M., Вуд Ф., Друрі К., Колдуелл Д., Нідлз Б., Чумаченко М., Басманов I.A., Безрукіх П.С., Івашкевич В.Б., Герасимович A.M., Кужельний М.В., Палій В.Ф., Сопко В.В., Валуєв Б.І. та інші.
Разом з тим окремі питання обліку витрат виробництва потребують більш поглибленого вивчення і розробки з урахуванням специфіки галузі олійно-жирової промисловості. Недостатньо розроблені питання організації бухгалтерського обліку як процесу, який є похідним з фінансової структури підприємства. Організація обліку витрат в олійно-жировій промисловості є частиною загальної системи організації обліку на підприємстві.
Організація облікового процесу в цілому значною мірою залежить від галузевих особливостей підприємства і його завдань, що находить відображення в фінансовій структурі підприємства.
Фінансова структура підприємства - це ієрархія центрів фінансової відповідальності, які взаємодіють між собою.
Центри фінансової відповідальності (ЦФВ) це - структурний підрозділ, який здійснює визначений набір господарських операцій і здатний безпосередньо впливати на витрати та/або доходи від даної діяльності та відповідно нести відповідальність за ці статті витрат та/або доходів.
На наш погляд фінансова структура підприємства повинна базуватися на наступних засадах:
1. У фінансовій структурі функціонують чотири основних типа ЦФВ. Це центри: витрат, доходу, прибутку, інвестицій.
Центри витрат (ЦВ) відповідають тільки за витрати які вони здійснили у процесі своєї діяльності. Таким чином, центрами витрат можуть бути як функціональні служби (бухгалтерія, охорона, реклама) до обов'язків яких не входить отримання доходу, так і виробничі підрозділи. Центри витрат є одним з основних джерел інформації при складанні бюджетів, оскільки вони визначають їх витратну частину.
Центри доходів (ЦД) відповідають за доходи, які вони приносять підприємству в процесі своєї діяльності і не відповідають за здійснені ними витрати. Центром доходу може бути підрозділ компанії, який призначений для отримання доходу (наприклад, збут), а його витрати визначає вищий підрозділ, оскільки саме він визначає суми і напрями здійснення витрат (наприклад, заробітна плата, оренда, транспорт і т.д.).
Центри прибутку (ЦП) відповідають перед керівництвом сумою отриманого прибутку, тобто вони контролюють як витратну так і дохідну частину своєї діяльності. Центром прибутку може бути як підрозділ, який самостійно здійснює виробництво та продаж продукції у складі підприємства, так і підприємство в цілому.
Центри інвестицій (ЦІ) є вершиною всієї фінансової структури. Вони мають право управляти не тільки обіговим капіталом (відповідати за обсяги отриманого прибутку), а і управляти необоротними активами (основними засобами), тобто здійснювати інвестиції. В даному випадку центр інвестицій контролює їх прибутковість і таким чином відповідає за рентабельність всіх активів організації. Центром інвестицій може бути підприємство.
2. Центри фінансової відповідальності (ЦФВ) утворюються трьома способами:
- з одного підрозділу;
- шляхом об'єднання кількох підрозділів;
- шляхом розподілу одного підрозділу на декілька ЦФВ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фінансова структура підприємства - основа для організації системи бухгалтерського обліку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок