Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Скачати реферат: Економічний зміст платіжного балансу

Економічний зміст платіжного балансу / сторінка 4

Назва:
Економічний зміст платіжного балансу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,67 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Запровадження тарифів і квот, як правило, викликає відповідні кроки з боку зарубіжних країн — торговельних партнерів, які спрямовані на відповідне обмеження обсягів експортованих країною товарів і послуг.
Щоб з більшою точністю і меншими похибками здійснювати в платіжному балансі облік вартості тих чи інших операцій, застосовується концепція резиденти ості.
Платіжний баланс відображає здійснені економічні операції між інституційними одиницями — резидентами певної країни й інституційними одиницями — резидентами інших країн протягом певного періоду часу (кварталу, півріччя, року). До інституційних одиниць належать підприємства, установи, фінансові інституції, органи державного управління, фізичні особи і та ін.
Економічна операція (economic transaction) — це економічний потік, який є наслідком взаємодії інституційних одиниць і відбиває створення, перетворення, обмін, передачу або зникнення економічних цінностей. Наприклад, економічна операція може виявлятися у зміні прав власності на реальні або фінансові активи.
Поняття резидентності е одним із найголовніших понять теорії та практики складання платіжного балансу.
Резидентом (resident) вважається економічна одиниця, яка має центр свого економічного інтересу на економічній території певної країни.
Економічна територія (economic territory) — це географічна територія в межах національних кордонів країни, а також повітряний простір, територіальні води, частина континентального шельфу і так звані екстериторіальні анклави (посольства, військові бази).
Визначення резидентності економічної одиниці базується на ступені її інтегрованості в економіку певної країни. Як правило, резидентом вважається економічна одиниця, яка перебуває на економічній території певної країни протягом року або понад рік, складає бухгалтерську звітність, володіє приміщеннями або землею. До резидентів не належать іноземні консульства, посольства, міжнародні організації, іноземні військові бази. Резидентами є також спільні підприємства, іноземні компанії, їхні філії та представництва, які проводять економічну діяльність у цій країні понад рік. Фізичні особи вважаються резидентами за умови перебування на території певної країни понад рік, за винятком працівників іноземних посольств, іноземних студентів та осіб, які проходять курс лікування.
Економічна рівновага платіжного балансу
З поняттям рівноваги платіжного балансу тісно пов'язане поняття фінансування сальдо платіжного балансу: незбалансованість зовнішніх платежів обов'язково має бути усунена, оскільки це є головним принципом системної побудови платіжного балансу. Відповідно до концепції балансу поточних платежів, надлишок за поточними операціями країни є джерелом фінансування вивозу довгострокового капіталу. За концепцією базового балансу, сальдо базового балансу фінансується за допомогою руху короткострокового капіталу. За концепцією ліквідності до фінансуючих належали зміни: американських валютних резервів, включаючи внесок до МВФ, ліквідних зобов'язань США перед іноземними офіційними та приватними особами. Концепція балансу офіційних розрахунків визначала балансуючими статтями ті, що відбивали офіційні резервні та міжурядові операції.
Показники платіжного балансу зазнають впливу різних зовнішніх і внутрішніх факторів, дія яких має різну тривалість у часі. Через це вирізняються довго-, середньо- і короткострокова рівновага платіжного балансу.
Довгострокова рівновага забезпечується відсутністю сальдо з торгівлі товарами та послугами протягом тривалого періоду часу. Додатне сальдо поточного рахунку (активний баланс) означає, що ця країна заробляє на зовнішніх ринках більше, ніж сама витрачає. І навпаки, від'ємне сальдо (пасивний баланс) свідчить, що ця країна витрачає більше, ніж заробляє сама на зовнішніх ринках.
З позиції врівноваження платіжного балансу результат із поточних операцій має бути відповідним чином фінансований рухом капіталу. Дефіцит фінансується чистими кредитами від нерезидентів; надлишок спрямовується на кредитування нерезидентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Економічний зміст платіжного балансу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок