Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Використання банківського кредиту

Загрузка...

Використання банківського кредиту

Назва:
Використання банківського кредиту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,68 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
Використання банківського кредиту


План
1. Види банківського кредиту
2. Політика залучення банківського кредиту
3. Список літератури


Види банківського кредиту
У складі фінансового кредиту, залученого підприємствами для розширення господарської діяльності, пріоритетна роль належить банківському кредиту. Цей кредит має широку цільову спрямованість і залучається у найрізноманітніших видах. В останні роки в кредитуванні підприємств беруть участь не тільки вітчизняні, але й закордонні банки (особливо в кредитуванні спільних підприємств за участю іноземного капіталу).
Під банківським кредитом розуміють грошові засоби, які надаються банком у позику клієнту для цільового використання на встановлений термін під визначений відсоток.
Банківський кредит надається підприємствам на сучасному етапі в таких основних видах (рис. 6.4):
Рис. 6.4. Основні види банківських кредитів
1. Бланковий (незабезпечений) кредит під здійснення окремих господарських операцій. Як правило, він надається комерційним банком, який здійснює розрахунково-касове обслуговування підприємства. Хоча формально він носить незабезпечений характер, але фактично забезпечується розміром дебіторської заборгованості підприємства і його коштами на розрахунковому та інших рахунках в цьому ж банку. Крім цього, цей вид кредиту є, зазвичай, "самоліквідним", оскільки здійснена за його безпосередньою участю господарська операція генерує при ії завершенні грошовий потік, достатній для його повного погашення. Цей вид кредиту надається, як правило, тільки на короткостроковий період.
2. Контокорентний кредит (овердрафт). Цей вид кредиту надається банком, зазвичай" під забезпечення, але ця вимога не є обов'язковою. При наданні цього кредиту банк відкриває підприємству контокоректний рахунок, на якому враховуються як кредитні, так і розрахункові його операції. Контокоректний рахунок використовується в якості джерела кредиту в об'ємі, що не перевищує встановлене в кредитній умові максимально від'ємне сальдо (контокоректний ліміт). За від'ємним залишком конто-коректного рахунку підприємство сплачує банку встановлений кредитний відсоток; при цьому угодою може бути визначено, що за позитивним залишком цього рахунка банк нараховує підприємству депозитний відсоток. Сальдування надходжень і виплат за контокоректним рахунком підприємства відбуваються через обумовлені угодою проміжки часу з розрахунками кредитних платежів.
3. Сезонний кредит з щомісячною амортизацією боргу. Цей вид кредиту надається, зазвичай, на формування змінної частини оборотних активів на період їх зростання у зв'язку з сезонними потребами підприємства. Його особливість полягає у тому, що поряд з щомісячним обслуговуванням цього кредиту (щомісячною виплатою відсотка за ним), кредитною угодою передбачається і щомісячна амортизація (погашення) основної суми боргу. Графік такої амортизації боргу за розмірами ув'язаний з об'ємом зниження сезонної потреби підприємства в грошових засобах. Перевага такого виду кредиту — в ефективному використанні отриманих фінансових ресурсів у розмірах, обумовлених реальними потребами підприємства.
4. Відкриття кредитної лінії. Оскільки потреба в короткостроковому банківському кредиті не завжди може бути передбачена з прив'язкою до конкретних термінів його використання, угоду про нього підприємство може оформити з банком попередньо у формі відкриття кредитної лінії. У цій угоді обумовлюються терміни, умови і гранична сума надання банківського кредиту, коли в ньому виникає реальна потреба. Як правило, банк встановлює розмір комісійної винагороди (комісійний відсоток) за свої фінансові зобов'язання по наданню кредиту в об'ємі невикористаного ліміту кредитної лінії. Для підприємства перевага цього виду кредиту полягає в тому, що воно використовує позичкові кошти в суворій відповідності зі своїми реальними потребами в них. Зазвичай, кредитна лінія відкривається на термін до одного року. Особливістю цього виду банківського кредиту є те, що він не носить характер безумовного контрактного зобов'язання і може бути анульований банком при погіршенні фінансового стану підприємства-клієнта.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Використання банківського кредиту

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок