Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Правові основи фінансового контролю в Україні

Правові основи фінансового контролю в Україні

Назва:
Правові основи фінансового контролю в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,51 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Правові основи фінансового контролю в Україні


План
Вступ
Основним індикативним фактором соціально-економічного стану держави є державний контроль, який в умовах розвитку ринкових відносин, упровадження різноманітних форм власності, охоплення приватизацією різних галузей потребує суттєвого удосконалення. Його розвиток нерозривно пов'язаний із вирішенням актуальних завдань в економіці України — збільшенням обсягу виробництва, зниженням собівартості продукції, підвищенням продуктивності праці, виявленням і використанням внутрішньогосподарських резервів.
За час формування ринкової економіки створено потужний недержавний сектор, який на сьогодні забезпечує вже близько 50% валового внутрішнього продукту. Однак необхідно зазначити й те, що підприємницькі структури усіх форм власності в Україні функціонують із набагато меншою віддачею й ефективністю порівняно з такими ж структурами у розвинутих країнах світу.
А якщо врахувати, що на розвиток економіки щорічно спрямовується майже 35% усіх фінансових ресурсів держави, у тому числі 15% зведеного бюджету, то зрозуміло, що суспільство вкрай зацікавлене у збереженні й ефективному використанні державної, комунальної власності, коштів бюджетів усіх рівнів та державних валютних фондів, раціональному використанні інших фінансових ресурсів. Отже, без комплексного, дієвого економічного контролю, суть якого в демократичному суспільстві полягає у регулюванні процесу розширеного відтворення валового внутрішнього продукту відповідно до конституційних норм, держава не може отримати того якісного результату, який заплановано.
1. Суть та призначення фінансового контролю
Будь-яка держава у відношенні фінансовій діяльності зацікавлена в розв’язанні декількох задач:
1. щоб усі її розпорядження, що стосуються організації і здійснення фінансової діяльності, були точно виконані (задача забезпечення законності);
2. держава зацікавлена, щоб її гроші, гроші громадських об’єднань, а почасти і приватні кошти витрачалися ошадливо, раціонально й ефективно (задача забезпечення доцільності);
3. держава завжди прагне уберегти свої гроші від усякого роду розкрадань, і особливо в тій їхній формі, що у старовину іменувалася дуже влучним словом - казнокрадство (задача забезпечення цілості).
Можна виділити й інші задачі, наприклад, своєчасності і повноти забезпечення державних і суспільних потреб у фінансових засобах (задача забезпечення своєчасності наповнення державного бюджету й інших централізованих фондів).
Всі ці задачі держава вирішує за допомогою фінансового контролю, що можна визначити, як цілеспрямовану діяльність органів влади і громадських організацій, яка має на меті досягнення забезпечення законності, фінансової дисципліни і раціональності в процесі формування, розподілу і використання централізованих і децентралізованих фондів коштів. Сутність фінансового контролю в остаточному підсумку можна звести до перевірки відповідності фактичного стана заданому у відношенні законності і доцільності формування, розподілу і використання грошових, трудових, матеріальних і інших ресурсів.
Структурно фінансовий контроль являє собою організаційну систему, що складається з таких елементів:
1. суб'єкт контролю;
2. об'єкт контролю;
3. предмет контролю;
4. цілі контролю;
5. методи здійснення контролю.
Суб'єктами фінансового контролю виступають або безпосередньо державні органи, наділені владними повноваженнями в силу свого правового статусу, або, у деяких випадках, недержавні суб'єкти, що діють проте, від імені і з доручення держави, чиї владні повноваження виникають на основі цього доручення. Також до суб'єктів фінансового контролю можна віднести громадські організації, які здійснюють таку діяльність в інтересах окремих соціальних груп або класів або всього суспільства в цілому.
Об'єктами фінансового контролю є особи, що знаходяться в сфері фінансової діяльності держави, як-то: 1) державні органи; 2) державні юридичні особи; 3) недержавні юридичні особи; 4) громадяни, тобто особи, що мають відношення до фінансової діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Правові основи фінансового контролю в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок