Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> МОДЕЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ: СУТНІСНИЙ ПІДХІД ДО ІНТЕГРОВАНОЇ ОЦІНКИ

МОДЕЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ: СУТНІСНИЙ ПІДХІД ДО ІНТЕГРОВАНОЇ ОЦІНКИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ: СУТНІСНИЙ ПІДХІД ДО ІНТЕГРОВАНОЇ ОЦІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,07 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК: 336.144.36
ВЕРЛАНОВ Ю.Ю., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв, Україна
ВЕРЛАНОВ О.Ю., Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова, м. Миколаїв, Україна
МОДЕЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ: СУТНІСНИЙ ПІДХІД ДО ІНТЕГРОВАНОЇ ОЦІНКИ
Розглядаються концептуальні уявлення, що покладені в основу сучасних методів оцінки фінансової невдачі підприємств. Запропоновано підхід, що випливає з соціальної та економічної функції підприємства. Сформовано модель оцінки фінансового стану та зроблено спробу її економетричного аналізу.
Conceptual views which are found in basis of modern methods of enterprise financial failure estimation are examined. An approach that swims out from the social and economic function of enterprise is suggested. The model offinancial condition estimation is constructed and the attempt of its econometric analysis is made.Методологія оцінки фінансового стану виділяє щонайменше дві основних складові, що відрізняє чисельні методи, що пропонуються науковими публікаціями та використовуються практикою підприємств: вибір метода аналізу моделі та якісний підхід щодо концепції фінансового стану як такого. В залежності від позиції автора моделі та специфіки методу аналізу взаємозв'язок між вказаними складовими є доволі неоднозначним.
Більшість методів, а саме статистичні і моделі експертних систем штучного інтелекту будуються поза рамками якої-небудь теоретичної основи [2], економічної чи фінансової. Зокрема, це очевидно, якщо розглянути критерії вибору фінансових коефіцієнтів: популярність в літературі; результати попередніх досліджень [4]; використання провідними фінансовими установами; на основі не пояснених гіпотез авторів [10] тощо.
З іншого боку, можна припустити, що система показників, на основі якої будується модель фінансового стану, має логічно випливати з певного системного уявлення про підприємство. Йдеться про модель якісного характеру, що визначає найбільш суттєві зв'язки між основними фінансово-економічними аспектами виробничо-господарської діяльності. Відтак, зміст моделі випливає з уявлення про фінансовий стан підприємства та ті контексти, що пов'язуються із задачею оцінки. Метою статті є перевірка можливості моделювання фінансового стану підприємств на основі концептуального уявлення про сутність виробничо-господарської діяльності.
В науковій літературі зустрічаються декілька концептуальних структур, що відображають уявлення про фінансовий стан підприємства.
Теоретична концепція, представлена У. Бівером [4], була заснована на русі грошових коштів. Він розглядав підприємство як резервуар ліквідних активів, що постачаються на вході і вичерпуються на виході. Таким чином згладжуються варіації потоків грошових коштів. Далі, погіршення фінансового стану підприємства може визначатися в термінах ймовірності того, що резервуар буде вичерпано, і з того моменту підприємство не в змозі буде своєчасно сплачувати по зобов'язаннях. В рамках такого уявлення було запропоновано чотири групи фінансових показників, що відображають: розмір "резервуару", чистий потік ліквідного активу від операцій, боргові зобов'язання фірми і фонд операційних витрат. Це фактично означає, що У. Бівер представив модель фінансового стану в термінах ліквідності.
Уявлення про підприємство як резервуар фінансових ресурсів з ймовірністю невдачі в термінах очікуваного руху грошових коштів запропонував М. Блюм. Його модель неуспішної фірми була призначена для оцінки параметрів руху грошових коштів і включала фінансові показники, об'єднані трьома загальними чинниками, що лежать в основі структури руху грошових коштів: ліквідністю, прибутковістю, і варіативністю. (цит. за [1, с. 224]).
Д. Уілкокс як основу для оцінки погіршення фінансового стану підприємств розглядав вичерпання резервів ліквідності, що передують фінансовій невдачі, (цит.за [7, с.71]). Він представляв, що за будь-якої комбінації причин, підприємство може виснажити свої резерви ліквідності протягом ряду послідовних років.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ: СУТНІСНИЙ ПІДХІД ДО ІНТЕГРОВАНОЇ ОЦІНКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок